Invaze

Invaze https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492317/bmid_invaze-hHO-492317.jpg 4 127 127

Inferium série

< 2. díl

Válka proti vzbouřenému lidskému dobytku skončila, lidé jsou zpět v ohradách masokombinátů a život v Inferiu se vrací do starých kolejí. Rónan se po návratu z Pekla snaží zapomenout a opět žít. Jde mu to však ztěžka, neustále myslí na Amálku. Na židovskou holčičku, kterou sice vyrval ze spárů nacistů, ale záhy ji musel zanechat v Inferiu. Přítomnost nevinné duše v Pekle přitom vychyluje rovnováhu, a zatímco démoni po kontaktu s lidskou technologií modernizují, Satan slábne a chřadne. Je třeba znovu otevřít portál do světa lidí a vrátit Amálku domů. Avšak démoni netuší, že na tento okamžik čeká Azrael, vrchní velitel vojsk nebeské Demokratické republiky Eden, který se chystá s pluky andělů vtrhnout do Inferia a vzít si zpět vlast svých předků. Válka démonů s anděly se blíží! Kdo nakonec ovládne Peklo?... celý text

ctenar2846
13.05.2022 5 z 5

Už první díl jsem si strašně užíval a tak jsem se trochu bál co mě čeká, ale... už po chvíli jsem byl nadšen. Autor dokázal už tak skvělý první díl ještě v mnohém překonat. Hrozně mě bavilo objevovat nový a originální svět tam nahoře do jehož fungování byla možnost nahlédnout. Propracované peklo prvního dílu a jeho zákony? To bylo skvělé a nebe rozhodně nezaostávalo. Lidstvo jako šťastný zdroj energie využívané anděli je prostě úžasná myšlenka. Hlavní záporák mě taky docela dostal. Jedním z jeho kroků bylo to, že skoupil všechny noviny a pak jimi podporoval své vlastní mocenské zájmy. Jak on se to jmenoval... Bylo to něco na A...A... A...
Ne. Nevzpomenu si. Tak mu budu říkat třeba Andrej. A tenhle Andrej mi bravurně předvedl, že demokracie je prorostlá korupcí a pletichařením i v nebi (je to smutné, ale podle všeho to i tam funguje jako tady).
Závěrem musím ještě jednou vyzdvihnout tu všudypřítomnou originalitu obou dílů. Popravdě nevím co by se mohlo dál dít, ale doufám že to tímhle nekončí.

PS: jestli vás někdy zajímalo jak bude vypadat bitva mezi zfanatizovanými anděli (obouruční meče, kopí a nějaké ty granáty aby to mělo trochu šťávu) a Satanovou legií (štíty, sekery, kladiva a pár pušek) tak určitě neváhejte. Je to přece čest bránit samotné Peklo.

Maud22
10.05.2022 5 z 5

Vracíme se do pekla - Inferia, které se vzpamatovává po průniku nacistických hord nebeskou blánou proraženou neopatrným zvědavým démonem. Blána byla zacelena, dobytek, rozuměj lidé - zatracenci, byl opět ovládnut. Ovšem něco se děje, a to, že holčička Amálka zůstala v Pekle, je proti zákonitostem. Satan má choulostivé zdravotní problémy, což by u démonů nemělo být, a snaží se za přispění svých věrných řádně Inferium připravit na případný další střet s lidmi. Na zemi je 2. polovina minulého století a Rónan, napůl démon, napůl člověk, dál proplouvá lidským životem (už šestnáct set let). Novinkou je svět andělů, a musím říct, že jsem se chechtala nahlas už při náznaku politické situace (michaelité versus gabrielité) a popisu tamější rozkastované společnosti (Seraf je víc než Cherub). Rónan je fajn hrdina, jednak je spravedlivý, zastává se slabých (to mě fakt baví, když ti hnusáci dostanou, co jim patří) a má rád zvířata, hlavně psy. Dorozumí se i s kočkami, to je ovšem jiný level než psi, autor to vystihl naprosto přesně! Tři dějové linky se na konec protnou. Peklo a ráj nejsou v tomto případě synonymy pro zlo a dobro. Tak nevím, pro jedny dobytek, pro druhé opice... je z toho cesta ven? Držím se hesla - když už nemůžeš pomoci, tak aspoň neškoď - ale nevím, jestli to jednou bude stačit. Knihu mohu rozhodně doporučit, nudit se nebudete!

rimar
08.05.2022 5 z 5

Občas se stane že druhý díl se dokáže vyrovnat dílu prvnímu, ale výjimečně se stane že ho překoná a to se u mne tentokrát v této knize povedlo. Přeci jen prvni díl začal jako povídka a pak se přistavovali další části tady je to napsané rovnou jako jeden celek a pan Bureš opět mistrovsky dokazuje že prostě umí chytit čtenáře vtáhnou ho do děje a nepustit. Rozhodně se těším těším na třetí díl který tu byl trochu naznačen. Skvěle se tu proplétají dějové linie, nejsou tu hluchá místa a výplně. A i když jsou pekelnici docela sympatický tak přeci jen za mne určitě lepší být lampička v nebi než zdroj masa v pekle. Nebo jiných dalších pochutin :-).

adaaugusta
07.05.2022

Skvělé jako vždy. Po Pekle je tentokrát představen Eden, kam chodí po smrti lidé, kteří udělali víc dobrého než zlého, ale i oni jsou vlastně užitečnými zvířaty, tentokrát pro anděly.
Detailně vypracovaný fikční svět. Samozřejmě nechybí rozsáhlé líčení bitev. Bude třetí díl? Podle posledních vět se zdá, že ano.

Roman Bureš
česká, 1975