Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 730 730

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

happy-smile
19.05.2021 4 z 5

Případy se mi líbily, zajímavé a netradiční jako vždycky u této spisovatelky. Ale ten vztah Luca a Avy? S tím by autorka měla pořádně začít něco dělat, takhle už to dál fakt nejde a myslím, že nejeden čtenář z toho začne být brzy otráven.

JustWomen
18.05.2021 3 z 5

Tak tato kniha Dokonalé série notně skřípala. Zápletky sebevražd mi přišly nevěrohodné, stejně jako chování Avy a Luca, vrána, Astrid, vše tak nějak trapně hloupé a ani konec se mi nelíbil.

Ajuszka
12.05.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Helen Fields. Samotný případ byl samozřejmě jako vždy napínavý a vraha jsem netipovala, ale musím se přiznat, že si knížky od Helen kupuji především pro to všechno mezi Avou a Lucem.. Ti dva jsou zkrátka boží a doufám, že už se v příštím díle dočkáme té lásky, pořád je to na můj vkus moc natažené :D

ArwenAragorn
12.05.2021 4 z 5

80%
...Byl predátor. Lovec. Ale ne bez účelu. Živil se, jen aby se posílil, aby si prodloužil život a stal se tou nejlepší možnou verzí sebe sama. Chápal, jak drahocenný život je. Nedopouštěl se ničeho špatného, když trestal ty, kteří si s ním zahrávali a nevážili si ho. Byla to spravedlnost. Nejen to. Byla to nutnost, vyhubit je.

Výborný thriller. A tentokrát jsem si tipla vraha správně! Ale vztah Luka a Avy už je na mě moc. K přečtení ho mohu doporučit.

HeleHo.
11.05.2021 4 z 5

Slabší. Linie okolo Luca a Avy působí lacině, až si říkám, jestli to bylo zapotřebí?
Přesto přečteno téměř na jeden zátah, nešlo se od toho odtrhnout.. a těším se na další díl.

Petronela16
10.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Toto hodnotenie bude veľmi rýchle a veľmi stručné: takže za 4 * Jednu uberam, lebo aj napriek všemožnej snahe Helenky Fieldsovej som páchateľa odhalila hneď ako sa objavil na scéne.(Bože, to bolo také priehľadné, až mi bolo už ľúto, že viem, kto je zahradnikom.)Len mi bolo čudné, že to super poliška Ava nezistila.Asi to bolo tým, že v tomto dieli sa akosi machala vo svojich milostných sr.....ach a aj tak sa nevymachala...Chvalabohu, lebo som sa chvíľkami zľakla, aby sa to nezvrhlo na 50 odtieňov,len neviem akej farby.No nič, nejdem prezrádzať viac, podtrženo, sečteno, mohlo to byť lepšie, ale vďaka autorke aj za túto jej literárnu tvorbu, nebol to premarnený ani čas ani peniaze.Este keby sa mi to hodilo tak do výzvy, to by bolo niečo!...... doplnené: ach jaj nehodí..... nevadí

Duchoslp
09.05.2021 4 z 5

Super tak jako celá série. Hlavně druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Jen já už bych konečně dala dohromady Avu a Luca.

Sandule44
04.05.2021 5 z 5

Výborná kniha, plna nečekaných momentů. Skvělá jako všechny knihy od Heleny Fields ️

Didi15
03.05.2021 5 z 5

Předchozí díly mě možná bavily o trochu více. Vraha jsem zde odhadla na první dobrou , ale je to prostě skvělá série a já nemůžu jinak než za plný počet :)

berila
02.05.2021 5 z 5

Budu se opakovat, tato série je vynikající. Už se těším na další díl.

