Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 729 170

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

konicekbily
17.11.2022 4 z 5

Opět velice dobře promyšlená dvojitá zápletka, na závěr s scénami s napětím - a dobře objasněno - ale připadá mi, že tam bylo trochu více červené knihovny a tu autorka stoprocentně neovládá. Ale výborný styl psaní a tvůrčí kreativita mne přinutí její další díla vyhledávat!

Arwen777
08.11.2022 4 z 5

Tak uznávám, že kvalita šla dolů, ale jako skalní fanoušek této série jsem na ni stejně nezanevřela.
Mně se moc líbil nápad, záhadné sebevraždy, prostředí poradny, přišlo mi to originální. Případ jsem si užila, vyšetřování také.
Co mi nesedlo tak úplně bylo natahování emočních výlevů mezi Lucem a Avou. Toho bylo v tomto díle až moc, přeci jen by hlavní mělo být vyšetřování. Tentokrát to alespoň trochu odlehčil Lively.
Tak se zase někdy těším na další případ edinburghské policie.

soupik2012
21.10.2022 3 z 5

Pro mě se jednalo zatím o zcela jednoznačně nejhorší díl z celé série. Až se zdráhám uvěřit, že za sepsáním stojí stejná autorka, která dokázala napsat tak úžasné knihy jako byly: Dokonalé stopy a Dokonalá kořist. Z osobní roviny příběhu se pomalu stává hloupá telenovela. Nejvíc mě dostával tak neuvěřitelně nevěrohodný vztah mezi Avou a její přímou nadřízenou. To bylo tak hloupé. Ale knihu tentokrát nepodržel ani detektivní příběh. Ten nepřináší vůbec nic nového a uhodnout pachatele není zase tak složité. Celou dobu jsem napjatě očekávala, že dojde k nějakému zásadnímu zvratu a autorka tak na mě pomyslně vystrčí dlouhý nos, ale bohužel namísto toho vytvoří naprosto nevěrohodnou nelogickou situaci, aby mohl příběh zapadnout přesně do předem vymyšlených kolejí. Uhodnout druhý detektivní případ je ještě daleko snadnější. Pozor, částečné vyzrazení děje. Došlo mi to v ten moment, kdy Callanach začne uvažovat nad tím, že by to na něj někdo mohl chtít nahrát. Přitom existuje pouze jedna osoba, která by na tom mohla mít svůj zájem. A světe div se, je to ona. Ale on je tak hloupoučký, že mu to nedojde ani v ten moment, kdy zjistí, že mu někdo čte osobní emaily. Otevře dveře i když teď zcela jasně ví, že po něm někdo jde a on se ani nepodívá kdo to přišel. Hloupé finále tuto stupiditu jenom podtrhlo. Když si to po sobě čtu tak si říkám, že jsem možná až moc přísná. Ale ne, nejsem. Je tolik detektivních případů a různých sérií tak je třeba oddělit zrno od plev. Audiokniha je naproti tomu velmi povedená a načetl ji pan Jan Šťastný.

namornice
08.10.2022

Nadmíru pohledný Luc Callanach je zpět v pátém dílu série a ten je - jako všechny předešlé díly - opět poutavý a čtivý.
Pokračující vztah mezi Lucem a Avou se konečně posune, ale docela mě rozhodilo, jak to mezi nima dopadlo. No uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Jinak má ale příběh opět skvělé tempo hned od začátku a vyšetřování série vražd, co vypadají jako sebevraždy, je pro celý tým výzvou.
Knihy Helen Fields jsou přesně to, co od dobrého thrilleru očekáváte - komplexní ale věrohodné, nepředvídatelné, napínavé, všechny postavy jsou dobře vykreslené, uvěřitelné a vyvíjejí se s příběhem. Za mě mohu jen doporučit

pablito
06.10.2022 5 z 5

Už to na začátku vypadlo, že se Helen Fields tentokrát obejde bez psychopata .... ale netrvalo to dlouho a vyrojili se :)

bigben
30.09.2022 4 z 5

Za mě výborná detektivka s dobrým příběhem...a dva kroužící kolem sebe...

