Jak si uděláme zeměkouli

Jak si uděláme zeměkouli https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129996/jak-si-udelame-zemek.jpg 5 20 6

simca9342
22.12.2023 5 z 5

"Můžeme si udělat Zemi. Musí na ni být pevniny a mezi nimi moře a ohromné oceány."
Kniha pro děti popisující lehčí formou vesmír, pohyb Země, střídání Měsíce a Slunce. Nechybí ani střídavé pozice Slunce a Země a jejich vliv na roční období. Nechybí ani hezké barevné ilustrace.

Knihomura
15.01.2021 5 z 5

Třetí společní kniha Mileny Lukešové a Jany Sigmundové. Opět nádherné! Škoda, že již nám nic nového spolu nevytvoří.

Litocha
11.02.2020 4 z 5

Milena Lukešová opět nezklamala, její poetické knížky, které zdánlivě obyčejné věci pozorují okouzlenýma očima a přibližují i dítěti srozumitelnými metaforami, mám moc ráda. Tady oceňuji dobrý nápad, propojení prozaického textu a veršů a souhlasím s tím, že původní ilustrace Jany Sigmundové přidávají knížce na půvabu a vtiskávají jí další rozměr. Novější vydání (to je ale zase s metodickou poznámkou :-) ) s obrázky Kataríny Ilkovičové mě neoslovilo.

Petja
17.02.2017 5 z 5

Vedle Knížek pro Lucinku velmi oblíbená kniha mé tříleté dcery, ačkoli některým věcem ještě nemůže rozumět. Velmi zjednodušeně je zde vysvětlen vztah země k měsíci a slunci, střídání denní doby, dne a noci, ročních období, a to se špetkou ekologie a oblíbenými obrázky Jany Sigmundové. Nové vydání knihy v menším formátu a s ilustracemi od jiné autorky mne tolik nezaujalo. Měli jsme štěstí, že jsme v antikvariátu sehnali původní vydání z r. 1992. :-)

lushi
04.10.2016 3 z 5

Anotace knihu skvěle popisuje, hravě dětem představuje vesmír, Zemi, střídání dne a noci a ročních období. Zároveň děti nenásilně učí chovat se k planetě pěkně a s respektem.

Matematicka
28.10.2013 5 z 5

Prostě úžasná kniha pro děti předškolní a mladší školáky! Působivé propojení slova a obrazu (přičemž obraz dominuje, jak to má v tomto věku být :-)) a základy mnoha přírodních věd hravou a srozumitelnou formou (otáčení zeměkoule, střídání ročních období, střídání dne a noci,...). Děti spolu s rodiči čtěte a dívejte se... Pokud k tomu připojíme ještě úvahu o tom, zda bychom si "uměli" takovou zeměkouli, na které žijeme, byť i jen vymyslet, pak už nemám nejmenších námitek :-)

Autoři knihy

Milena Lukešová
česká, 1922 - 2008
Jana Sigmundová
česká, 1940 - 2011

Kniha Jak si uděláme zeměkouli je v