Jak na vyvýšené záhony

Jak na vyvýšené záhony https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489251/bmid_jak-na-vyvysene-zahony-VpU-489251.jpg 4 5 2

Zahradník a autor úspěšných knih Joachim Mayer přehledně vysvětluje, jak si můžete vyvýšený záhon sami vybudovat, a to i třeba jen na terase či balkoně. Poradí, čím záhon naplnit a jak o něj pečovat, aby se v něm rostlinám dařilo. Dále podrobně popisuje, které rostliny a kdy vysazovat, nabízí nákresy s vhodnými kombinacemi a dává tipy na osvědčené vzorové záhony. Tak budete moct i na malém prostoru sklízet téměř po celý rok. Stanoviště a materiál Ať už máte velkou či malou zahradu, nebo jen terasu, na vyvýšené záhony se najde vhodné místo téměř kdekoliv. Stavební materiály a náplň Pokud si vyvýšený záhon vyrobíte sami, můžete ho zkonstruovat zcela podle svých představ a potřeb. Rostliny a vzorové záhony Zelenina, bylinky, květiny, a dokonce i zakrslé dřeviny: na vyvýšených záhonech se daří rozmanitým rostlinám. V této knize najdete nejvhodnější rostliny a také plánky, podle kterých můžete záhony osázet. Snadná péče Díky teplu, které podporuje růst, úrodné zemině a dobré ochraně před škůdci se o vyvýšený záhon snadno pečuje.... celý text

Literatura naučná Zahrada
Vydáno: , Kazda

Gebrauchsanweisung – Hochbeete: Einfach gärtnern mit Musterbeeten , 2021

Nika151
07.06.2022 4 z 5

Začátek mi přišel hezky napsaný i pro laika jako jsem já. Nicméně u vzorových záhonů jsem se začala ztrácet a spíš - já nechci každý rok pěstovat něco jiného. Chci to, co mi chutná a ne řešit, ze jedu druhý rok na záhonu a co se hodí.

picris
08.05.2022 3 z 5

Celkem slušně popsané zahradničení na vyvýšených záhonech. Některé informace jsou spíše teoretické, ale chápu, že je potřeba knihu něčím zaplnit. Líbily se mi osevní postupy a přehledy vhodných plodin. Každopádně po přečtení má člověk tak trochu pocit, že to až tak jednoduché není. A že by se mi do toho chtělo? No ani moc ne :)