Závěje

Závěje https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/bmid_zaveje-DRM-87554.jpg 5 649 164

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ice Cold , 2010

Knihomol22
19.12.2018 5 z 5

Napětí od začátku do konce. Skvělé čtení na zimní večery.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Napětí od začátku až do konce, doporučuji...

Pauline23
30.11.2018 5 z 5

Super kniha, nemohla jsem se odtrhnout... takový napínák:) doporučuji, všude zima, sníh a prázdné chalupy...a stopy ve sněhu.

ivana02
28.11.2018 5 z 5

Perfektní kniha, u které mě hlavně vzal popis bezútěšného počasí a tíživé situace. Příběh byl nápaditý a velice zajímavý. Kniha se četla jedním dechem, nenašla jsem jediné hluché místo, vynikající horor-detektivka.

Bobina74
11.11.2018 4 z 5

Tak tohle byla zase jízda. Minulý díl se mi jevil jako dost slabý a už se děsila, že jsem s touhle sérií asi skončila, ale teď ???? V žádném případě.

sgjoli
28.10.2018 4 z 5

Od knihy jsem měla asi trochu větší očekávání a dostalo se mi bohužel trochu míň, než jsem chtěla. Zápletka zajímavá, většinou čtivé, ale některé pasáže mne trochu nudily. Také jsem čekala, že to bude trochu víc mrazivější, ale to se úplně nekonalo. Mělo to celkem velký potenciál, ale autorka to podle mne bohužel nevyužila. Asi jsem si to zkazila svým očekáváním. Chtěla jsem mrazivý thriller/survival a dostal se mi do rukou „jen“ dobrodružný román. Škoda, no. Kdyby autorka navýšila počet stran a tu linii kolem Maury Islesové vzala víc do hloubky a víc do thrilleru, mohlo to být o level lepší.

petrzel
15.10.2018 5 z 5

Asi nejlepší díl přečteno za tři večery ,ale myslela jsem ,že snad ani spát nepůjdu.

Demonlover
24.09.2018 3 z 5

Přefeminizované s incestní láskou k dětem. Nudné čtení.

mario.nette
16.09.2018 5 z 5

Tak tohle bylo proste top!!!!!!

Evule *
12.09.2018 5 z 5

Paráda, napínavé... nedokázala jsem přestat číst :) Doporučuji!

wlado
04.08.2018 4 z 5

Výborne napísaný triler, skvelé dialógy a popis prostredia. Prvá časť knihy v opustenej osade je lepšia ako zvyšok knihy, kde už bol dej miestami prekombinovaný.

Nelly
04.08.2018 5 z 5

Napínavé, strhující, doporučuji všemi deseti!

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Moje první kniha o táto autorky a opravdu mě velmi zaujala. Určitě si přečtu celou sérii.

Olous1
07.07.2018 5 z 5

Musím se opět opakovat...perfektní čtení, tato série Maury a Jane je skvělá. ..běžím co nejdříve do knihovny pro další díl. Doporučuji na 100%.

Chesterton
21.04.2018 5 z 5

Vtáhne vás okamžitě do děje a po chvilce zmrzlé až vyděšené vyplivne zpět do nudné reality :) jako vždy super!

Ketrin.TR
10.04.2018 4 z 5

Výborná, čtivá a napínavá detektivka. Přestože kolem mě už pučely stromy a foukal lehký, jarní vánek, díky skvěle vylíčenému příběhu z mrazivých hor jsem měla pocit, že mi mrznou špičky uší a nos :-) Jen v druhé půlce knihy mi některé momenty přišly, jak už zde bylo ostatně psáno, trošku překombinované. Na druhou stranu samotné rozuzlení bylo nečekané a překvapující. Těším se na autorčinu další knížku, toto bylo moje první seznámení s její tvorbou a určitě se brzy vrhnu na další.

Goldies
10.03.2018 5 z 5

Jedna z prvních knížek, které jsem od Tess přečetla...a to doslova jedním dechem! Perfektní!!

Brembelik745
19.02.2018 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Ta část o opuštěné osadě je skvělá, mrazivá a tajemná...druhá část až na osobu Krysy je dost horší. Ale i přes to, stále byla kniha velmi čtivá, originální a mrazivá. Patří rozhodně k těm nejlepším od Tess G. Za mně 4*

Danago
04.02.2018 5 z 5

Soudní lékařka Maura , tentokrát odlétá na konferenci do Wyomingu a spontálně se rozhodne vyjet si s kamarádem ze studií a jeho přáteli na horskou chatu si zalyžovat. Při cestě na chatu, je navigace vede nejkratší cestou a proto se ocitnou na neudržované letní cestě a jejich terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici. Skupina zůstává bez pomoci v ledové zasněžené pustině . Při hledání východiska zjistí, že se nachází v blízkosti odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti. Osada je prázdná a zdá se , že se tu muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Mezi tím Mauru začnou postrádat její přátelé a začíná velmi komplikované pátrání.
Tato kniha je zatím nejlepší ze série ! Velice napínavé ,mrazivé, dobrodružné a silné téma. Na necelých 300 stranách najdete dokonalý , překvapivý , skvěle vykreslený a fascinující příběh.
Jsem naprosto nadšená.

allyce
14.01.2018 4 z 5

Co nemohu autorce upřít (po přečtení tří knih) je absolutní čtivost příběhů. V této knize mě nejvíce bavila ta část, která se odehrávala v prázdné osadě. Pak můj zájem mírně poklesl, ale konec byl překvapení. Shrnuto: 3 a půl hvězdy.