Maniak

Maniak https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1715/bmid_maniak-mL8-1715.jpg 4 286 66

Inspektorka Annie Carrová série

George Markham má za sebou trpké dětství, jeden kriminální škraloup, pětadvacet let nudného manželství a ještě nudnější práce. Útěk před bezútěšnou realitou nachází v pornografických časopisech a filmech. Jednoho dne mu to však přestane stačit, a tak vyrazí do ulic s nožem v kapse… Případ sadistické sexuální vraždy dostane na starosti inspektorka Kate Burrowsová a vyšetřování brzy ovlivní i její soukromý život. Obětí novodobého rozparovače se totiž stává i jediná dcera krále londýnského podsvětí Patricka Kellyho, který se rozhodne najít vraha na vlastní pěst. Kate a Patrick k sobě nacházejí cestu a oba usilují o totéž, jen metodu mají rozdílnou… Martina Cole v této knize zavádí čtenáře do prostředí londýnských nevěstinců a sexshopů, do světa ostrých hochů, korupce a velkých peněz, ale zároveň nabízí i ojedinělé nahlédnutí do duše psychopatického zabijáka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Ladykiller , 1993

bobulaL
05.07.2016 5 z 5

Jako vášnivá čtenářka thrillerů Maniaka řadím mezi TOP. Čte se jedním dechem! Skvělé propracování postav i děje. Člověk neví, zda George litovat nebo nenávidět. Pokračování příběhu Zabiják leží přede mnou, tak snad nezklame.

Danka1975
14.06.2016 4 z 5

Trochu jsem se knize bránila, neb mi jí doporučila sestra a ta drsné detektivky miluje (Hani, promiň, jestli to čteš :-))). Nicméně dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že je čtivá i přes svůj velký počet stránek není unavující. Příběhy i postavy vypracované realisticky, jen motiv červené knihovny v jedné linii příběhu knihu za mě trochu odlehčí (až jakoby jí naušoval. . . :-((((. . Každopádně fakt "maso" :-(, jak by to titulovala moje dcera, . . .drsné. . . můžeme po přečtení polemizovat, do jaké míry zapříčinilo chování vraha jeho dětství, přestože v anotaci je uvedeno "trpké dětsví", za mě to bylo tedy "maso 1" :-(((( !!!!!!!. Jen bych Martině (myslím spisovatelku :-)))) vyčetla tu smrt dítěte, to bylo pro mě fakt moc . . . .:-((((
. . ..takže se těším, že se zase vyspím, poněvač mi kniha pár probdělých nocí vzala. . .určitě si zase od této autorky něco zase přečtu, ale chce to pauzu (teď zvolím lehčí žánr :-)))

barusak1
13.06.2016 5 z 5

První z mých knih od M.C. a jedna z nejlepších. Napínavý, čtivý příběh. Celá jsem několikrát a ještě číst budu

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Po dlouhé době Martiny dílo, které nemohu kritizovat. Vypiplané postavy, děj napínavý, kniha "neodložitelná". Za mně perfektní.

hankapimi
25.02.2016 4 z 5

Drsné příběhy z pera Martiny Cole čtu vždy s odstupem několika let. Pak potřebuji nejméně "pětiletku" na vydýchání všech těch krutostí, nevěr, podlostí, alkoholu, drog, trápení a ubližování, co si lidé navzájem mohou způsobovat. Vzpomínám si, že jsem si rozečetla zhruba před 20 lety Maniaka a byla jsem v šoku od začátku knihy až do konce. Mistrně vykreslený pohled na činy a jednání narušeného zabijáka. Nebo Hanebná kráska, ukazující zblízka nevěstince, život a osudy zneužívaných dětí, pasáků, prostitutek, hazardu a vše, co s tím souvisí. Knížky Martiny Cole se čtou jedním dechem, nedají se odložit a zpravidla velmi ukrajují ze spánku !

groula
18.02.2016 5 z 5

Tak to bylo hodne husty. Neskutečně napínavý a nervydrasajici.
Skoda ze toho George si nekdo nevychutnal vic. Zmrda....

