Závěje

Závěje https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/bmid_zaveje-DRM-87554.jpg 5 649 164

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ice Cold , 2010

alnahu
29.04.2019 5 z 5

Příběh začíná tajemně-patoložka Maura,odlétá na lékařskou konferenci,kde je pozvána bývalým kolegou na lyžařský výlet.Ovšem netuší co ji čeká,že bude bojovat o život ve Vesnici Duchů ,kde má stále pocit,že ji někdo sleduje,celá vesnice působí tajemně a velmi tísnivě.Když s nevrací domů rozhodne se její kamarádka Jane Rizzoliová s manželem a přítelem Maury ,aby ji v těchto odlehlých horách našli.Příběh je velmi čtivý,napínavý a plný zvratů.

Arwen777
28.04.2019 5 z 5

Moje první setkání s dvojicí Islesová a Rizzoliová a hned jsem si dala autorku do oblíbených. Velmi dobře napsaná detektivka, plná vystupňovaného napětí a zvratů. Zajímavé téma náboženských sekt a moc krásná divoká zimní krajina Wyomingu. Tajemná opuštěná osada uprostřed divočiny, odkud lidé náhle zmizeli. Prostě záhada. A podezřelé stopy kolem. Co víc by si čtenář detektivek mohl přát? Rozhodně doporučuji.

pip11
16.04.2019 4 z 5

Napínavý příběh s tajemně mrazivou atmosférou. Byla to má první zkušenost s touto sérií, poměrně dobrá kniha.

mispulin
13.04.2019 4 z 5

Příběhy čtu postupně a tato byla zatím nejslabší ze série. Ale pořád je to skvělý čtení...

pavlinka0250
12.04.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky a bylo to velmi milé překvapení. Prostě to bylo skvělé. Napínavé, mrazivé, tajuplné.
U mě jednoznačně za pět *

Heli20
03.04.2019 5 z 5

Super knížka napínavá až do poslední chvíle. Líbí se mi i to, jak se do příběhu prolínají soukromé životy hlavních hrdinů. Bohužel jsem začala číst knihy od této autorky náhodně,takže se vždycky musím trochu zorientovat,ale v každém případě budu číst její knihy dál.

Simstr
01.04.2019 5 z 5

Velice dobře se četlo, napínavé od první stránky až k poslední. Určitě vyhledám další knížky od této spisovatelky.

miuk
29.03.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, specifický příběh, samozřejmě rozuzlení jiné, než člověk čeká...

Kozel65
18.03.2019 3 z 5

Výborná první část knihy, horrorová atmosféra, opuštěná vesnice, zápletka, ze které mrazí.... Rozuzlení ve mně zanechalo rozpačitý pocit, možná trochu zklamání... Asi jsem po skvělém rozjezdu očekávala něco víc.

zdendula31
12.03.2019 5 z 5

Pěkně strašidelný příběh..

evask
09.03.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nejdřív jsem byla nadšená, fakt napínavý, mrazivý triler. Druhá polovina už byla trochu slabší. Výborný nápad, dobře rozjeté, a pak jakoby autorka nevěděla, jak z toho ven. Knížka má momentálně 93%, to mně připadá až příliš.

buccifalek
05.03.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá od začátku až do úplného konce. Zase jedna, která patří k těm TOP od této autorky.

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Výborný, mrazivý příběh, nejlépe na zimní večery :-) Jedna z nejlepších autorčiných knih :-)

čef
22.02.2019 5 z 5

Začíná to jako klasický horror až už jsem se začal bát, že se to zde začne hemžit duchy. Naštěstí jsem se mýlil. Děj se točí kolem podivných náboženských sekt a nakonec jde vlastně o životní prostředí. Thriller je to ale také parádní. Mnoho napínavých situací, kde jde všem o život, hromady mrtvol a pořádně zašmodrchané klubko záhad udržuje čtenáře stále v plné pozornosti. Líbila se mi také atmosféra divočiny, kde během padesáti kilometrové jízdy nepotkáte auto a hluboké lesy, v kterých lze možná ještě najít vlastní, civilizací nepříliš opatlané dobrodružství.

optimistka
11.02.2019 5 z 5

Četla jsem ji již před lety, ale zůstala mi v paměti. Velmi napínavá, až děsivě. Zničehonic vylidněná vesnice - zůstalo ve mně mrazení, tajil se mi dech. Nebylo možně za žádnou cenu v tomto okamžiku přestat číst. Logické následování. Bravurně napsaná kniha.

Zboznujuknihy
10.02.2019 5 z 5

Za mě nejlepší autorčina kniha. V některých chvílích mě úplně mrazilo. Velice mě zaujalo téma náboženské sekty.

Marbier
05.02.2019 5 z 5

Super napinave,1/2 primo horor:) pak uz klasicka vysetrovaci detektivka

Leskodka
10.01.2019 5 z 5

Další kniha od této autorky, čtivá, zajímavá, líbila se mi.

vikaa
29.12.2018 5 z 5

Knížka pro zimní večery, kterou si rozhodně nenechte ujít. Uvěřitelný napínavý příběh o přežití v kruté zimě, který by se mohl stát a k tomu sympatická hrdinka, s kterou nebyl problém se ztotožnit... Přečteno za tři večery.

Babo
20.12.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha do zimního dne.

Za okny se tiše snáší vločky, v krbu praská oheň , je tak příjemně a útulně .
A touto pohádkovou krajinou se plíží temné tajemství .Nepozorovaně obtáčí údolí , vystupuje z hlubokého lesa , aby nakonec nemilosrdně udeřilo ,,,,,,