Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 729 170

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

Trustty
15.04.2021 5 z 5

No to to :)))
Za mě nejslabší díl z celé serie a přesto skvělé čtení.
Ava mi přijde v tomto díle kapku rozbita, ale za to může Luc, že jo :))
Potřebuju 6 díl.

Dela111
15.04.2021 3 z 5

No páni... tak tomu říkám sešup... z celkem čtivé detektivní série do béčkové limonády. Ono bylo vidět, že autorka směřuje pomalu k romantice, ale tady je to přímo vztahové tornádo. V hodnocení půjdu proti proudu, ale podle mě toto už do tohoto žánru nepatří.
V detektivkách a thrillerech se samozřejmě také řeší soukromí a partnerské vztahy hlavních postav, ale má to určitou hranici a nedělá se z toho vztahové drama. Prostor, který zde dostalo dění kolem vztahu hlavních hrdinů, je přehnaný. Málem polovina knihy je věnována vztahu Luc - Ava a jejich vzájemným citovým bouřím. Toto spisovatelé, kteří UMÍ psát detektivní a thrillerový žánr, neudělají.

Zápletky vyšetřovaných zločinů sice nejsou úplně špatné, ale také nejsou ani moc zajímavé a u všech lze brzy lehce uhádnout pachatele.

Doporučuji čtenářkám, které mají v oblibě i jednoduchou romantiku. Já se s touto sérií loučím, neboť je jasné, že příští díl bude po této stránce ještě horší a já si další hysterické výstupy Avy a milostné blouznění obou ráda nechám ujít.
Z úcty k minulým dobrým dílům se rozloučím 3*.

caspr22
15.04.2021

(SPOILER) Pokračování je dávno hotové, bohužel zatím jenom v angličtině. Předpokládám, že do roka bude kniha přeložena. Jestli očekáváte, že se jejich vztah pohne kupředu, tak ještě úplně ne, klasicky zůstane otevřený konec. Ale jinak je kniha opravdu skvělá, máte se na co těšit. Doufám, že bude brzo překlad, abychom mohli společně hodnotit :-)

Awča
14.04.2021 5 z 5

Výborné jako vždy. Zápletka je zajímavá a vztahy takové... dynamické.
Dobře jsem si početla, závěr mě lehce překvapil, bude pokračování?
Edit: Zařazuji do Čtenářské výzvy 2021: Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih
(6. místo v žebříčku 10 nejprodávanějších eknih (duben), čteno jako e-kniha))

Katulinka69
14.04.2021 5 z 5

Jako co ten konec??? Doufám, že bude brzy pokračování. Jinak super. Jedny z mých oblíbených vyšetřovatelů.

hana1039
12.04.2021 5 z 5

Souhlasím se všemi komentáři, které tu jsou přede mnou, Ava se zase,, předvedla,, je sice chytrá, inteligentní, ale fakt neví, co se svým životem a Luc ji to ke konci taky přesně řekl.. Snad už je autorka dá dohromady v příštím díle, protože ten musí zákonitě být! Jinak jsem si knihu užila, jako vždy od Helen Fields :-))

Pípasek
12.04.2021 5 z 5

Dokonalý zločin, dokonalá kniha. Sériový vrah zaměřující se na osoby se sebevražednými sklony. Do posledních stránek netušíte a potom jen zíráte. Top thriller naprosto zaslouženě

ivousekk
11.04.2021 5 z 5

Vyborne, napinave, ctive. A konecne se pohnul vztah Callanach - Turnerova. I kdyz na konci to Ava zase podelala, ach jo. Tak snad v dalsim dile se to uz rozlouskne.

Ms.Floyd
11.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Částečně souhlasím s názorem Jeanie8, že v Dokonalém zločinu byla oproti předchozím dílům hodně výrazná dějová linka mezi Lucem a Avou, nicméně troufám si říct, že si toto vygradování oba hrdinové po těch předchozích 4 dílech zasloužili (4 díly = ticho před bouří). Dál se Jeanine8 souhlasím v tom, že se Ava vybarvila značně nedospěle, což je škoda. A ano, Luc boží, i když mi přijde, že byl v Dokonalém zločinu trošku upozaděný, než normálně. Na závěr mi ho bylo trošku líto a měla jsem vztek na Avu. Konec knížky měl ale donutil koupit si šestý díl v angličtině, protože než bych se dočkala českého překladu, tak bych si asi ukousala zvědavostí nehty :D
Co se týče detektivní linky, je pravda, že vrah byl lehce předvídatelný. To tyhle typy jsou ale vždycky. Zajímavá byla i dějová linka navazující na Lukovu minulost. Tam jsem chvíli tipovala jiného pachatele, ale ještě před koncem mě napadl někdo jiný a druhý tip se ukázal jako správný. A jsem ráda, jak zrovna tohle dopadlo.
Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdy za tu Avu (fakt, holka, tohle se ti nepovedlo), ale za Luka dávám plný počet a jdu lovit ten šestý díl :) čtení zdar!

Jeanine8
10.04.2021 5 z 5

(SPOILER) V tomto díle se téměř stalo to, na co dost čtenářek čekalo:-))) V knize jde tentokrát spíše o romantickou linku, ta detektivní je zde na druhé koleji, díky tomu jsem celkem rychle uhodla pachatele. Kniha, jako kdyby sloužila jako jakýsi nástroj k tomu, hlavní představitele k sobě přitáhnout, aby je od sebe mohl opět vzdálit, jako kdyby snad přiznáním náklonnosti měla celá série končit. Možná to tak Helen má takto nastavené a proto ty tendence to křečovitě natahovat tak moc, až z Avy dělá natvrdlou blbku a čtenář pak může mít pocit, že s takovým myšlením přece nemůže být schopna řešit vraždy. Nebo se možná překladatel seknul, a Avě není 35, ale 15 :-) Luc jako vždy slaďouš, díky němu a s přihlédnutím k předchozím dílům, dávám za 5 a těším se na další knihu.