Dokonalá tma

Dokonalá tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491419/bmid_dokonala-tma-6kl-491419.jpg 5 630 630

Člověk jako kus masa. Šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů. „Dokonalá tma je dalším napínavým thrillerem z pera vynikající autorky. Tento nefalšovaně temný i dojímavý příběh nebudete moct odložit.“ Isabel Ashdown, bestsellerová autorka thrillerů Little Sister a Beautiful Liars „U čtení Dokonalé tmy ani nedýcháte. Tento podmanivý a odvážný díl nemá žádná hluchá místa, je výborně promyšlený a spočívá na silných faktografických základech.“ Essie Fox, autorka románů The Last Days of Leda Grey, The Goddess of the Thief... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Kill , 2020

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

toto by nemal nikto zažiť...
Úžasne spletitý príbeh zatiaľ poslednej časti knižnej série - Dokonalá tma, ma úplne pohltil. Tento príbeh je trošku odlišný oproti predchádzajúcim knihám, pretože obľúbená dvojica vyšetrovateľov AVA a LUC vyšetrujú samostatné prípady.
Helen Fields napísala desivý a strhujúci thriller, v ktorom odhaľuje podhubie spoločnosti, v ktorej sa niektorí jedinci či skupiny z vlastného potešenia a zábavy púšťajú do bezdôvodného násilia. Kapitoly v ktorých opisuje prežité skutočné hrôzy z pohľadu obetí sú nočnou morou reálneho života - toto by nemal nikto zažiť...

Dokonalá tma ma nesklamala, rovnako ako celá knižná séria.

Duchoslp
24.08.2022 4 z 5

Tenhle díl byl trošku jiný než ty ostatní. Mě úplně nesedí rozdělení Avy a Luca. Ale vyšetřování v obou dějových linkách má spád a stojí za to si knížku přečíst.

klokan.1905
15.08.2022 5 z 5

Dokonalá tma...
Již šesté pokračování z dokonalé thrillerové série Inspektor Luc Callanach... Rozhodně bych Vám doporučil číst tuto sérii od prvního dílu... Proč? Protože byste o hodně přišli... ;-) Máte rádi knihy Chrise Cartera? Tak v tom případě je tato série pro Vás jako dělaná... Nemůžete šlápnout vedle... Napsal jsem to již po přečtení prvního dílu a trvám na tom i po přečtení šestého pokračování, a sice Helen Fieldsová je takový Chris Carter v sukních, alespoň co se literatury týče... ;-)
Něco málo k samotné knize...
Luc Callanach se pracovně vrací do Francie, aby se zde pokusil s Interpolem rozkrýt síť obchodníků s bílým masem... Když se však v Paříži najde mladého skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, tak se musí Luc Callanach spojit s šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu...
Zkrátka, máte se nač těšit... ;-)
Dokonalá tma, která je šestým pokračováním z dokonalé série si zaslouží dokonalé hodnocení, tedy pět hvězdiček...
Moc se těším na pokračování...

Kekik
13.08.2022 5 z 5

Dokonalý masakr. Tak bych vystihla knihu. Tvrdost je zde opravdu zase o další level nahoru. Ani nevím, která z dějových linek je brutálnější. Doufám, že se jedná jen o autorčinu představivost.
Ve třetím díle jsem byla lehce zklamaná, jak se vyvíjí vztah mezi Lucem a Avou. Poté u pátého, a teď již šestého dílu, mně vůbec nevadí, že je jejich vztah natahován. Až mě to podivuje.
Rozhodně je série jedna z těch, u kterých stojí za to čekat na další díl. Já se na něj moc těším.

ciaram
13.08.2022 5 z 5

Vztah Ava a Luc - tohle vysloveně Helen nejde :(, ať je autorka nechá být kamarády a soustředí se jenom na detektivní linku. Ta byla jako vždycky perfektní.

Sixao
02.08.2022 5 z 5

Pokračování série je opět výborné. Děj se točí kolem obchodu s bílým masem a nucené prostituce. Nechybělo napětí a akce. Místy je kniha docela brutální. Mám jedinou výtku. Chápu, že autorka záměrně sbližování Avy a Luca natahuje, ale už mě to rozčilovalo.

Kubajzz
02.08.2022 5 z 5

Přečteno za dva dny. Zajímavý nápad a knížka opět nezklamala. Už se těším na další díl a životy detektivů :-)

denib
28.07.2022 4 z 5

Tahle detektivní série vlastně nijak zvlášť nevybočuje z toho množství detektivek, které nás zaplavují. Napínavý krimi příběh, zajímavé životy detektivů, prvky nebezpečí, dobrá čtivost... asi by se hodilo dát tři hvězdičky jako průměr. Ale nemůžu si pomoct, musím přihodit hvězdu prostě za to, jak moc mě to baví :-)

ivoiro
22.07.2022 5 z 5

Další příběh, který mně plně uspokojil. Nový díl snad nenechá na sebe dlouho čekat.

Jaruš7
20.07.2022 5 z 5

V sérii "Dokonalosti" nelze vynechat žádný díl.
Tato "Tma" je tmou v nejistotě pro zklidnění před nadcházející kruťárnou.
Postupem času se dá přijmout děj, ale konečný virbl šokuje.
Hrátky v představě, že se skutečnosti třeba jen kapku podobají je děs.
Výdělečnost na životovábivé hlouposti je další surovost.
To vše zabaleno v originální Dokonalosti.

