Jak bude ? Bude, Jak nebylo

Jak bude ? Bude, Jak nebylo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522237/bmid_jak-bude-bude-jak-nebylo-XRs-522237.jpg 4 1 1

Poslánim této knihy je přinutit vás přemýšlet. Nepochybne tomu napomúže poutavost uvedených textu. Budete sa zamýšlet nad mnohými věcmi, budete pátrat po odpovědich a nakonec budete hledat svou pozici v problémech, které jsou zde nadneseny. Když budete tuto pozici hledat začnete přemýšlet a nacházet odpovědi už objektívní a systémové. Začnete rozvíjet to, co je takou tichou červenou nití celé knihy. Já osobně to nazývam architektúrou souvislostí.... celý text

NikitaGalita
27.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Skvelá kniha pre tých, ktorí sú ochotní zamyslieť sa nad zmyslom ľudského života a v akom nastavení je momentálne nastavená väčšina spoločnosti. Rozhodne najviac komplexná rozpráva o dnešných javoch v prírode, spoločnosti. Kniha funguje ako skvelý stimulant zamyslieť sa nad tým, ako naložím s rozhodnutiami (či už pre prítomnosť alebo do budúcna).
V knihe sa konkrétne myšlienky veľakrát opakujú (asi je cieľom autora, aby ste si zapamätali, že nap. diverzita a dynamická rovnováha sú základným predpokladom, aby druh, rastlinstvo, živočísstvo, človek prežil). Každopádne, tuto knihu odporúčam pre všetkých, ktorí chcú používať a aplikovať kritické myslenie a chcú byť ako tak zorientovaní v aktuálnom dianí a smerovaní. Knihe by som vytkla len štýl písania, ktorý je miestami náročný na čítanie a verím, že niektoré state by sa dali zostručniť bez toho, aby sa vytratila nosná myšlienka.