Marciem
01.05.2021 4 z 5

Tady váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Podařená krimi, ale v tomhle žánru až příliš romantiky. Trochu bych ubrala a bylo by to za 5.

ciaram
29.04.2021 5 z 5

Tentokrát jsem si nepočkala na audioknihu a pustila se do papírového vydání. Osobně nemám moc ráda, když autoři nechají svou postavu dvakrát vstoupit do téže řeky. Měla bych použít vlastně množné číslo - protože to autorka udělala dvěma postavám (jedna zase málem zemře, jedna se dostane do velmi podobné situace, ve které už byla). Po dočtení jsem pochopila, proč to tak autorka provedla, až jsem se čertila, že mě to vlastně nenapadlo hned. Z Avy se stal emocionálně rozhozený teenager a její reakce mi tentokrát přijdou přehnané.
Zní to jako samá kritika, tak proč jsem dala pět hvězd? Protože, i když mě autorka rozčiluje, co svým postavám dělá, neskutečně mě to baví číst. A o tom to u mě je. Takže 4,5 ⭐

ctenarkaEva
29.04.2021 3 z 5

Tato série se mi líbí, ale tento díl už mi připadá dost překombinovaný. Některé situace jsou až nechutné a příběh se vyvíjí zvláštním způsobem. Pachatele jsem uhodla brzy, ale oceňuji to, jak mě autorka mátla, že jsem průběžně váhala a přemýšlela o několika jiných pachatelích. Ale nakonec jsem zjistila, že jsem se strefila - a to nebývá tak často.

RADOST
28.04.2021 5 z 5

Série úspěšně pokračuje. Vyšetřované zločiny jsou zajímavé a nezvyklé. Zaujala mě i linie vývoje vztahů mezi hlavními postavami. Oceňuji autorčinu schopnost vykreslit psychiku všech postav. Pro mě je to dosti důležité a knize to dodává na plastičnosti a věrohodnosti.

Akcinasi
21.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Doufala jsem, že když už bylo věnováno tolik prostoru Lucovi a Avě, že spolu budou aspoň chvíli, a ne že jejich vztah skončí ještě dřív než začal :). Ale tak co se dá dělat, třeba budou mít trochu víc štěstí v dalším díle.

kofola33
19.04.2021 5 z 5

Nebylo to uplne dokonale, ale zlocin tam byl:-)
Souhlasim s ostatnima, ze dejova linka mezi Lucem a Avou dost pripominala pasaze z romantickych knih, ale me to zase az tak moc nevadilo, mam tuhle dvojku rada i kdyz je fakt, ze Ava opravdu moc nevi, co ve svem zivote chce. Snad ji to jednou dojde.
Co se tyce vrazedne linky, tak pachatele jsem odhadla docela brzy, ale prekvapilo me, jak je ujety.
Kazdopadne knizka byla ctiva, bavilo me to a davam 4.5 *.

JajaPaja
19.04.2021 1 z 5

Za mně zklamání příliš řešení Avy a Lucka až nereálné v jejich postavení celý začátek jak je poraněná a on se o ní stará nedočetla jsem

Titas9001
18.04.2021 4 z 5

Celou sérii čtu tak, jak vychází a pořád je to pro mě nadprůměrné oddychové čtení, protože Helen Fields umí navodit tu správnou děsivou atmosféru. Tady jsem pachatele tipovala poměrně brzy a nemýlila jsem se. A ten je až ukázkově vyšinuty... Některé scény až nechutné (mrtvá vrána). Co mě ruší, je ta linka Luc - Ava, protože tenhle kolotoč je už i na mě moc, připomíná trochu horskou dráhu a postrádá smysluplné vysvětlení.....Ale asi to má vyvážit tu nálož brutálních scén.

MonikaSt.
17.04.2021 4 z 5

Nebylo to špatné čtení ...ale prislo mi, jakoby to snad ani nepsala Helen Fields. Oproti predeslym dilum, u kterých jsem obcas mela pusu dokořán, se mi to u tehle knihy nestalo ani jednou. Snad se spisovatelka vrati s dalším dilem do starych koleji

Baru7
16.04.2021 5 z 5

Kniha je skvělá, jako všechny ostatní.
Za mě rozhodně palec nahoru.