Bez tváře

Bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1726/bez-tvare-1726.jpg 4 87 16

Před jedenácti lety byla Marie Carterová odsouzena za vraždu svých dvou nejbližších kamarádek, které se stejně jako ona živily prostitucí. Hrůzný čin spáchala pod vlivem drog, a přestože si nic nepamatovala, celu dobu ji trápily výčitky svědomí. Po verdiktu soudu ztratila přátele, přišla o milované děti a nikdo se k ní nechtěl znát – dokonce ani nejbližší rodina. Nyní se vrací do „normálního světa“, aby vyhledala své děti a začala znovu. Její dobrá předsevzetí však narážejí na hradbu nepochopení: rodiče se jí zřekli, přátelé se k ní nehlásí a dokonce ani dětem na ní nezáleží. Pak se ovšem objeví lidé, které Marie zajímá – jejich zájem však pramení ze zjištění, že se Marie rozhodla pomstít křivdu, která na ní byla před lety spáchána… Kniha Bez tváře je strhujícím dramatem o ženě, které osud nenadělil nejlepší karty, ale ona se přesto snaží začít vést normální život. Martina Cole zde znovu potvrdila svou pověst výborné vypravěčky a nabízí čtenářům příběh nabitý emocemi i napětím.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Faceless , 2001

Oli1104
20.04.2023 4 z 5

Prvni setkani s Martinou Cole. Zajimave cteni, trochu pruhledna zapletka. Vyhledam i jine knihy od teto autorky. 3,5 hvezdicky.

kalinka99
31.08.2022 5 z 5

Příběh o drsném a temném prostředí. Boží mlýny melou pomalu a jistě....

metmexx
17.12.2021 5 z 5

Zbožňuju knihy této autorky , ale u této knihy se mi místy dělalo dost špatně.

hasta
13.10.2019

Toto byla první kniha, kterou jsem četla od této autorky a na jejíž popud jsem postupem času sehnala většinu jejích děl.

danielavachova
30.09.2019 5 z 5

Dalši super čtení od této autorky,opět mě nezklamala,četla jsem jedním dechem.

veveronka
15.09.2018 5 z 5

Všechny knihy od této autorky stojí za to,i když se dost opakují a jde vždy o podobné prostředí.

Pinie57
12.03.2018 5 z 5

Drsný říběh o drogách, násilí, prostituci, o zrádcovství těch nejbližších a možná i o božích mlýnech..., o nenápadné, ale jisté cestě na samé dno. Koho všechno tohle dokáže stáhnout, semlít a zničit, jak těžké asi je se vším tím bojovat, když už se člověk dostane do takového kolotoče. Místy jsem nemohla ani uvěřit, že vztahy v rodině a mezi lidmi, kteří si říkají kamarádi, se dokážou takhle zamotat...

DickBach
28.02.2018 3 z 5

Nemusím připsat ani písmenko navíc k tomu jak pode mnou komentuje Ben Nevis. Myšlenka příběhu není špatná, jen ten styl vyprávění je "večerníčkový" jaksi plochý.

moudivlacek
14.01.2018 5 z 5

Ju, musím říci, že se mi to líbilo. Bylo to skvěle popsaný příběh světa narkomanů a obchodníků se sexem, drogami a zbraněmi. Přežijí jen ti nejodolnější a nejsilnější. Od začátku jsem tušila, že na vraždách, co spáchala Marie, bylo něco divného - vůbec nic si nevybavila, ani vteřinku. To se mi nezdálo pravděpodobné.
Jinak jsem jí držela palce, rovněž jsem držela palce jejímu otci Kevinovi, když konečně se stal zase chlapem, i když musel "zaplatit" svou daň.
A opravdu klobouk dolů před adoptivním otcem syna Marie, který si uvědomoval, že syn potřebuje i svou biologickou matku, a zvlášť, když se chystá žít správným životem.
Prostě - místy jsem měla pocit, že ten příběh prožívám s nimi, a to si myslím, že je správná kniha - vtáhne vás do děje a vy nic kolem jiného nevnímáte.

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Další kniha od autorky,která se mi líbila.

Ben Nevis
22.08.2016 3 z 5

Dala bych víc bodů, ale sloh knížky je ubohý. Nevím, jak originál, ale překladatelka si s tím moc práce nedala. Třeba slang ulice je tu zastoupený frází "o co go", jinak mluví všichni více méně spisovně.
Což o to, příběh je drsný, nechybí dramatické momenty a emoce tečou proudem. Nicméně jsem při čtení měla dojem, že spisovatelka zná svět londýnské kriminální galérky jenom z filmů a literatury.
Díky vyprávění z pohledu všeznalého boha víme myšlenky a pohnutky všech postav, což by mělo psychologicky prohloubit postavy, ale ve skutečnosti to zabijí veškeré napětí, protože čtenář v každém momentu knihy tuší, jak se bude příběh odvíjet dál. Ani to velké odhalení na konec není až tak moc ohromující.
Martina Cole si vyhrála se zápornými postavami (s matkou by nechtěl kamarádit ani Darth Vader), ale hlavní postava Marie je taková neslaná, nemastná. Marie z minulosti je úplně jiná osoba než současná Marie. Kniha je plná výčitek a sebelítosti, což může jít časem na nervy.

olinka30
25.12.2013 5 z 5

Krásná, napínavá kniha, jako každá od této spisovatelky.

Ondrej _
14.06.2013 5 z 5

dobré čítanie o bývalej prostitútke, ktorá si po odpykaní trestu chce nájsť svoje miesto v živote. Napriek množstvu prekážok a utrpenia sa jej to nakoniec podarí. Nie je čo vytknúť - super.

monte
20.01.2013 5 z 5

další kniha od této autorky,která mě vtáhla do prostředí hrozných vztahů v rodině a drsného světa drog, prostituce, pasáků a úchylů.

jasmína
22.03.2012 5 z 5

Výborné, jsem novou čtenářkou fantastické a drsné Martiny Cole..

knihař
23.01.2011

Pěkná oddychovka s životním příběhem.

drogy sex vraždy prostituce

Martina Cole