Jak Eda ke kompostu přišel

Jak Eda ke kompostu přišel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453145/bmid_jak-eda-ke-kompostu-prisel-24u-453145.jpg 4 9 4

Eda žije na malé planetce a rád by si vypěstoval hrášek. Ale jak na to, když je planetka neúrodná, samý prach? Eda se tedy vydá na planetu Zemi a naučí se tam kompostovat. Barevné kontejnery mu poradí, jak se správně třídí sklo, plasty a papír a jaké zdánlivě nepotřebné odpadky může využít do svého „pokladu“.

LunaL.
21.06.2022 4 z 5

Syna poslední dobou hodně zajímá kompost, snaží se založit i svůj vlastní - proto nešlo po knížce nešáhnout! Příběh je krátký, doplněný spoustou obrázků. Zdá se mi dost originální, ukazuje, jak z přírodního odpadu může vzniknout úrodná půda. Setkáme se nejen s ufonem Edou, ale i s popelnicemi na tříděný odpad (to z textu syn nepochopil, musela jsem mu to dovysvětlit).
Syn byl z knížky nadšený, další den ji s ním musela číst i babička :D

Natique
21.05.2021 3 z 5

Nápad moc hezký, i když využití ufona mně osobně moc nesedlo. Styl, jakým je kniha napsána, je horší. Vyprávění je zmatečné, menší děti (které řekla bych jsou cílovou skupinou knihy) se v textu ztrácí a potřebují průběžné dovysvětlování.

ADE138
11.02.2021 4 z 5

Docela milý příběh o jednom ufonovi Edovi. A také o tom, jak se má kompostovat. Líbily se mi ilustrace

Delicius
08.02.2021 5 z 5