Jak se stát Buddhou v pěti týdnech

Jak se stát Buddhou v pěti týdnech https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79211/jak-se-stat-buddhou-v-peti-tydnech-79211.jpg 4 6 6

Buddhismus je v dnešním světě stále víc chápán jako nenásilný směr, kvůli němuž není nutno odstěhovat se do Tibetu a který lze docela dobře uznávat i v srdci Evropy. Nenáboženský, čistě psychologický výklad Buddhova učení, nás moderním, srozumitelným stylem se špetkou humoru seznámí s metodou, která nám i v našem století pomůže vcelku snadno dosáhnout vyrovnanosti, duševní rovnováhy a stát se buddhou čili osvíceným. Cvičení, která nám Buddha nabízí, spočívají v oživení a používání pěti sil, jež dřímají v každém z nás, zatímco jich ještě nevyužíváme. Cílem této knížky není pouze znovuobjevení původního Buddhova učení, tak dlouho zapomenutého, ale hlavně jeho obnovení ve vědecké podobě, aby bylo pochopitelné a užitečné pro všechny.... celý text

Náboženství Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Metafora

Come diventare un Buddha in cinque settimane , 2005

Sygi
01.03.2020 5 z 5

Přes název, který je třeba brát s nadsázkou, se jedná o jedno z nejlépe napsaných praktických knih o původním buddhismu. Nalezl jsem zde vše podstatné, co vede k vlastnímu rozvoji a pěstování buddhovských kvalit.

Balsekar
12.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih čerpajících z moudrosti buddhismu. Nejen teorie, ale také vkusně podaný návod k praxi.

fes
04.12.2013 5 z 5

Knihu hodnotím maximálním počtem bodů, neboť jde o nejpraktičtější návod k pochopení a realizaci Buddhovy nauky, s jakým jsem se, coby letitý zájemce o problematiku, v češtině setkal. Nejde o tradiční esoteriku ale o ryze psychologickou učebnici toho, jak dojít ke spokojenosti se svým životem, zbavenou náboženských dogmat a pouček, jež se skrze různé buddhistické guru a komunity staly pro mnohé překážkou k pochopení toho, co muž zvaný Buddha hlásal.
Doplním, že autorem je seriozní odborník, italský doktor psychologie, nikoliv nějaký v tematicky podobné literatuře obvyklý "psycho-nadšenec" :) newageovského typu. Název knihy je mimořádně odpudivý a neopovídající serioznosti textu, ale asi tržně funkční, kdoví...

Amarok
29.06.2012 1 z 5

Dávám aspoň víc než nulové hodnocení kvůli dobrému úmyslu autora. Jinak nevím, jestli tu knihu vůbec dovedu objektivně hodnotit, ať si to každý probere sám. Já se nemůžu prostě ztotožnit s názorem, že by se člověk měl zbavit všech pocitů, dokonce upřímné lásky, aby se tak odpoutal od veškerého utrpení. To je cesta zenového buddhismu, to je cesta, kterou jsem odmítl a knihu jsem v půlce odložil a dokonce jsem jí vyhodil. Kdo chce víc chápat smysl života a poznat pravdu, ať se zajímá o křesťanství, které je nám Evropanům nejen z historického hlediska daleko bližší.

2007  87%Jak se stát Buddhou v pěti týdnech
2007  65%Krásná, bohatá a mazaná