Michnicka
14.11.2015 5 z 5

Za mě plný počet. Zase ve mě dlouho zůstane, stejně jako Hanebná kráska. Takhle čtivou, šokující, krutou a mrazivou knihu si nejde nezapamatovat. I když musím napsat, že konec mi trošku nesedí, ani vypořádání Patrika s tím, že svěří jeho smrt nakonec někomu jinému. Na mě to bylo zbytečně moc stránek, mohlo by být méně milostného románku mezi Kate a Patrickem, ke konci mě ti dva už vůbec nebavily. Ale jinak všem doporučuji.

knihomoli
12.10.2015 3 z 5

Čtivá, na můj vkus ale příliš mnoho červené knihovny. Navíc rozhořčení komisařky, že tzv. král podsvětí chce nechat zabít vraha své dcery je hodně absurdní.

Vladísek
03.10.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila,byla opravdu napínavá. Jen konec se mi zdál uspěchaný a trošku jako "červená knihovna", čekala jsem, že finále bude více propracované.

Vendelín2000
27.04.2015 5 z 5

Četla jsem snad tisíckrát. Je to jedna z mých oblíbených knih, sázka na jistotu. Vřele doporučuji! :)

Radůz
20.04.2015 4 z 5

Moje první setkání s Martinou Cole. A bylo to velice příjemné setkání. Jak jsem se jednou začetl už mě to nutilo číst pořád dál. Parádní čtení s nečekaným koncem. Už teď se těším na další setkání.

davas
14.12.2014 4 z 5

velmi solidní kniha

VladkaBU
15.09.2014 5 z 5

.... tedy, ačkoli jsem knihu četla dlouho, jelikož nebyla zrovna čistá, se mi příběh líbil. Četl se sám. Souhlasím s názorem, že Kate skutečně moc nevyšetřuje.

bivkova
22.05.2014 4 z 5

Kniha se čte sama. Akorát mi tedy přišlo, že komisařka případ nijak nevyšetřuje, čeká až se vyřeší sám :-), což se nakonec stane...

Lenka8418
21.03.2014

Maniak je skvělá, dech beroucí kniha. Všem, kdo mají rádi tento žánr velice doporučuji. Po přečtení jsem si této knihy jsem si začala kupovat i další knihy od M.Cole. Všechny jsou dobré, ale na tuto žádná nemá.

michvav
07.10.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla od Martiny Cole jako první a hned se autorka stala moji oblíbenou spisovatelkou a doma už mám několik jejích knih.Maniaka vřele doporučuji.

Sidonie.j
15.09.2013

Tak od týhle knížky jsem se nemohla vůbec odtrhnout, nejvíc mě ale dostalo, jak umlátil i toho chlapečka. Do poslední chvíle jsem si myslela, že si ho nechá nebo ho nechá ležet vedle jeho mrtvý mámy. Rozhodně napínavá detektivka od začátku až do konce...

Lindulinek
10.09.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a přečetla ji jedním dechem. Příběh vás vtáhne. Některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé.

Layss
04.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od spisovatelky Martiny Cole a zaujala! Zatím jsem nečetla nic podobného, tento žánr se mě dosud moc nedotkl, ale třeba se to do budoucna trochu změní. Jednu hvězdičku strhávám za konec, protože mě příliš nezaujal a kniha mě ke konci trochu nudila. Začátek byl rozhodně lepší. Ale což, celkový dojem je opravdu dobrý a co nevidět si ráda přečtu další knihy od této autorky.

MaLoMe
11.11.2012 4 z 5

Toto nie je krimi kniha. Skôr psychologický triller a z dost veľkej časti harlequinka. Veľmi a zbytočne rozťahané, naivné, opakujúce sa motívy, skôr paródia na kriminálne knihy. Napriek tomu všetkému, však zaujme námet, odvážne otvorený popis sexuálnych scén, ako aj netradičný rozprávačský štýl. Treba skúsiť a buď po 200 stranách hodiť na policu, alebo dočitať. Ja som ju dočítal.