Jak mi Jane Austenová zničila život

Jak mi Jane Austenová zničila život
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61597/jak-mi-jane-austenova-znicila-zivot-61597.jpg 3 142 142

Jane Austenová série

Moderní milostný i detektivní příběh pro obdivovatelky Jane Austenové. Emma, mladá americká vědkyně se zaměřením na Jane Austenovou, přijíždí do Londýna za potrhlou starou paní, která prý vlastní stovky ztracených dopisů slavné Jane – pro badatelku úplný svatý grál! Jenže než si Emma dopisy vyslouží, musí složit řadu zkoušek, objevit zapomenutá tajemství, navštívit města, v nichž Jane žila a jen tak mimochodem najít lásku tam, kde už ji nečekala.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Jane Austen Ruined My Life , 2009

Daffodila
24.11.2013 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, že když už mám rozečteno, dokončím to. Doufala jsem, že téma "Jane Austenová" bude daleko lépe zachyceno. Četla jsem lepší.

PiperW
20.11.2013 2 z 5

Kniha Jak mi pan Darcy zlomil srdce je o 100% lepší, tato mně moc nebavila, začátek mně nudil a konec se mi taky moc nelíbil....pro mně podprůměrná kniha, zklamala mně

Candide
27.08.2013

Ten, kdo text přepisoval do počítače, musel být buď opilý, nebo přepracovaný. Mezery a uvozovky háže, kam se mu zachce. Jinak další kniha, která mě utvrdila v tom, že osobnost Jane Austenové mě baví a zajímá mnohem víc než její díla.

wamplady
15.08.2013 4 z 5

knížka je čtivá, oddychová. Líbila se mi

kroftik
15.07.2013 3 z 5

Beth Pattilo měla originální nápad na spojení fakt, fikce a románu pro ženy. Díky němu vznikla příjemná, oddychová knížka.
Potěšilo mě, že na konci knihy autorka uvádí na pravou míru, jak to s Jane Austenovou bylo, co jsou podložená fakta a co dílem fantazie.

lusila
23.06.2013 4 z 5

Od tejto knihy som čakala, že ma pobaví a to sa splnilo.

proton
17.05.2013 2 z 5

Pohádka na dobrou noc.

hrubik
27.04.2013 3 z 5

Nečekejte druhou Jane Austenovou :-) Ta prostě není a už nebude. Ale i tak knížka byla docela příjemná oddechovka, ikdyž předvídatelná.

muchomurka
23.04.2013 3 z 5

Od třetiny knihy mě Emma neskutečně štvala, jak všechno sváděla na Jane Austenovou a to, jak se pořád nemohla rozhoupat, jestli Adama chce, nebo ne. Bylo to pořád dokola to samé. Jinak byla knížka celkem čtivá.

katynais
25.03.2013 2 z 5

Docela zajimava myšlenka,ale to je vse. Pro mě amatérsky napsané.

deedulka
24.03.2013 3 z 5

Že se Emma snaží pomstít Jane Austenové, protože díky ní uvěřila ve šťastné konce, mi přišla uhozená. Naštěstí se kniha celkem pohodově četla. Děj plyne v poklidném tempu, žádná přeslazená romantika ani nečekané zvraty. Adam by měl dostat medaili za trpělivost s Emmou a jejími vrtochy a v knize jsem ho litovala. Úkoly, které Emma dostávala od Vědem, by mohly být trochu zajímavější než jen - přijeď tam, zatanči a pak zase přijeď zpátky. Každý strůjce svého osudu, co si Emma zvolila na konci je její rozhodnutí, i když s ním nesouhlasím - snad se jí časem rozsvítí. :)

Majulinek
07.01.2013 4 z 5

Čtivá kniha romantického zaměření.

kuti
17.06.2012 3 z 5

Pěkná kniha. Není to tradiční zamilovaný román se šťastným koncem. Děj zaměřený na Jane Austenovou je zajímavý, nezvyklý a poučný. Celou dobu čekáte, co se z těch bláznivých ženských nakonec vyklube. Příjemná, čtivá knížka.

Marika Vanova
03.06.2012 4 z 5

Také mám ráda Jane Austenovou, jako hlavní hrdinka, i když o ní nevím tolik co ona. Ale čte se to dobře, pěkná kniha, konec mě ovšem překvapil, čekala bych úplný happy end.

Charley
11.05.2012 4 z 5

Tak po pravdě já ji rozečítala hrozně dlouho, začátek byl takový pomalý a tak jsem knihu na hodně dlouho odložila a mezitím četla něco jiného. Teď jsem se k ní vrátila, abych ji dočetla, jelikož nerada nechávám nedočtené knihy a musím říct, že kdybych ji tehdy hned neodložila tak bych ji dočetla velmi rychle. Byl to zajímavý druh psaní... dokonce mě taky někdy dojaly ty dopisy o smrti Jacka atd. Bylo to moc pěkné. Jen mi bylo trochu líto Adama, že na ni bude muset ještě čekat :)

trpaslyk
27.02.2012 2 z 5

Velmi jednoduše a čtivě napsáno, i když od začátku až dokonce velmi prvoplánovitě. Hlavní hrdinka se pohybuje v průběhu celého příběhu po místech, která jsou spjatá s Jane Austenovou, a odhaluje nejrůznější střípky z jejího života, a to jak ty, které mají být údajně veřejně známé a ověřitelné, tak i nově zjištěné. Podle recenzí na Goodreads.com ale autorka udělala i ve všeobecně známých faktografických informacích několik zásadních chyb. Navíc je cítit přespříliš silná citová vypjatost hrdinky, která všechno prožívá téměř až na hranici hysterie a reaguje dost přecitlivěle. Zřejmě to má být vlivem prožité citové tragédie, ale i tak je tam prostě znát typická americká přemrštěnost.
Jako oddychovka do vlaku nebo na dovolenou dobrý, pokud od toho člověk nic nečeká.

bookcase
01.02.2012 5 z 5

Další netradiční pohled na tvorbu Jane Austen. Moc se mi líbila.

KarlaP
15.05.2011 3 z 5

Když jste obdivovatelkou J.A. a z regálu na vás vykukuje knížka s názvem Jak mi Jane Austenová zničila život, neváháte a knihu si prostě musíte koupit. Kniha je taková oddychovka od těch náročných a spletitých knih, na můj vkus až moc náhod, které vás připravují na velmi předvídatelný konec, ale ten vás nakonec může překvapit. A právě konec hodnotím kladně a těším se na další chystaný román Jak mi pan Darcy zlomil srdce.

jasmína
22.02.2011 5 z 5

Na knihu musí být nálada, líbí se mi netradiční konec, žádný velký happy and, a přitom ani smutek, fajn kniha, hodně zajímavá.

Jane Austen

Beth Pattillo