Dumicek
26.09.2022 5 z 5

Opět skvělé dílo od Helen,ale to se dalo čekat. Tato série si drží velmi vysokou laťku. Ava a Luc,no tohle mě trošku zabolelo,ale jinak vyšetřovatelská linka byla opět skvěle propracovaná,nápaditá..kdo je tím psychopatickým vrahem,jsem tak nějak tušila..prostě opět hodně napětí,žádná hlichá místa..jdu se rovnou vrhnout na další díl.

intelektuálka
20.09.2022 4 z 5

I já jsem zde v rozpacích - může být zločin dokonalý ?

Záhadné sebevraždy - a sympatický tým vyšetřovatelů zde otevírá otázku, jak dalece můžete věřit psychoterapeutům....

Život je vzácný dar .... je tu diskutabilní otázka, máme-li právo si jej vzít ?
A má vůbec toto právo někdo jiný ?

Závěr nám na tuto otázku odpovídá - a dokonalý zločin je odhalen ....

Hakate
07.09.2022 5 z 5

MOŽNÝ SPOILER...
Další díl ze série za námi.
Tentokrát jsem trochu v rozpacích a přemýšlím zda zvolit 4 nebo 5*.
Díl je opět velmi čtivý, akční, plný zvratů a opět tu máme psychicky narušené postavy. Nové postavy a posily do týmu.
Janet je sympatická, šikovná a nebojácná. Pax charismatický fešák, který více méně přebírá roli Luca.
Opět řešíme případů několik, tak jak jsme zvyklý, tentokrát se včas přímo dotkne vyšetřovacího týmu a Luca.
Ave i autorka mě v tomto díle neskutečně naštvala :)), 5 dílů všichni netrpělivě čekáme na přeskočení jiskry mezi Ave a Lucem...a výsledek ? No budeme si muset opět počkat. :))
Luca mi bylo chvílemi až líto. Toho kluka jsem si fakt zamilovala.
Vrahy jsem neodhalila.
Vrána je opět skvěle propracovaný psychicky narušený vrah.
Dějové linky vrahů se mi líbily, soukromé dějové linky mě spíše naštvaly. :D.
Takže... když si shrneme všechny plusy a mínusy, tak ponechám 5*. :)) Na další díl se těším.

šipek
29.08.2022 5 z 5

Tak za mě tak mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nejslabší díl pro mě z celé vynikající série, ale stejně dost dobrý. Kniha se moc dobře čte, čtenář se v ději neztrácí vše je přehledné. Pro mě bylo trošku zklamání, že jsem vraha odhalil hned z kraje a nemýlil jsem se. Vždy mám problém pachatele odhalit, ale zde se mi to podařilo. Již se těším na další díl.

Martiiiik
26.08.2022 5 z 5

Zase skvělá kniha, která mě moc bavila.. Čtivá, propracovaná.. Ale hodně předvídatelná... Pravého vraha jsem podezírala vcelku brzy.. Ale tentokrát mě autorka trochu naprdla, že z mé oblíbené postavy udělala sobeckou nesympatickou osobu, se kterou měl člověk půl knihy chuť zatřást, ať se probere.. Ale holt to jsou emoce z knihy :-D Takže teď jen doufám, že další díl ukáže změnu :-D Hurá na něj :-)

JessiMeidoom
25.08.2022 5 z 5

Úžasný příběh. U první knihy jsem myslela, že mě děj nezaujme a tak jsem jí tenkrát poslala dál. Ale jak se víc ponořuju do knih, tak se mi příběh líbí víc a víc. Do Luca jsem se prostě zamilovala a ihned bych si vyměnila místo s Avou, abych se na něj mohla aspoň jen koukat. :D
Do příběhu se člověk fakt zažere a nechce přestat. Knížky mi asi zůstanou jen v e-podobě, protože se vysloveně k dočteným knihám moc nevracím. Navíc si dost pamatuju a když bych už věděla, jak ty případy skončí, ztrácí to kouzlo té nevědomosti.
Ale stojí za to si to přečíst. Jsou to úžasné a občas velice mrazivé příběhy.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

