Italské léto

Italské léto https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489318/bmid_italske-leto-McJ-489318.png 4 152 41

Nový román bestsellerové Jennifer Probstové o třech generacích žen a jedinečné pouti Itálií. Workoholička Francesca je úspěšná ve všech oblastech svého života krom jedné: rodiny. Nedokáže si vyhradit čas na svou dceru Allegru, se kterou se prakticky odcizily. Když se Allegra zaplete s novou partou a zatknout ji za držení drog, Franceska vyhoví přání své matky Sophie a všechny tři se tak vypraví na velkolepou pouť do Itálie po stopách rodinných předků. Sophia ví, že její děvčata mají problémy a zoufale potřebují změnu, pro žádnou z nich to však nebude snadná cesta. Pomohou jim ruiny starověkého Říma, kostelíky v Assisi a zvlněné kopci Toskánska uvědomit si důležitost rodinných pout, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Our Italian Summer , 2021

Havrnka
21.12.2022 5 z 5

Hezké čtení. Nebylo vůbec "lechtivé", jako ostatní knihy autorky, které jsem četla. I toto, tak trochu vážnější téma, paní Probstová napsala poutavě. Hezky vykreslila italské památky a přírodu. Doporučuji!!!

Eva-K
11.12.2022 3 z 5

Hodně slabé 3* - myslím, že kdybych to četla v originále, byla bych celkem spokojená, příběh špatný nebyl a mohla to být fajn oddychovka, i když charaktery byly poněkud zjednodušené. Ale v češtině vynikla jazyková chudost, žádný chlap nebyl ani fešák, ani přitažlivý, všichni byli prostě sexy. A tak by se dalo pokračovat. Po autorce už nesáhnu.

alzbeta4340
28.11.2022 3 z 5

Není to žádná romantická červená knihovna, na kterou jsem od J.P. zvyklá. Spíše cestopisný společenský román. Jádrem příběhu jsou vztahy matek a dcer - a to v každém věku. Nebylo to špatné čtení, jen jiné než jsem čekala.

jeny-v
23.11.2022 5 z 5

Bezvadný román o jedné prázdninové výpravě, která změní mezigenerační vztahy i problémy a vyřeší nedorozumění v životě tří žen Ferrariových. Je nasnadě, že spisovatelku inspirovala cesta její a jejích blízkých po italských pamětihodnostech. Jedná se o prostou dojímavou četbu, která neztrácí na aktuálnosti, (ach) kdyby se tak daly rodičovské problémy vždy vyřešit výletem. Životní dráha, síla, prostota a láska babičky Sofie je v její literární postavě hluboce zakořeněna. Se svojí vnučkou Allegrou si jsou velmi blízké:„Nonnin dům na mě vždy působil útulně a dodával mi pocit bezpečí, který jsem zřejmě postrádala v tom našem.“ Smutně mi bylo z Franie, asertivní workoholičky, pro kterou byla na prvním místě prosperita její reklamní agentury. Významnou roli sehráli i účastníci zájezdu – Enzo a Ian, Dana, Steve, Cherry, Laura, Hana, Kai, Dan, Mary, Ray, Patrick, Rosemary.

Kristy.Seb
15.11.2022 4 z 5

Láska obvykle čeká.

Lidé si dělají plány a Bůh se směje.

Ze svého života nemůžete odstranit jednu část. Je to jako puzzle, jeden chybějící dílek znamenal zející díru a celek nebyl kompletní. Museli jste přijmout všechny dílky a smířit se s tím, abyste na svou cestu mohli pohlédnout s nezastřeným zrakem jako na celek.

Někdy je třeba zažít neúspěch, aby byl pak člověk silnější.

Nad tím, kdy si naa Bůh vezme, nemáme žádnou kontrolu.

Láska je někdy pomíjivá, ale dokonce i na ten krátký čas, kdy zde je, se všechno může změnit.

Nejde o to, kolikrát selžeme. Jde o to, kolikrát to uznáme a změníme. Jde o to, kolikrát se pokusíme vést si lépe.

Skvělý příběh, plný ponaučení pro všechny. A ještě jako bonus krásně prostředí Itálie.

Dardos
28.10.2022 5 z 5

Moc hezký příběh! Přesně takové čtení jsem momentálně potřebovala. Krásně popsaná cesta po Itálii. Chvílemi jsem se cítila jako bych tam byla. Příběh všech tří žen se mi také moc líbil. Nemám co vytknout.. Byla to moje první kniha od autorky a ráda zkusím i další.

