Jak mluvit s dětmi od narození do tří let

Jak mluvit s dětmi od narození do tří let https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280057/bmid_jak-mluvit-s-detmi-od-narozeni-do-t-aLe-280057.jpg 4 9 2

Autorky, zkušené logopedky a současně matky, radí všem rodičům, jak správně podporovat osvojování řeči jejich dítěte. Srozumitelnou formou popisují vývoj řeči a komunikace dítěte od narození do tří let a doporučují, jak ho stimulovat, jak každodenně rozvíjet schopnosti dítěte – během hry, pomocí knih a v běžných aktivitách – bez toho, aby dělali něco „navíc“, co je samé nebo jejich dítě bude zbytečně zatěžovat. Řada efektivních komunikačních strategií, praktických návodů a rad se prolíná s osobními výpověďmi rodičů. V závěrečných kapitolách se rodiče dozvědí, jak poznat, že vývoj řeči neprobíhá správně, a co v tomto případě dělat. Autorky také v samostatné kapitole odpovídají na nejčastější otázky rodičů. Mgr. Katarína Horňáková je logopedka; vede kurzy komunikace pro rodiče dětí s poruchami řeči v raném věku. Mgr. Svetlana Kapalková, Ph.D., je logopedka; na UK Bratislava přednáší vývoj řeči, diagnostiku a poruchy řeči v raném věku. Doc. PhDr. Marína Mikulajová, CSc., je psycholožka; vyučuje na UK Bratislava. Na poli svého oboru se věnuje výzkumné i publikační činnosti; vede trénink rodičů dětí s poruchami řeči.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Portál

Kniha o detskej reči , 2005

madem
28.08.2022 4 z 5

Líbí se mi, jak názorně je vše vysvětleno. A jako bonus kapitola, jak v kterém období dítě "čte" a co mu číst.

Guepp
11.03.2022

Srozumitelně vysvětleno a přidáno plno tipů. Kniha je milé překvapení. Určitě doporučuji všem rodičům pro lepší porozumění. Kniha je moc hezky členěná.

rozvoj řeči aktivity s dětmi

Autoři knihy

Marína Mikulajová
slovenská, 1955

Kniha Jak mluvit s dětmi od narození do tří let je v