Jakub Schikaneder (1855 - 1924)

Jakub Schikaneder (1855 - 1924) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162548/bmid_jakub-schikaneder-1855-1924-162548.jpg 5 11 3

Obsáhlá monografie se soupisem díla. Hlavní esej Tomáše Vlčka se zabývá vývojem Schikanederova díla a zasazením do kontextu soudobého evropského malířství. Další kapitoly pojednávají o působení Jakuba Schikanedera na Uměleckoprůmyslové škole (Veronika Hulíková) a v českém odboru kuratoria Moderní galerie (Tomáš Sekyrka). Publikovány jsou také výsledky restaurátorského a technologického průzkumu maleb Jakuba Schikanedera a jejich falz (Zora Grohmanová, Věra Cedlová, Radka Šefců). Rozáhlá obrazová příloha včetně dosud nezvěstných obrazů Jakuba Schikanedera. V českém jazyce s anglickým resumé.... celý text

666Jitka
27.12.2021 5 z 5

Naprosto špičkově zpracovaná monografie mého oblíbeného malíře Jakuba Schikanedera nesměla chybět v mé sbírce knih. Tým spoluautorů pod vedením Tomáše Vlčka nás podrobně seznamuje s malířovým životem a dílem opravdu velmi důkladně. Kniha je určena spíše lidem, kteří se o umělce a jeho tvorbu nezajímají jen povrchně, ale už více do hloubky. Kolektiv autorů odvedl perfektní práci, tato kniha je opravdu lahůdka.

Velekněžka
21.07.2019 5 z 5

Věřím, že pokud by se Jakub Schikaneder usídlil v Paříži, znala by jej dnes celá "malířská" Evropa a kdo ví, zda by nenaboural i aukční rekordy "české jedničky" Františka Kupky. Ačkoliv je kniha místy až přespříliš akademická (odborná a teoretizující i zdánlivě neteoretizovatelné), je záměr docílit maximálního odborného respektu zcela pochopitelný a netřeba jej trestat snížením hodnocení.

babicka_amalka
13.02.2017 5 z 5

můj oblíbený malíř, kniha mě potěšila