Jahody pro Popelku, aneb, Když chlap fackuje hysterku

Jahody pro Popelku, aneb, Když chlap fackuje hysterku https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189707/jahody-pro-popelku-aneb-kdyz-chlap-fackuje-hysterku-189707.jpg 3 12 12

Jahody pro Popelku je knížka fejetonů/příběhů, kterými autorka Kateřina Tomanová upozorňuje na problematiku domácího násilí páchaného na ženách. Slovy autorky: ''Některé příběhy jsou cíleně zaměřené na tuto skupinu nešťastných žen. Neříkám, že po přečtení budou šťastné, ale pokud alespoň na chvíli vyloudí úsměv na jejich jinak smutné tváři, splní řádky svůj účel."... celý text

Aleh
11.06.2020 3 z 5

Pro mě celkem málo známá autorka. Nevěděla jsem, co mám od knížky očekávat. Fejetony, v nichž se autorka dotýká vážného společenského problému domácího násilí na ženách. Ale zároveň musím podotknout, že příběhy o vztazích, o nevěře jsou kupodivu popsány vtipně a nechybí nadhled nad celou problematikou.

haki34
09.06.2020 3 z 5

Z knihovny
Autorka z regionu, knižečka útlá, tak jsem si řekla že jdu do toho.
Obálka se mi velmi nelíbila a celkově jsem podle ní i částečně skepticky přistupovala ke knížce . A nakonec to bylo celkem dobré. Některé povídky/fejetony mě dost pobavily (zejména ty z mládí), pasáž o postiženém synovi zas zahrála na citlivou strunu. Převážná část však byla o vztazích, nevěrách, nevěrných manželích, milencích a podobně - dost na jedno brdo.

Celkově rychlovka, oddechovka, a ne tak hrozná, jak vypadá podle obalu. Udělejte s názor sami ;)

Doubravka1975
08.01.2017 4 z 5

Vtipně napsané fejetony - příběhy

Haldasha
26.05.2014 3 z 5

Vtipna oddychovka. Pribehy ze zivota psane s nadhledem.

Kateřina Tomanová
česká, 1970