Aféra Niny B.

Aféra Niny B. https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73395/mid_afera-niny-b-qmU-73395.png 4 150 22

Hrdina, bývalý voják, který zabil svou nevěrnou ženu, po odpykání trestu přijme jako poslední záchranu před nouzí místo u bohatého podnikatele. Od počátku je náhodně zapleten do vyděračské aféry a špinavé praktiky svého zaměstnavatele sleduje se vzrůstající nechutí a hrůzou. Ve svých kruzích uplatňuje jako šéf vůči konkurentům nejhrubší metody a stále více své řidiče používá jako jejich nástroj. Hrdina ho krátce poté, co se sblíží s jeho atraktivní ženou, začne skutečně nenávidět a rozhodne se ho zabít. Než se odhodlá k činu, je podnikatel zavražděn neznámým pachatelem a hrdinův rafinovaný plán se obrátí proti němu samotnému. Skutečného pachatele se policii podaří najít jen shodou okolností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Affäre Nina B. , 1958

martina.riz
24.02.2024 5 z 5

Pan Simmel nikdy nezklamal, je to můj oblíbený autor.

mgeisselreiter
13.09.2023 4 z 5

Simmel se svým raným stylem, který je velmi poutavý a čtivý. Děj má bohužel pár logických trhlin, což u mě sráží hodnocení. Vzhledem k době vzniku děj zasahuje do 2. světové války, což je pro současného čtenáře trochu připomenutím té nepěkné doby. Samotný příběh není až tak moc detailně propracovaný a vymyšlený, ale jak jsem již řekl, je to příjemné dobře odsypávající čtení. 70-80%, 13. 9. 2023.

rejka79
16.06.2023 5 z 5

Poté, co jsem přečetla hodne knih různých autorů, musím uznat, že to je PAN spisovatel. Dlouho mě nikdo takto nezaujal, ja si jinak na každém najdu nějaké mouchy a knihy nedoctu.

ZUZANA-123
19.12.2022 5 z 5

Skvĕlá kniha,jen mi nĕjak nesedí ten název.

Cajda
16.11.2020 5 z 5

už jsem ji četla, vracím se k ní :o)

georginaa
25.10.2020 3 z 5

Detektivní žánr mám ráda, J.M.S. svůj styl umí prodat, aby čtenáře nechával v napětí až do konce. Plno akce, zápletek a rozuzlení.

Ava365
09.08.2020 5 z 5

Všechny jeho knihy mají vysokou spisovatelkou úroveň.

gersie
21.04.2020 4 z 5

No těžko hodnotit.... Kniha byla moc dobře napsaná , některé zápletky a charaktery postav jsou hezky zachycené , už už jsem chtěl dávat knize pět hvězd. Ale co měl sakra znamenat ten závěr ? To nebylo nic ! Kdejakej obyčejnej pisálek by to určitě zvládl mnohem lépe. A tím pádem jsem se vrátil k úvodní pasáži a zjistil , že to bylo to samé. Nevím proč to tak spisovatel pojal , ale rozhodně to dílu uškodilo. To by už bylo mnohem lepší úvod a závěr vynechat a kniha by tím jen získala. Škoda takhle to spadá do průměru.

jprst
27.02.2020 4 z 5

Jedna z autorových TOP10, špice to sice není, ale je to jedna z cest k dalším knihám tohoto autora. U mě v knihovně si místo našla.

jfialova
09.09.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha, od Simmela se mi po Láska je jen slovo líbila asi nejvíc. Jeho satiristická díla mě tolik neoslovila. Děj je poměrně jednoduchý, ale umělecké ztvárnění je výborné. Přijde mi, že v každá knize se Simmel zaměří na jedno téma, tady jsou to barvy. V kontextu vyprávění hlavního hrdiny, který strávil dlouhou dobu ve vězení za vraždu, mi příběh přijde opravdovější, uvěřitelnější. Postava hlavního hrdiny se vůbec podle mého názoru velmi povedla. Knihu určitě doporučuji.

DickBach
03.09.2019 5 z 5

Tohle je prostě pan vypravěč, který to s psacím strojem umí velice dobře.

Finskej
28.08.2019 5 z 5

Po všech stránkách velice dobrá věc. Do klasického středního románu schoval autor téma "zločin a trest" a udělal to kvalitním způsobem.

DeepSea21
19.06.2019 5 z 5

Skvělé popisy míst a událostí.

stoun25
08.01.2019 5 z 5

Mám rád Simmela a tato kniha stojí za přečtení.

de_baques
03.01.2019 5 z 5

Autor má úžasný vypravěčský talent a dokáže vykouzlit úžasnou atmosféru z obyčejné cesty po německých dálnicích konce 50. let.

Denisa232623
28.12.2017 4 z 5

Nevím proč, ale Simmela jsem si zamilovala už jako mladší a Aféry Niny B. pro mě patří k jeho lepším knihám.

janasim
27.11.2017 4 z 5

Simmelův styl psaní je pro mě velice čtivý,přesto jsem se knihou neskutečně dlouho prala. Navíc jsem čekala trochu jiný příběh, ale I tak byl poutavý

LutherKing
28.03.2016 3 z 5

Dobré...

martinka_d
26.03.2015 3 z 5

Dala bych 3+ kdyby to slo, pribeh velice ctivy, tak jako snad vse od JMS, ale jsem u Simmela zvykla na vetsti rozepsani se o vsem, hlavne o te lasce a zapletce, a tohle mne prislo takove odbyte, i ten konec pribehu byl takovy strohy...ale za precteni kniha urcite stoji!

ToVy
27.02.2014 4 z 5

Pátá kniha JMS. Velmi příjemná na čtení.
...Uvažuji jaký smysl nebo význam tato kniha měla čtenáři dát, zda JMS zamýšlel, aby se čtenář zamyslel nad svou minulostí, zda jdou pálit mosty, zda jde znovu začít s čistým štítem, nebo snad chtěl poukázat na neměnnost člověka, zločinec zůstane zločincem, až se pro okolí může tvářit nejsvatěji, nebo jeho cílem byla spravedlnost, existuje spravedlnost, kniha to v ledasčem dokazuje, dá se obelhat spravedlnost, dá se vyváznout z jejich spáru a nebo konečně měla kniha dokázat, jak lehce se dá zničit láska, teatrálně nyní napíši, která hory přenáší, ta pravá, živočišná, uhrančivá a všechna přídavná jména, která si dovedete vymyslet, láska...
...o tomto tato kniha je, o tom, jak jedna malá zanedbatelná etůdka promíchá lidskými životy, nejprve nevinně a pak fatálně ...