Suvenýr

Suvenýr https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36180/bmid_rizzoliova-islesova-suvenyr-j3Q-36180.jpg 5 526 108

V zaprášeném sklepním depozitáři bostonského Crispinova muzea leží – snad už dlouhou řadu let – dokonale uchovaná mumie, Madam X. Podle všech známek jde o staroegyptský artefakt, ovšem soudní lékařka Maura Islesová brzy odhalí, že údajně tisíce let staré tělo je ve skutečnosti oběť vraždy z nedávné doby. Poté co je v muzeu odhalena další skrýš s podivně upravenými pozůstatky zabité ženy, začne být Mauře i Jane Rizzoliové z bostonského oddělení vražd jasné, že se po městě volně pohybuje jakýsi šílený a okázale provokující vrah...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Keepsake , 2008

Květ
31.12.2017 4 z 5

Mojí letošní poslední přečtenou knížkou je tento thriller s velmi zajímavým námětem. V archivu bostonského muzea je nalezena staroegyptská mumie, při bližším ohledání soudní lékařka zjišťuje, že se ve skutečnosti jedná o podvrh a mumie je obětí nedávné vraždy. Kolotoč událostí a dalších hrůzných nálezů po pomalejším rozjezdu vtáhne do děje a knížka nabírá na napětí. Není nouze o překvapivé zvraty, i když pro vášnivé čtenáře detektivek asi nebude tak obtížné tipnout si vraha. Určitě se podívám i na další díla od této autorky, stojí za přečtení.

harena
14.12.2017 5 z 5

Další skvělý thriller od Tess, zajímavé téma , napínavý a strhující příběh a opět sympatické hrdinky Maura a Jane, které nezklamou. Za mě paráda, těším se na další.

Danago
13.11.2017 4 z 5

Dokonale uchovaná staroegyptská mumie Madam X je odhalena jako oběť nedávné vraždy, na to se najde skrýš s pozůstatky zabité ženy a jako třetí je nalezena mumifikovaná mrtvola v kufru auta archeoložky Josephine , která se náhle pohřešuje.
Jane a Maura musí dopadnout šíleného „archeologického zabijáka“ dříve než přidá do své sbírky další exponát.
Autorka opět nezklamala. Knížka je čtivá od první stránky, je napínavá a nemá žádná hluchá místa. Příběh je dokonale uzavřený.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha, perfektní autorka, nemá slabší knihu, všechny její výtvory stojí za přečtení!

Nuny
19.10.2017 4 z 5

Kniha má spád, ale velice brzy jsem porozuměla dalšímu vývoji, takže žádný velký závěr se nekonal.
Jak v knize hraje boháč a jeho syn, tak v tom mají vždycky prsty.

Peslik
03.10.2017 5 z 5

Už dlouho mi neběhal mráz po zádech, tak jako teď při četní této knihy. Napínavé čtení od prvního písmenka, ke konci knihy jsem měla úplně husí kůži a slova hltala s napětím jak to dopadne. Jane s Maurou jsou opravdu sehraný tým.

klokan.1905
07.09.2017 5 z 5

Suvenýr...
Místo stovky let dokonale uchované mumie (pojmenované Madam X.) zjišťuje soudní lékařka Maura Islesová, že údajně staré tělo je ve skutečnosti oběť vraždy z nedávné doby... Vzápětí se objevují další mrtvoly (mumifikace - různé provedení, jsou do detailů popsané)... V Bostonu řádí další šílený vrah...
Další složitý případ pro mé oblíbené Jane Rizzolivou a Mauru Islesovou... Tess Gerritsen je prostě fantastická, opět mě dokonale převezla... ;-) Za to si zaslouží za pět... hvězdiček...

intelektuálka
12.08.2017 4 z 5

Neotřelý případ o tom, že minulost nás dosáhne, i když je hodně daleko,až ve starém Egyptě. Doporučím.

muchomurka
28.06.2017 5 z 5

Wau, neotřelý, skvělý nápad na detektivku, ale u kterého mě dost mrazilo. Byla jsem napnutá, jak to dopadne a poprvé mě u Tess Gerritsen nezklamal závěr, nepřišla jsem si, že ho rychle odbyla. A je pravda, že jsem tušila, jak to s Bradleym bude, ale nenapadlo mě tohle, co Tess Gerritsen vymyslela. Těším se na další díl.

Beky
07.04.2017 5 z 5

DOKONALÁ !!! Čte se téměř sama, člověk je napjatý téměř od samotného začátku. Působivé, strhující a překvapivý konec. :-)

Lolila
17.02.2017 5 z 5

Tak toto bolo super čítanie. Napätie od začiatku až do konca, výborná téma. Nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Autorka vie ako navodiť atmosféru. Perfektné!!!

NADEI
06.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od Tess . Určitě nebyla poslední a budu se k autorce vracet. Knížka se lehce četla a ihned vtáhla do děje. Doporučuji !

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Další skvělá kniha. Jako bonus jsem se dozvěděla i něco z historie.Doporučuji!

fis.rena
19.10.2016 5 z 5

Co kniha,to zážitek. Je úžasný,jak Tess dokáže ponořit do děje svého čtenáře všemi podrobnostmi a pikantnosmi,o kterých příběh vypráví...rozbor rostlin v bažinách,močály,vykopávky,krásná Káhira,mumifikace X krát jinak...jsem opět spokojená.

aluskacz
11.10.2016 5 z 5

Mám ráda Tess G, zase jsem se nemohla odtrhnout. PERFEKTNÍ!

konicekbily
17.07.2016 5 z 5

Dobře vymyšlenou zápletku chytře rozvíjela, nezatěžovala nás tolik podrobnostmi ze života hlavních vyšetřovatelek a po vydařeném závěru vše autorka vysvětlila. Knížka se mi moc líbila.

pepa4081
29.03.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetl za dvě odpoledne. Zajímavý nápad, napínavá od začátku do konce. Výborná detektivka.

kyssling
06.03.2016 3 z 5

Nemohu se ubránit dojmu, že knihy v sérii jsou trochu na jedno brdo ... Asi je chyba je číst téměř těsně za sebou ... Agatha Christie jejíž knihy jsem louskal také kdysi za sebou sice psala velmi kolísavě, a některé knihy skutečně ji nejsou hodné, ale psala různě (prostředí, postavy apod.). Tady je všechno šablonovité ... Tak tři hvězdy za techniku psaní, víc nelze ...

wooloong
23.01.2016 5 z 5

Napínavá detektivka a tentokrát neodfláknutý závěr (i když s žádným velkým překvapením). Tajemné muzeum, rafinované vraždy, krásné ženy s tajemstvím ve smrtelném nebezpečí. Jedna z nejlepších od této autorky.

Mil@n
19.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, dala by se přečíst jedním dechem.