Iluze optimismu

Iluze optimismu

Ačkoli o sobě rádi přemýšlíme jako o racionálních bytostech, které zvažují pro i proti, současný neurovědecký výzkum a společenské vědy naznačují, že spíše než realisté jsme vrozeně předurčeni k tomu být optimisté. Obyčejně očekáváme, že věci dopadnou lépe, než jaký se nakonec ukáže být skutečný výsledek. Silně podceňujeme možnost, že bychom se mohli rozvést, ztratit práci nebo mít diagnostikovánu vážnou nemoc. Považujeme své děti za výjimečně nadané a velmi přeceňujeme pravděpodobnou délku našeho života.

(zdroj: dybbuk.cz) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163013/iluze-optimismu-163013.jpg 53

The Optimism Bias: A Tour of the Irrationally Positive Brain (2011)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Dybbuk

ThrisaManx

Perfektní kniha. Ke konci se to už hodně opakovalo a v podstatě už to bylo jen o tom samém, ale větší polovina byla vážně zajímavá a čtivě napsaná. Pět hvězd.