Nebezpečná místa

Nebezpečná místa https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470078/bmid_nebezpecna-mista-iEs-470078.png 5 445 445

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem? Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

No Safe Place , 2019

nada3314
11.08.2021 5 z 5

Další díl z mé oblíbené série s Lottie Parkerovou a úžasňákem Boydem jsem si moc užila. Tyto detektivky jsou návykové - chytí a nepustí … Už netrpělivě vyhlížím další příběh. Za mě velké doporučení, celá série je skvělá a čte se výborně!

zuzana2599
09.08.2021 5 z 5

Hned od první stránky mě tento další díl série polapil a nepustil. Mám slabost pro inspektorku Lotiie Parkerovou, oblíbila jsem si ji i s jejími chybami a temnými stránkami, ale hlavně s celou její rodinou. Její děti jsou zkrátka pěkně praštěné, drzé, divoké, ale jsou chvíle, kdy drží pospolu a mají srdce na pravém místě. Vyšetřování zaživa pohřbené mladé ženy, zmizelých dívek je znovu vysoce čtivé, napínavé, prostě a jednoduše perfektně napsané.
Těším se na další díl, doufám, že nebudu muset dlouho čekat. Vynikající série !!

Pavlína2019
07.08.2021 5 z 5

Paráda, jako předešlé knihy, paní autorka je velmi šikovná! Napínavá, krásně a citlivě napsaná kniha, kterou nelze odložit. Příjemné krátké kapitoly, rychlý spád. Rozhodně všem doporučuji!!

Knižní střípky
29.07.2021 4 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Napsala hodně dobrou thrillerovou sérii, ani jeden jediný díl prozatím pro mě osobně nebyl slabší, líbily se mi všechny čtyři, vůbec se nedivím, že je tak úspěšná. Je temná, drsná, upřímná, na nic si nehrající. Sama hlavní hrdinka není ani náhodou vzorem dokonalosti, ba právě naopak. A i když bych ji někdy nejraději roztrhla jak hada, protože je to opravdu setsakra komplikovaná osobnost, stejně ji mám ráda. A musím se přiznat, že je mi ústředních postav občas až líto, protože autorka je vůbec nešetří. NEBEZPEČNÁ MÍSTA byla přesně taková, jak jsem předpokládala a jako vždy po přečtení akutně potřebuji další díl.

Titas9001
28.07.2021 3 z 5

Tak nevím....Moje oblíbená autorka, ale pořád asi budu řadit na první místo Andělé smrti. Nebezpečná místa mají dobrou dějovou linku, ale těch míst, kde to připomíná nastavovanou kaší s cílem nás šokovat, bylo na mně moc a úplně zbytečně. Celé to bylo takové divně rozpolcené. Lottie dostává až neuvěřitelně naloženo a zase to celé působí až neskutečně a Boyd má s ní teda svatou trpělivost. Rodinka pachatelů řádně vyšinutá a celkem brzy se dalo odhalit, že tam není v pořádku vůbec nic.

Betty96
28.07.2021 4 z 5

Původně jsem se vůbec nechystala tuto sérii číst, ale nějak se ke mně dostal poslední díl, tak jsem to zkusila a teď si říkám: Proč já hloupá to nechtěla číst? Pokud máte rádi knihy od autorky Angely Marsons, tak je tahle série přesně pro Vás. Podobný styl psaní, podobně komplikovaný život. Jediné v čem jsem se ztrácela, bylo obrovské množství podstav. Připadalo mi, že všichni mají podobné příjmení a tak jsem dost často nevěděla jak daná postava souvisí s případem. Podařilo se mi v tom zorientovat až ve třetí třetině knihy, ale všechny postavy a všechny jejich příběhy spolu souvisí.

Šánka
27.07.2021 5 z 5

Neodložitelná a napínavá je další kniha z této detektivní série tentokrát i mírnější v nějakých nechutných popisech brutalit.
Lottie a její tým vyšetřují případ zaživa pohřbené mladé ženy. Čas běží a začnou se ztrácet další ženy. Vyšetřování ,,velí" nový náhradní šéf, který je na odstřel a na nic :-) a doma to Lottie také nemá nijak lehké.
Mě fascinuje, jak se autorce daří propojit tolik postav, zápletek, to klubko je opravdu mistrně zamotané a i tady platí, že vše souvisí se vším. Jedna z nejlepších současných sérií, ale rozhodně doporučuji číst od 1. dílu vzhledem k osobní lince Lottie, která se vyvíjí a také se v závěru dočkáme překvapení.

Fleur123
26.07.2021

Kniha se čte výborně, má to spád a hlavní komisařem je sympatická osoba. Těším se na další pokračování této série, je to jedna z autorek, která si drží laťku a každá kniha je napínavá až do poslední stránky

januska82
24.07.2021 5 z 5

Ako aj predošlé časti, aj táto kniha nesklamala.... Myslím, že zo všetkých štyroch častí bola, podľa môjho názoru, táto kniha najpútavejšia od začiatku, až po koniec. A čím viac sa kniha blížila ku koncu, tým menej som ju chcela pustiť z ruky... Uz len keď som musela Len verím, že príbeh inšpektorky Lottie Parkerovej bude pokračovať a ze nás nenechá spisovateľka dlho čakať.

