Jan z Pomuku

Jan z Pomuku https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89738/jan-z-pomuku-89738.gif 5 8 8

Doba a osobnost generálního vikáře Jana z Pomuku, tak jak se jeví ve světle detailního lékařského a antropologického výzkumu jeho ostatků provedeného v r. 1972.

cukrovka
07.06.2021 3 z 5

Knížka nám přibližuje vznik kultu Sv. Jana Nepomuckého a jeho historický podklad v určité osobě. Také nás seznamuje s výsledky antropologického ohledání ostatků, které jsou přisuzované tomuto svědci v r.1972.

666Jitka
12.05.2021 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která se zabývá vznikem kultu Sv. Jana Nepomuckého z hlediska historického. Přibližuje nám život a umučení tohoto českého světce, vysvětluje hádanku okolo dvou postav Johánka z Pomuku a Jana Nepomuckého, ale hlavně popisuje důkladný antropologický výzkum ostatků Sv. Jana z Nepomuku, který byl proveden v letech 1971-1973, jehož výsledkem byly vskutku zajímavé závěry. Některé poznatky uvedené v této knize pro mě byly úplně nové a některá sdělení např. o králi Václavovi IV. doslova šokující.

Askarinka
15.08.2014 5 z 5

K Johánkovi jsem se dostala objevením jednoho úžasného architekta a stavitele, který ho uctíval. Tato knížka mi hodně přiblížila světce jako takového.