První podezření

První podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5878/bmid_irena-hussova-prvni-podezreni-ahI-5878.jpg 4 45 12

Irena Hussová série

Kjell B. Ceder, majitel dvou restaurací a přepychového göteborského hotelu, byl ve své luxusní vile zastřelen. Jedná se o vraždu z vášně, nebo o promyšlený zločin? Byl motivem konflikt mezi obchodními partnery, nebo za vším stojí Cederova mnohem mladší manželka, která rozhodně měla důvod svého muže nenávidět? Po nálezu dalších dvou obětí sleduje inspektorka Irena Hussová a její nová kolegyně Kajsa horkou stopu do Paříže. Jenže nález mrtvého těla na ostrůvku poblíž Göteborgu pořádně zamíchá kartami... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Guldkalven , 2004

čef
13.02.2021 5 z 5

Tentokráte se Irena popere v Paříži. Příběh je zamotaný a italská jména směřují do USA k mafii. Mrtvol je také dost, vrah profi, zoufalství ohrožených strašné. Určitě jeden z nejlepších dílů této série.

cukrovka
04.10.2020 3 z 5

Zajímavé čtení, ale tentokrát mi přišel příběh dost překombinovaný. Postupně jsem ztrácela přehled kdo se s kým znal a kdo koho podvedl, okradl a zabil. Někdy je méně více.

TeaPeter
25.01.2020 2 z 5

Na rozdíl od předchozích dílů mě tato kniha nechytla. Začínala jako zajímavá detektivka, ale zvrhla se v nepřehlednou změť podivných vazeb, až jsem ztratil přehled, kdo koho podvedl/ošidil/zabil/okradl (nehodící se skrtněte) a proč.

pepa4081
15.04.2018 3 z 5

Slušná detektivka. V jednu chvíli jsem se sice trochu začal ztrácet v tom, kdo co vlastně vytuneloval a vůbec kdo je kdo, ale ke konci už jsem se zase chytil. Nemám také příliš rád detektivky se zápletkou z finančního prostředí, ale styl psaní p. Turstenové se mi líbí, takže jsem byl vcelku spokojený.
Uspokojivé.

ArwenAragorn
21.03.2018 4 z 5

První knížka od autorky a musím říct, že mě příjemně překvapila. Je to důvod, abych si od Helene Tursten přečetla i další detektivky.

March
26.01.2018 5 z 5

Knihy čtu postupně a musím uznat, že mě IH stále baví. Kniha byla napinava a dobře se čte. I kdyz je mým favoritem díl předešlý, ale i tak doporučuji.

Francoa
08.01.2018 4 z 5

Konečně severská detektivka, která se dobře četla.Psáno podobně jako klasické anglické detektivky.Bez problému, klidně sáhnu po další knize autorky.

čertina
05.04.2016 4 z 5

Dobré čtení.Správná detektivka pro ženy.

Stolda
18.03.2016 5 z 5

První , kterou jsem od Helen Turstenové četl a dostala mě..... díky naší dobře zásobené knihovně jsem postupně četl všechny a těšil jsem se až manželka donese domů další. Opravdu, klobouk dolů :-)

Damato
17.03.2016 5 z 5

Výborná detektivka- jako všechny detektivky od autorky, dostala jsem se do stadia, kdy jsem vyloženě v naší knihivně šla po jejích detektivkách - prostě droga jako vyšitá. Ale moc krásně jsem si početla - a to i přesto, že jsem se do té doby detektivkám bránila, jako čert kříži.

pagac17
19.01.2016

Výborná švédská detektivka, do proslední stránky jsem se nedověděl odpověď na pachatele zločinů. Celý román byl zajímavě rozepsán. Autorka zná velmi dobře podsvětí ve své zemi i v ostatních částech zeměkoule, třebas i v USA. Epilog vše dovršil.

petrels
04.05.2015 5 z 5

První knížka kterou jsem přečetl od této autorky. Byl jsem mile překvapen. I když jsem věděl že patří do kategorie známých severských spisovatelů. Je to zkrátka dobré čtení.