Jakub Nemrava

Jakub Nemrava https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23121/jakub-nemrava-23121.jpg 4 17 8

Bodré a humorné vyprávění o svérázném mladíkovi, dobrosrdečném nešikovi, jehož osud střeží čtyři dědkové, štamgasti místní hospody a znalci života a karbanu. Jakubovy historky ze studií a vojny i jeho první milostné zkušenosti jsou okořeněny jihomoravským dialektem a anekdotami jeho odborných poradců.

Janizoun
05.11.2023 5 z 5

"To, co člověk chce, se nepodobá vždycky tomu, jak to dopadne."
Tímto mottem začíná tato milá, úsměvná kniha.

Příběh Jakuba Nemravy se odehrává na jižní Moravě a chlapce střeží od narození tři jeho věrné sudičky, které mu dávají své cenné rady do života a vlastně byly čtyři, jako mušketýři - strýc Ferdyš, strýc Alfons, kmotr Semínko a děda Karásek.
Tyto humorné historky jsou peprnější a rozhodně i v dnešní době pobaví každého, kdo se rád zasměje.

Hráli mariáš a čekali na zprávy rodičky. Ferdyš měl na ruce zrovna červenou stovku, na kterou dostal od Karáska "flek", když přiběhla jeho žena Fanča.
"Tak co", hodil přes rameno strýc.
"Je to kluk", vyrážela žena udýchaně, "ale řve jak pominuté a néní k zastavení. Celá ulica je vzhůru".
"Tak mu namočte místo dudlíku rohlík do rumu. Von přestane."

rreegg1
02.07.2021 3 z 5

Po precteni knihy Nas dedek Josef jsem byla nadsena a proto jsem hned sla po dilech stejneho autora. Vybrala jsem Jakuba Nemravu, ktery ve me az takovy dojem nezanechal. Byla to oddechovka, celkem i ctiva, ale myslim, ze za pul roku nebudu ani vedet , ze jsem knihu cetla.

frantisek0724
07.01.2021 5 z 5

Po knížce jsem sáhl spíše z nouze, nebylo co číst. Tak jsem zalovil ve vlastní knihovně. Nic extra jsem nečekal, zvláště když jsem se o autorovi dočetl, že to byl komunistický spisovatel a letmo jsem shlédl jeho díla.. Ale Jakub Nemrava příjemně překvapil. Hezky a vtipně napsané. A Ferdyš je řízek, stal se mým dalším oblíbeným knižním hrdinou.

Karnager
25.03.2018 4 z 5

Při čtení jsem se pořádně nasmál :)

Jája92
27.02.2018 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha , která mě pobavila. Vůbec jsem to od ní nečekala .

Modrina
13.03.2017 5 z 5

Znovu jsem si tuhle knížečku přečetla a znovu jsem nadšená. :)

pobijecmuch
26.07.2014 5 z 5

Daleko lepší než 50 odstínů šedi. :)

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Tahle knížka nemá chybu. :) Jakubovy sudičky jsou opravdu k nezaplacení. :)

Jaroslav Matějka
česká, 1927 - 2010
1973  79%Náš dědek Josef
1988  67%Rodáci
1979  80%Rodáci a Odrodilci
1984  80%Jakub Nemrava
1981  78%Kam jdete, rodáci?

Kniha Jakub Nemrava je v