"Tohle je váš život a máte na nej jen jeden pokus."
Helen Fieldsová sa v tomto príbehu venuje chúlostivej téme, zameriava sa na ľudí, ktorí sa z rôznych príčin ocitajú v zúfalých situáciách aby potom robili zúfalé rozhodnutia.
Zaujímavé bolo pre mňa zistenie ako sa mi jednotlivé postavy dostali pod kožu. Kým niektorých som zo začiatku nemohla vystáť, teraz ma veľmi bavili.
V Dokonalom zločine sa to akciou len tak hemží, napätie je občas doplnené čiernym humorom a nájdu sa tu aj "sladké miesta".
Pre mňa bola opäť táto kniha rovnako strhujúca ako predošlé časti a nedala sa odložiť. Dokonalý zločin je ďalšia skvelá kriminálka.

FoxFox
08.08.2022 5 z 5

Pátý díl série o inspektoru Lucu Callanachovi mě oproti předchozímu bavil o dost víc. Vývoj vztahu mezi Lucem a Avou mě samozřejmě zajímá, asi jako všechny ostatní čtenáře. Jedinou výtkou tohoto dílu je, že jsem pachatele odhadla už ze začátku, ale stejně si v průběhu čtení říkáte a co kdyby to bylo vlastně jinak, takže napjatí jste pořád. Po dočtení poslední kapitoly mi bylo líto, že se s hrdiny musím rozloučit. Hned jsem si v knihovně vypůjčila další díl.

ZimníLidé
05.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ach ta Ava byla tak dramatická, až jsem se divila, že Calanach nevzal raději čáru. No nejslabší díl upřímně. Pošahaná vrána a pak posedlý mstitel(ka), který vykoná pomstu, která se ho vůbec netýká. To bylo jako co? Ale jo no, lidi jsou občas vadný. Já bych tuhle etapu, ale vynechala. Tak ještě tmu, ta je prej dobrá ;).

Gracinka
30.07.2022 4 z 5

Moje první knížka z téhle série. I když jsem vraha tušila už od začátku, neubralo to na kvalitě děje. Líbil se mi vztah mezi Avou a Lucem. Škoda že mu udělala takovou scénu kvůli maličkosti. Doufala jsem, že do konce knihy to mezi sebou vyřeší.

sassenkka
18.07.2022 5 z 5

Pokud ještě přemýšlíte, zda do této série jít, tak za mne určitě jedno velké doporučení.
Nebudu se opakovat, že je to skvěle rozjetá detektivní série. Nebudu se opakovat, že se těším na další díl, na další vývoj vztahů mezi postavami, které jsem si oblíbila už od prvního dílu. A nebudu se ani opakovat, že pokud posloucháte, interpretace Jana Šťastného je naprosto dokonalá.
Takže tak.

VasnivaCtenarka
29.06.2022 5 z 5

Helen se povedlo vymyslet další originální příběh, který vás nepustí. Stejně tak se ji povedlo ho napsat tak, aby byl skutečně čtivý a vtahující. Přestože se jedná o samostatný příběh, doporučuji před přečtením tohoto dílu začít hezky od začátku – tedy od knihy Dokonalé stopy, abyste si opravdu vytvořili vztah s hlavními hrdinům a abyste zkrátka pochopili jejich životy. Věřte mi, že nebudete litovat, protože celá série je skutečně povedená.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím – žádná negativa na této knize nemůžu najít. Opravdu nic. Tato kniha je zkrátka dokonalost sama

Kekik
24.06.2022 5 z 5

Po velmi dlouhé době jsem si přečetla další díl z oblíbené série. Zřejmě ta odmlka pomohla tomu, že mně tentokrát nevadilo natahování vztahu mezi Avou a Lucem. Přesto ale doufám, že se již dočkáme výraznějšího posunu. I když jak jsem si přečetla pár komentářů ke knize Dokonalá tma...
Příběh mě bavil. Sice jsem pachatele u sebevražd brzy odhalila, ovšem nic to nezměnilo na napínavosti. Druhá dějové linka byla také velmi zajímavá. Hlavně její vyústění mě potěšilo. Respektivě jsem ráda, že tohle téma je již uzavřené.
S tímto dílem jsem spokojená. A těším se na další.

Kubajzz
19.06.2022 5 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha, zase super díl skvělé série. Rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)