Mandlevest
26.10.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh o síle rodinných vztahů, rodičovství, dospívání a v neposlední řadě o Itálii, lásce a nových nadějích. V dovětku autorka píše, že cestu do Itálie opravdu podnikla a některé ze zážitků v knize zpracovala. A je to poznat , zejména v popisu té cestovatelské části. Moc ráda jsem si připomněla krásu Říma, Vatikánu, Benátek a Florencie, které jsem už navštívila a návdavkem jsem ještě poznala Neapol a Capri a bylo to opravdu báječné cestování, provoněné skvělým italským jídlem, krásou italských památek a neopakovatelnou prázdninovou atmosférou. Hlavní hrdinky knihy, Sofii, Francescu a Allegru jsem si zamilovala, každá s jiným trápením, ale všechny osobité a moc sympatické. A i když příběh je lehce předvídatelný, je opravdu vkusně a velmi čtivě napsaný a já jsem se k němu vracela s opravdovým potěšením. A myslím si, že by z něj mohla být i báječná prázdninová road movie:-). Kniha má moc krásnou obálku, která přesně vystihuje letní pohodovou atmosféru knížky, kterou milovníkům chytrých romantických příběhů ze života určitě doporučím. Já si čtení maximálně užila a s radostí posílám knihu do "červených čísel" :-).

raty
08.10.2022 5 z 5

Já jsem spokojená. V rámci žánru za mě dobré čtení. Od autorky jsem četla vše, co u nás vyšlo. V této knize, která je méně červená, zkouší vážnější notu.
Máme zde tři hlavní hrdinky, které se střídají jako vypravěčky. Dcera, matka a babička mající problémy ve vzájemných vztazích se vydávají na poznávací zájezd po Itálii a pokoušejí se k sobě najít cestu. Poklidné romantické čtení s vůní italského jídla a s obrazy italských památek pro chvíle odpočinku. Největší problém jsou chutě, které mě při čtení přepadají. Dnes jsem vařila těstoviny se sýrovou omáčkou :-)

Katerina015
07.10.2022 5 z 5

Skvělý "trigeneracni" román. Kniha se mi moc líbila a velmi dobře se četla. Doporučuji k přečtení

tami1
03.10.2022 4 z 5

Úplně jiná kniha, než jsem vzhledem k jiným knihám autorky čekala!

Není to čistokrevná romantika, ale o to je příběh opravdovější a hodnotnější. Z celé knihy vyzařuje atmosféra letního putování, komplikované rodinné vztahy a voní Itálie. Sophie, Francesca a Allegra jsou dokonalými reprezentantkami svých generací, jsou to silné, svéhlavé a láskyplné ženy, které musí znovu objevit své rodinné pouto.

SilviiM
21.09.2022 3 z 5

Citlivě napsaná kniha o rodinných vztazích mezi třemi generacemi žen. Příběh pozvolna utíkal a pomalu měnil jednotlivé ženy i vztahy mezi nimi. Kniha se mi velmi líbila. Hlavní hrdinky mi byly všechny sympatické. A kulisy italských měst příběhu dodaly šťávu.

Karlosa
15.09.2022

Pro mě velké zklamání. Je to spíše cestovní průvodce po Itálii, než kniha od Probstové.

Kenan
03.09.2022 4 z 5

Kniha pojednává o vztazích babičky, dcery a vnučky. Sophie, Francesca i Allegra se nacházejí v ne zrovna pro ně nejšťastnějším období. Každá z nich má svůj soukromý problém, o kterém spolu nemluví. Jejich vztah je dlouhodobě neuspokojivý a nedokáží s tím nic udělat. Nejvíc to trápí babičku Sophii, která proto navrhne společný zájezd do Itálie, odkud sama pochází. A i když s tím zpočátku Francesca, ani Allegra nesouhlasí, nakonec na společný výlet vyrazí. V kulisách nádherného města Řím se pokoušejí prolomit blok, který jim brání k vzájemnému sblížení. Takovéto knihy se prostě nikdy neomrzí.

chrudas
24.08.2022 5 z 5

Úžasný a nápaditý příběh, plný zajímavých míst, dobrého jídla, romantiky a šťastných i nešťastných rodinných vztahů. Četlo se dobře i když je to něco jiného než obvykle autorka vydává.

luckomar
15.08.2022 5 z 5

Čtivé, dojemné a letní

Yanny
08.08.2022 5 z 5

Pokud máte rádi knihy od Julie Caplin, tak zbystřete. A pokud máte pocit, že jejím knihám cosi chybí, tak zbystřete taky! Protože toto je ještě mnohem lepší!!!
Máme tady tři generace žen - osmnáctiletou Allegru, její matku Francescu a babičku Sophii. Babička má italské kořeny, a protože jí dochází, že ji nezbývá moc času, tak zorganizuje letní poznávací zájezd do Itálie se svou dcerou a vnučkou.
Co mě zaujalo hned ze začátku, tak že nás autorka nehodila hned do vody, ale příběh se příjemně přirozeně rozvinul a měli jsme šanci poznat i jejich každodenní život před dovolenou… a pak i to, co následovalo po návratu.
Bylo to krásně čtivé napsané, ale mělo to opravdu i hlubší myšlenky a přišlo mi to vážně dobře promyšlené a zpracované.
Autorka sama v doslovu přiznává, že se jedná o její zážitky, kdy se vypravila coby Američanka na výlet po Itálii se svou matkou, neteří a tchýní. A bylo to na tom opravdu znát, protože jsem měl celou dobu dojem, že se to opravdu děje, že jsem tam v té Itálii s nimi… a dostala jsem velkou chuť se do Itálie pořádně podívat. A vidět konečně Řím, Florencii, Benátky a mnoho dalšího. Jsou tu opravdu krásně popsané všechny památky a také jídlo. Pro člověka, co tam byl podle mě úžasné připomenuti, pro ostatní skvělé lákadlo. Až si říkám, že jestli se na ta místa jednou opravdu podívám, tak budu mít asi chuť si to přečíst znova.
Takže ano, doporučuju tuhle knihu všema deseti, hlavně na dovolenou, já ji četla na Lipně a mělo to své kouzlo.
A rozhodně se musím podívat po dalších knížkách autorky, protože její styl psaní mě hodně baví!

