Dvojče

Dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7902/bmid_dvojce-Ciz-7902.jpg 5 438 438

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Body Double , 2004

astroweb
20.07.2018 5 z 5

Skvělá autorka, skvělé čtení.

konicekbily
22.06.2018 5 z 5

Kniha s dokonale promyšlenou zápletkou, napínavým dějem a nečekaným rozuzlením řadí tuto knihu mezi ty nejoblíbenější!

moudivlacek
23.05.2018 5 z 5

Díl o zrůdách a o původu doktorky Maury, která je v šoku z toho, co se dozví, a nejen ona, ale i okolí. Nejhorší je, že můžete projít kolem zrůdy a nepoznáte to, když ony samy nechtějí.
Každopádně čtenáři detektivek si zde přijdou na své.

lea735
02.04.2018 5 z 5

To byla bomba ! Moc se mi to líbilo, doporučuji. Skvělé čtení a napínavé !

Olga.S
01.04.2018 5 z 5

Další skvělé dílo, ostatně jako všechny knihy od Tsss. Hurá na další díl.

drabkovice
10.02.2018 5 z 5

Super knížka, další z řad Gerritsenové...líbí se mi promyšlenost a zápletka děje autorky :)
Spoiler: Ač to může znít fakt divně, byla jsem ráda, že autorka nechala zemřít Ballarda, jinak by to byl moc idylický a přeslazený konec :D

kercah
23.01.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a díky pro mě né moc přitažlivého obalu jsem jí odkládala a nechala v knihovně asi 5 let. Když mi nyní přišla pod ruce, až jsem se zastyděla, že je stále nepřečtená. Děj byl napínavý, propracovaný a ani nemusel mít 500 stránek a četl se velice snadno.

ivoiro
25.10.2017 5 z 5

Tato kniha je dalším skvelým dílem autorky. Nějak jsem se od knihy nemohl odtrhnout a s napětím četl stránku za stránkou.

gleti
16.07.2017 5 z 5

výborná detektivka, i když mi mezi hrdinkami trochu scházela vztahová chemie , kterou je prodchnutý televizní seriál, určitě se přiřadí k mým oblíbencům.

Layss
26.05.2017 4 z 5

Ha, cestovat 3,5 hodiny ve vlaku bez knížky? To nejde! Vlítla jsem tedy ještě před cestou do knihkupectví a zrak mi spadl knihu od této autorky - Gravitace. Po přečtení zadního přebalu jsem byla rozhodnutá, že ji beru a navíc jsem využila akce 1+1 a zkusila jsem i tuto knihu od pro mě zatím neznámé autorky. Příběh jsem začala číst už ve vlaku a docela mě to chytlo. Sice mi přečtení chvíli trvalo, díky dalším okolnostem, ale i tak veliká spokojenost se zápletkou i příběhem. Těším se na další případy těchto dvou žen.

evask
18.04.2017 4 z 5

Detektivka se zajímavou zápletkou.

Skip
15.09.2016 3 z 5

Dobrá zápletka, dobrý psychopat, rozuzlení v normě snesitelného, takže oddechová literatura pro ty, kdo si u tohoto žánru oddechnou.

Bella09
24.06.2016 5 z 5

Výborná kniha. Ani chvilku jsem se nenudila, nemusela přemýšlet kdo ke komu patří atd. Zkrátka 5 *

fis.rena
17.03.2016 5 z 5

Maura a Jane jsou prostě v podání Tess dokonalá dvojka. Další skvělý příběh a já opět tleskám a jdu hned do pokračování dalších případů vražd v Bostonu.

Anne123
23.02.2016 4 z 5

První kniha, kterou jsem od spisovatelky četla. A byla skvělá! Skvělá zápletka i vyvrcholení.

kyssling
06.02.2016 4 z 5

Skvělá detektivka. Především konec je velmi napínavý, postavy skvěle vykresleny. Čte se sama. Kdyby tam byly i kapitoly z pohledu pachatele (bez podrobnějšího popisu, aby čtenář nevěděl) dal bych i pět hvězd ...

wooloong
16.01.2016 5 z 5

Dobře napsaná detektivka. Děj pěkně plynul, Autorka mi nechala mírný náskok při řešení několika záhad, aby mě na konci pořádně překvapila.

genie
01.12.2015 5 z 5

Po zklamání s Hříšnicí jsem si zpravila chuť ... opět dobře napsaná a rychle plynoucí detektivka ...

edimka
15.11.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Tess opět nezklamala.

Moňa69
29.05.2014 4 z 5

To bylo táák napínavé a tááák přitažené za vlasy, až to byl málem skalp, ale co na tom, mě to bavilo jako doposud všechny Tessiny knihy.

Rizzoli a Isles mi něco říká, neběží něco takového v tv?

krimi záměna

Tess Gerritsen