Terez25
21.07.2021 4 z 5

Ačkoliv mě předchozí díly velmi bavily a postavy Lottie a Boyda mi přirostly k srdci, tento díl byl za mě zatím nejslabší. Lottie je hodně komplikovaná postava, trochu mi svou zatvrzelostí připomíná mojí oblíbenou Kim Stone. Nicméně do dalších dílů půjdu, protože věřím, že to Patricia Gibney umí i lépe.

adevis
19.07.2021 5 z 5

V létě roku 2019 jsem držela poprvé v rukou naprosto neznámou knihu Andělé smrti. Netušila jsem, že to bude láska. Asi jsem ani netušila, že čtu první díl série. Že budu následně s velkou nedočkavostí vyhlížet každý další díl. Jásala jsem, když jsem se po přečtení dozvěděla, že knih bude několik (tuším, že snad 10, ale nevím, zda mám přesnou informaci). A po přečtení této čtvrté jásám opět víc a víc. Nejvíc! Za tuhle sérii dám klidně ruku do ohně. Opravdu.
V tomto čtvrtém díle se opět setkáváme s komplikovanou (každá inspektorka ženského pohlaví je trošku komplikovaná, nezdá se vám?) Lottie Parkerovou a jejím týmem. Seznamujeme se s Grace, sestrou Lotiiana (nevím, zda jsem to správně vyskloňovala) detektivního parťáka, kamaráda a velkého přítele Boyda. Grace je součástí velkého zvratu, který jsem absolutně nečekala. Od první stránky jsem knihu hltala, i když jsem si první polovinu dost šetřila… protože bůhví, kdy vyjde další díl, že jo! Všechno mi vyráželo dech. Kupte si všechny čtyři knihy. Najednou! A čtěte je hned za sebou. Anebo ještě líp… Vydržte, až vyjdou další knihy, ať nemusíte čekat jako já. Věřte mi.
A ty obálky? Skvělost! Jsem zvědavá, jaký barvičky budou příště.

EmillyT
17.07.2021 4 z 5

Skvělé a čtivé jako předchozí díly. Závěr nebyl tak úplně šokující, ale knihu jsem přečetla jedním dechem. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl ze série Lottie Parkerová, protože jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet osobní život Lottie.

Ajuszka
16.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Další případ mé oblíbené inspektorky Lottie Parkerové.
Kniha mě bavila od první stránky, ikdyž vraha jsem tak nějak tušila téměř od začátku.
Hodně jsem ráda i za vztahový posun mezi Lottie a Boydem.. Až si začínám myslet, že ty detektivky čtu jen kvůli té osobní zóně :D

JustWomen
16.07.2021 5 z 5

Nečekaně čtivé. Promyšlená děj, originální zápletky, sympatické postavy. Doporučuji.

jeny-v
12.07.2021 5 z 5

Vyloženě jsem se těšila na tuto čtvrtou knihu ze série detektivních případů inspektorky Lottie Parkerové. Dobře promyšlená linie děje, kreativní psaní Gibneyové i krátké napínavé kapitoly jsou plusy „Nebezpečných míst“. Detektivové Parkerová, Boyd, Kirby a Lynchová řeší únosy dívek, které spojuje dojíždění vlakem do Dublinu. Když je nalezena zaživa pohřbená Elizabeth Byrneová na hřbitově v blízkosti kočovnického tábora a pohřešuje se Mollie Hunterová, začne být Lottii velmi úzko. V Ragmullinu totiž došlo k únosu se stejnými indiciemi již před deseti lety, kdy se nikdy nenašla pětadvacetiletá Lynn O´Donnellová. Její otec a bratři Cillian a Finn obviňují policii ze zanedbání vyšetřování, které tehdy vedl superintendant Corrigan. A pak se ještě cestou z nádraží ztratí Boydova sestra Grace...

JajaPaja
11.07.2021 5 z 5

Nějak jsem se na začátku nemohla začíst ale vydržela jsem a bylo to opravdu čtivé napínavé

chrudas
09.07.2021 5 z 5

Zase jedna kniha, kterou nejde odložit. Série s Lottie je výborná, ani tento díl nezklamal. Jen bych Lottie přála více štěstí co osobního života se týče, jinak po detektivní stránce super.

babicka_amalka
08.07.2021 4 z 5

tak v originále je už vydáno 10 dílů - u nás zatím 4; jsem zvědavá kdy (a jestli vůbec) se dočkáme i ostatních - ale hodně bych se za to přimlouvala :-)

Jenny46
07.07.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka, případ byl složitější úkol ( odložený případ ) a mizející ženy z vlaků, napínavé až do konce. Nevíte jestli fandit Lottie nebo být naštvaný za její chování, ale nemá jednoduchý život ( sama se sebou ) Bojuje se svými zaměstnanci v práci, s matkou a doma to trochu vypadá klidněji.
Zaměření je tentokrát i na kolegu Boyda a vztah se sestrou Grace . Existují volné konce, které nechávají prostor pro další zajímavé věci, trochu tajemné nechci víc prozradit ...
Máme se na co těšit .o)))

ellescorpio
05.07.2021 5 z 5

Fakt příjemný překvapení. Po třetím díle série, který byl fakt bída a hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, jsem váhala, zda jít do čtyřky. A dobře jsem udělala, bylo to super, přečteno jedním dechem a ze 4 knih autorky se mi tato líbila nejvíc.

Patricia Gibney
irská, 1962