Andrejka91
07.08.2022 3 z 5

Kdo od knihy očekává romantiku, lásku nebo erotické scény, tak budete zklamaní. Tato kniha se zabývá rodinnými vztahy mezi matkou, dcerou a vnučkou, které měly mezi sebou napjaté vztahy, ale nakonec vše dobrě dopadlo.
Je to oddychové čtení, bez jakýchkoli zádrhelů, malinko autorka zabředla do drogové problematiky, do psychických problémů či rakoviny, se kterými se hlavní hrdinky musí potýkat.
Jelikož jsou samostatné kapitoly vždy psané z pohledu jedné ze tří hlavních postav, troufám si tvrdit že kniha je vhodná pro věkově široké spektrum čtenářů.
Autorka píše čtivě, kniha se čte lehce a rozhodně stála za přečtení.

Nika151
04.08.2022 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorky, patří k mým oblíbeným, takže je jasné, že dávám plný počet :) pro mě výrazným rysem celé knihy a tím, co mě nejvíce oslovilo, bylo řešení mezigeneračního soužití, problému matka-dcera. Dále najít si čas na vychutnání okamžiku, neřešit co bude a zastavit se. Milostné vztahy jsou v knize také, ale nejsou tím hlavním..Doporučuji všechny knihy autorky pro oddechové letní i zimní chvíle :)

VasnivaCtenarka
29.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Italské léto je velmi, velmi oddechová a odpočinková kniha. Jennifer Probst nám dává jasně najevo, že Itálii skutečně dobře zná, že ji sama navštívila. Já osobně Itálii miluji také, takže mi tohle cestopisné pojetí vyhovovalo.

Tempo knihy mi přišlo poměrně líné. Rozjezd byl velmi, velmi pozvolný a vlastně i ve druhé polovině knihy mi chybělo něco, co by děj oživilo, co by všechny tři ženy semklo… Jejich vzájemná nesouhra nás provázela téměř celým příběhem, až teprve ke konci knihy si začaly ženy urovnávat své priority. Na jednu stranu mne to snad až trošku nudilo, ale na druhou stranu ten postupný, pozvolný a snad až plíživý vývoj vztahů byl i uvěřitelný, protože všichni víme, že tohle uvědomění v reálném životě přichází stejně tak plíživě (pokud se nám nestane něco náhlého, nepříjemného, co nás snad až paralyzuje ve svém počátku a způsobí následně náhlé změny). Do teď nevím přesně, jaký mám k tomu zaujmout názor.

Na knize se mi však líbí to, že každá kapitola je nám podávána z pohledu jedné ze tří žen. Díky tomu tak máme možnost proniknout do přemýšlení všech tří žen. Poznat tak jejich uvažování, jejich logiku, jejich starosti a to, proč jsou jejich vzájemné vztahy tak napjaté. Je mezi nimi tolik nevyřčeného! A každou z nich to hlodá, vnitřně ničí a narušuje vztahy nejen k ostatním, ale i k sobě samotné.

Pokud vám nebude vadit línější tempo knihy bez nějakých velkých zvratů, pak by se vám kniha mohla líbit. Na konci jsem měla trošičku oči zalité slzami, to ano… ale to přišlo opravdu až k samotnému konci příběhu, jinak mi příběh přišel tak nějak pořád na stejné vlně. Možná 2/3 knihy se prakticky nic moc nedělo, kromě toho, že navštěvovaly různá místa a seznamovaly se s lidmi. Jsou to právě tito lidé, kteří začínají pozvolna měnit jejich vztahy a životní priority.

Z knihy si odnáším smíšené pocity. Na jednu stranu se mi ten přerod hrdinek líbí, na druhou stranu to mohlo probíhat rychleji a tempo knihy by mohlo být svižnější. Přesto má kniha výborné hodnocení, takže určitě doporučuji si udělat na knihu vlastní názor.

MonaTheim
25.07.2022 5 z 5

Dojemné letní čtení pro všechny milovníky i nemilovníky Itálie. Tenhle příběh si rozhodně pohraje s vašimi emocemi a podnítí k přemýšlení o hodnotách a vztazích v rodině. I přesto, že jsem tušila, jakým směrem se celá kniha udává, užila jsem si každou stranu. No a jako bonus vás příběh určitě nadchne pro umění či italskou kuchyni!