Islám a budoucnost tolerance

Islám a budoucnost tolerance https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321791/mid_islam-a-budoucnost-tolerance-h7x-321791.jpg 4 19 19

Jsou radikální muslimové opravdu v menšině? Jak malá je tato menšina? Zastává umírněná většina liberální hodnoty? Kdo je vlastně onen často vzývaný „umírněný“ muslim? A je islám mírumilovné náboženství, které bylo „uneseno“ teroristy? Na tyto a další otázky se snaží najít odpovědi americký spisovatel a neurovědec Sam Harris a egyptský liberální politik a muslim Maajid Nawaz.... celý text

Náboženství Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Volvox Globator

Islam and the Future of Tolerance: A Dialogue , 2015

Greenfingers
23.07.2020 5 z 5

Podnětná kniha zabývající se islámem. V otevřeném a velmi slušně vedeném dialogu dvou naprosto odlišně smýšlejících intelektuálů vynáší argumentačně přesvědčivější karty Sam Harris, zarytý ateista. Jeho protivník se podle mého názoru snaží obhájit neobhajitelné. Coby bývalý aktivní stoupenec islamistů, prozřel a dál se na cestu reformy islámu. Jeho úsilí je sice chvályhodné, ale stěží proveditelné.
Výborná kniha: aktuální, poučná a nutící k přemýšlení. Doporučuji!

mgeisselreiter
11.02.2017 3 z 5

Rozhovor dvou intelektuálů, kde Harrisovi se ještě dá rozumět, ale číst postuláty Nawáza je nadlidsky obtížné. Je to náročná četba a bohužel přínosných či zajímavých informací je tam poskrovnu. Přesto knihu nezatracuji, některé myšlenky a úvahy jsou k zamyšlení a stojí za to se s nimi seznámit. 60%, 11.2.2017.