Indiánské příběhy

Indiánské příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42534/bmid_indianske-pribehy-kqi-42534.jpg 4 62 11

Úryvky z dobrodružných románů - napínavá četba, zobrazující v chronologickém průřezu dějinné události v Severní Americe v průběhu 18. a 19.století sestavené Vladimírem Hulpachem. Ilustroval Zdeněk Burian. 1. vydání.

maryzka
17.03.2023 3 z 5

Co na tuto knihu říct. ,, Indiánky nějak nemusím, zato kniha má jedno plus - ilustrátora Zdeňka Buriana.

boxas
04.02.2022 5 z 5

Taková pěkná netradiční "čítanka" s vynikajícími ilustracemi Zdeňka Buriana a pro mne návrat do doby mého dětství.

haki34
01.01.2022 4 z 5

takže první moje kniha roku 2022 budou Indiánské příběhy ...natrefila jsem na ni zde na DK a nalezla div se světe - v knihobudce.
Co si budeme povídat - hodocení knihy hodně táhnou nádherné Burianovy ilustrace. Vlastně kvůli nim jsem po knížce toužila...k jednotlivým povídkám - Posledního mohykána znám, a pasáž.. která byla vybrána do této knížky mě až tak neoslovila.
Rovněž znám Ducha Llana Estacada a ta mě naopak zavedla zpět do dětství a ráda jsem si všechny hrdiny Bloody Foxem počínaje, massa Bobem konče, připoměla.
Ostatní jsem nečetla...nejvíc mě oslovila asi Dakota v ohni, popisující bitvu u Little Bighornu.
Sbírka není špatná, může čtenáře navnadit na přečtení originálů v plném rozsahu. A nebo také ne - třeba Poslední náčelník mě nezaujal vůbec ...ale třeba autorovi křivdím - jak tak koukám na hodnocení celých původních románů zde na DK, zrovna zmíněný Poslední náčelník ze souboje s Dakotou vychází jako jednoznačný vítěz ;)
takže celkově obsah na 3* a bonusová 4* za ilustrace !
a zřejmě nechám v knihovničce ke kochání se a snění :) díky za návrat do dětství !!!

Meda77
15.12.2021 4 z 5

Jojo, příběhy sice nostalgicky staré, ale od profíků z oboru a taky od Mistra kreslířské profese pana Buriana se jedná od nadstandardní záležitost. Příjemné povídkové čtení.

DuncanIdaho
07.07.2020 5 z 5

Pár pěkných příběhů z divokého západu které stojí za to si přečíst. Čtění mne pobavilo a nalákolo si přečít úplná vydání všech knih, jejichž ukázky jsou zde uvedeny. No, vlastně jen pěti, Posledního Mohykána jsem už četl před mnoha lety a už tehdy se mi moc líbila.

Džerkys
13.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četl už dávno, ale pamatuji si, že příběhy byly poutavé a napínavé, navíc s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana.

Aniday
11.06.2017 5 z 5

"A přece právě indián - ten byvší indián - pro mnohé symbolem svobody zůstane. Dokud se budou psát a číst knížky alespoň trochu podobné té, kterou nyní zavíráte." - Vladimír Hulpach

Luccy78
13.06.2015 5 z 5

Nádherné příběhy nejenom pro kluky, i když dost je jich neznámých. A ještě krásnější ilustrace. Jsem moc ráda, že jsem hrdým vlastníkem tohoto knižního pokladu.

1972Sixo
06.09.2013 4 z 5

Každý pes, jiná ves. Kupoval som si to hlavne kvôli ilustráciám mistra Z. Buriana. Ale aj príbehy celkom ujdu, klasiky sa miešajú s menej známymi story z dobíjania divokého západu.

cathyblack
23.04.2012 5 z 5

Knihu jsem četla teprve nedávno narozdíl od uživatele, který komentoval pode mnou a musím souhlasit. Je skvělá. :-) Asi právě tím, jak je stará. A ilustrace pana Buriana jsou skvostem této knihy.

Christo
08.09.2011 4 z 5

Četl jsem tyto povídky někdy v roce 1990 na táboře (možná ještě Pionýrským :-)) a moc se mi líbila, protože si to ještě pamatuju :-)