Jak člověk myslí

Jak člověk myslí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118831/jak-clovek-mysli-118831.jpg 4 58 10

Myšlenky britského spisovatele a básníka přelomu 19. a 20.století.

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Ramago.net

As a Man Thinketh , 1903

pablito
14.01.2024 4 z 5

Já v knížce nenašel nic nového, ale narozdíl od svého "předřečníka" mě to nijak nepobuřovalo. Myslím, že popsaných myšlenek není nikdy dost a je dobré si je opakovat. A nezapomínejme, že byla napsána v roce 1903, v době, která se lišila od té dnešní instantní, kdy máme rádi vše v rešerších a s pomocí AI okamžitě. Kromě toho knížka nebyla patrně zamýšlena jako filozofické dílo, ale jako populární spisek pro veřejnost.

Kampal
30.03.2023 1 z 5

Překvapilo mě, že jsem na opačné straně v pohledu na knihu, než většina zde hodnotících. Obsah dvou A4 napsaný do miniaturní knížky, která opakuje asi 5 vět dokola. S jinými knihami od stoiků, ale ani jiných autorů vůbec nelze srovnat. Přečetl jsem jen proto, že když jsem za tu jednohubku vyhodil peníze, tak jsem chtěl vědět, jestli tam nebude aspoň jedna kloudná věta. Nenašel jsem ji.

Davidoff21
07.03.2023 5 z 5

Je super, číst by se měla alespoň jednou za půl roku ;-)

E_Lan
13.06.2021 5 z 5

Moudrá, přemoudrá kniha. Tu si člověk snad povinně musí přečíst aby pochopil o čem svět a smýšlení je. Zůstávám jen v úžasu, kolik se vejde do tak krátké knihy moudra. A navíc mám pocit, že člověk v různých kapitolách bude knihu vnímat jinak, vždy dle své situace a potřeby. Bravo!

PietroGrencik
28.03.2021 5 z 5

Malá Veľká Kniha.
Pohlazení ;)

HoneyBunny
22.01.2020 4 z 5

,,Dokud si člověk myslí, že ho tvoří vnější podmínky, okolnosti ho zasypávají ranami. Ale když si uvědomí, že má tvořivou sílu a že může poroučet skryté půdě a semínkům svého bytí, ze kterých vznikají okolnosti, pak se stává svým pravým pánem."

Peleus
18.02.2019 4 z 5

V zásadě velmi, velmi krátká záležitost, kde zaznějí některé úvahy, jež jsou dlouhodobě známy z jiných zdrojů. Avšak vezmeme-li autorovy názory v kontextu doby, věřím, že tenkrát na sobě měly punc novoty a kouzlo nevšednosti.

Pokud se vám kniha náhodou dostane do rukou, neodkládejte a seznamte se s obsahem! Pokud byste ji chtěli z nějakého důvodu vyhledat a byli neúspěšní, nesmutněte, o nic grandiózního nepřicházíte!

celavie
11.05.2014 4 z 5

Kniha na celý život.

pecka02
07.06.2013 5 z 5

Knížku jsem vyhrála v soutěži a když mi přišla domů, překvapilo mě, jak je malinká :) Četla jsem ji 3x za sebou a pokaždé našla něco navíc. Nekonečné množství myšlenek v ní obsažených z ní dělá knihu na celý život. Donutí člověka přemýšlet, přehodnocovat, nacházet inspiraci...plně souhlasím s nakladatelem: je to největší malá knížka, kterou můžete vlastnit.

tulipa
16.08.2012 5 z 5

Kniha, kterou nosím velmi často u sebe v kabelce a ve špatných chvílích mě vždy dokáže zahřát u srdce.

úvahy a zamyšlení

James Allen
britská, 1864 - 1912
2011  83%Jak člověk myslí
2021  100%Od chudoby k moci

Kniha Jak člověk myslí je v