Citace:"To co v týhle práci vidím ...pokaždý, když si myslím, že už to horší být nemůže, někdo se zas sakramentsky předvede a dokáže mi opak."

Superčtivo.

Šárka88
18.07.2022 5 z 5

Na mě tedy asi nejbrutálnější díl. Souhlasím s komentářem od Šánky . Z počátku jsem nějak nechytala a pátrala v hlavě, co se vlastně stalo minule, ale pak stránky ubíhaly dost rychle. Zajímalo by mě, kam spisovatelka na tu brutalitu chodí :-D. Kanibalismus a prasata a tak dále jsem nečekala. Často jsem u knížky říkala ,, fuj ,,. Čekala bych větší zápletku s Lucem a Avou, která mě zklamala hned na začátku. Probíhání z Francie do Skotska bylo taky fajn. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, kdy snad už ti dva,….. Seržant Lively poskočil na žebříčku oblíbenosti a překvapil, konečně i on ukázal své srdce. Tyto řady knížek jsou opravdu DOKONALÉ a Helen to umí čím dál tím lépe psát.

8182
15.07.2022 3 z 5

Dobře se čte, velmi zajímavě je zpracované téma obchodu s lidmi, jinak je to klasická bestsellerová detektivka bez hlubšího podtextu, která nijak nevybočuje z řady.

Makůvka
09.07.2022 3 z 5

Nemůžu jinak, ale dávám jen 3*, protože za mě to byl nejslabší díl ze série. Sice to bylo napínavé, akce tomu taky nechyběly, ale mě ten příběh nenadchnul a nebavil.
To, že mě ale tato knížka tentokrát nesedla neznamená, že si další díl nechám ujít.

soukroma
09.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Ve čtvrtině jsem vzdala: opravdu nechci číst o obchodu s bílým masem (a tu a tam i s orgány), nejen pro prostituci, ale určeným i pro - autorkou přepečlivě popisované - úchylné "zábavy", které snad ani ve skutečnosti nikde nepěstují, jen se odehrávají v autorčině(?!) hlavě.
Hlavní hrdinové mne taky nijak neuchvátili.
A korunu tomu nasadila mrňavá písmenka nehodící se pro četbu.

petula22
05.07.2022 5 z 5

Brrrrr, další skvělý díl, stránky utíkali jedna za druhou. Skvěle propracované, na sebe navazující, už aby vyšla další kniha.

Šánka
03.07.2022 5 z 5

Další z neodložitelných dílů této série. I tentokrát hodně brutální, kruté, kdybych nevěděla, že to napsala žena, neuvěřím. Stylově podobné carterovkám, ale to už jsem psala. Jenže je to velmi napínavé, také dojemné i vtipné a dokonale napsané, ale ne čtení pro každého. Popravdě u popisu ,,závodu" jsem to skoro vzdala, ty popisy byly už na mě moc.
Souběžně se vyšetřují dva případy ve Skotsku a ve Francii, které se v závěru propojí. A i tentokrát Lively v mém žebříčku oblíbenosti vede. A kam se posunuli Ava s Luckem? Tak to ani nechtějte vědět :-), nebo si to raději přečtěte sami.

Erlif
01.07.2022 3 z 5

Bohužel také jdu proti proudu... Mě tato kniha přišla nejslabší z celé série... Poprvé jsou Luc a Ava rozděleni.. A oba příběhy jsou takové... no nebavilo mě to... Většinou se od jejich knížek nemůžu odtrhnout, vždy mě příběh naprosto pohltil... Ale tady nebyl žádný chytrý vrah, všechny příběhy postav, ať už padouchů nebo obětí byly takové lehké, nezajímavé... a vztah Luc a Ava to už mi připomíná nějakou blbou jednoduchou telenovelu :D
Helen to rozhodně umí líp.. tak snad za rok přijde opět s nějakou peckou!

Pája699
30.06.2022 5 z 5

Fííí hááá, tak tohle byl tedy případ, ale myšleno v dobrém slova smyslu :-) Prostě nářez…se zatajeným dechem jsem doufala a přála si šťastný konec pro Barta, Sky a Elenutu. Místy jsem to musela rozdýchat..jako to chování k nim byla síla, jako k dobytku :-( Mým hrdinou tohoto příběhu byl Lively, předvedl se jako formát. Tato série je vážně DOKONALÁ!

katynka78
30.06.2022 5 z 5

Tuto sérii jsem si zamilovala. Nevím čím to je, ale autorka umí velmi dobře sladit jak temnou stránku, tak tu jemnou, lidskou s trochou romantické linky.
Hlavní postavy Luc a Ava jsou velkými tahouny, protože jsou velice sympatičtí a i když vám občas můžou lézt trochu na nervy, tak rozhodně patří mezi detektivní dvojice, kterým vždycky a za všech okolností budete držet pěsti.
V tomto šestém díle je opět drženo schéma dvou případů a tentokrát se podíváme i do Francie. Bylo to velmi dobře propletené, vykreslené a místy vám běhá mráz po zádech, protože tušíte, že zrovna toto není až tak daleko od pravdy, že se tyto věci opravdu dějí.

Za mě je toto opravdu velmi povedený díl a fakt nemůžu jinak než 5 hvězd. A těším se, že bude další díl.
Tato série mě baví jak číst, tak poslouchat. Oboje naprosto dokonalé!

janastok
27.06.2022 4 z 5

Napínavé a velmi čtivé. Námět se zotročenými ženami a kupčení s orgány je sice trochu ohraný, ale série je stále skoro Dokonalá.