Janičiarova žena

Janičiarova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313132/bmid_janiciarova-zena-5vz-313132.jpg 4 50 50

Pútavá historická romanca obľúbenej autorky. Keď sa rytier Richard Salmo vracia do pevnosti Litava, túži iba po tom, aby obnovil panstvo svojho otca. Vôbec neráta s tým, že ho očarí miestna dievčina, z ktorej sa vykľuje dcéra grófa Pálfiho. Gabriela má oči iba pre krásneho rytiera, a tak keď vysvitne, že otcovia dohodli ich sobáš, nemôže byť šťastnejšia. Vladan Pribojič, ktorému bola pôvodne prisľúbená, sa však nemieni vzdať. Využije situáciu po príchode Osmanov, predá Richarda do otroctva a zmocní sa jeho majetku. Vďaka nezlomnej vôli žiť sa Richard po rokoch vráti do rodnej krajiny, no je z neho krutý, neľútostný janičiar, ktorý nevie zabudnúť na krivdy a zradu z minulosti. Dostane ešte šancu vzkriesiť lásku, v ktorú kedysi veril? Podarí sa mu zachrániť milovanú ženu a uzdraviť vlastné srdce, otrávené nenávisťou?... celý text

RADIN
31.07.2021 5 z 5

No,neviem či by ju Richard ešte chcel,keď mu spávala dva roky s iným.Ale príbeh to bol skvelý.Pronská totiž píše len skvelé príbehy.

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Čítaním tejto knihy som sa preniesla do Uhorska, v ktorom vyčíňali osmani, drancovali ho a plienili. Na pozadí týchto strašných udalostí sa odohráva jeden krásny príbeh dvoch mladých ľudí. Krutý osud a najmä krutí ľudia ich však rozdelia, zničia a pošliapu ich dôstojnosť. Do posledných strán som ostávala v napätí. Nájdu si k sebe opäť cestu? Stále ich spája to silné puto? Zvíťazí dobro nad zlom?
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

munka
31.08.2019 4 z 5

Pekná historická romanca z obdobia vpádu Turkov do Uhorska. Pútavé rozprávanie, ktoré poteší romantickú dušu.

Fizulka71
02.08.2017 4 z 5

Krásná historická romance, trochu drsná, ale takové to prostě v té době bylo.

zuzana2599
07.05.2017 4 z 5

Jana Pronská je autorkou historických romancí, jejichž děj je situován na slovenské hrady, tvrze, zámky. Janičiarova žena se odehrává na hradě Čabraď a na pevnosti Litava, kde autorka rozehrává příběh lásky dcery grófa Pálfiho Gabriely a mladého pána z Litavy.
Je to krásná, oddechová četba, určená zejména těm čtenářkám, které milují historii
a nepohrdnou jemnou romantikou, která pohladí po duši.

miriam.w
30.12.2016 5 z 5

Výborná kniha, ako všetky od p. Pronskej...prečítaná za jeden deň :-)

historické romance

Jana Pronská