Iba s tebou

Iba s tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474375/bmid_iba-s-tebou-dXL-474375.jpg 5 25 25

Iba s tebou série

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra? Pred nástupom do maturitného ročníka očakáva Nika obyčajné leto, ktoré chce stráviť s kamarátkou Sárou na kúpalisku a brigádovaním v športovom klube. Na začiatku prázdnin sa v ich štvrti objavia dvaja chalani – príťažlivý, no výbušný a neprístupný Damián a jeho malý brat, ktorý takmer nerozpráva. Nika na Damiána naráža na každom kroku. Vie, že by sa od neho mala držať čo najďalej. Najmä po tom, čo sa prihodilo jej sestre. No čím dlhšie ho pozná, tým silnejšie je jej tušenie, že Damián ukrýva tajomstvo, ktoré ho trápi a pre ktoré sa správa ako hulvát. Podarí sa jej preniknúť cez jeho hrubé brnenie a preniesť sa cez jeho minulosť? Dokáže sa Nika vyrovnať s tým, čo sa stalo jej sestre, a zaľúbiť sa?... celý text

Sixtínka
30.08.2023 5 z 5

Hoci som už za hranicou cieľovej skupiny, občas dostanem chuť na nejaký YA príbeh a toto bola vážne dobrá voľba. Zápletka je zaujímavá a čítalo sa to veľmi dobre.

E.T.007
07.12.2022 5 z 5

Tak toto bolo fakt skvelé!

Bavilo ma to od prvej po poslednú stranu. Super zápletka, dej krásne plynie. Je tu síce veľa otáznikov - rozmýšľame, čo sa deje okolo Damiána, rozmýšľame, čo sa stalo Nikinej sestre -, ale autorky nám postupne všetko odhaľujú, takže ma to držalo v napätí a zároveň som bola spokojná, lebo klbko sa pekne rozmotávalo. Hoci zakaždým pribudli ďalšie otázniky ohľadom iných vecí, ako sa príbeh ďalej vyvíjal...

Takže... nie je vôbec nič, čo by som tejto knihe vytkla. Je výborná. A už sa teším na pokračovanie. Našťastie ho už mám doma. :)

petusska01
21.08.2022 3 z 5

Som príjemne prekvapená, nakoľko českú a slovenskú literatúru takmer nečítam(lebo moje predsudky). Áno, je pravda že viac sa dokážem začítať do príbehu z inej krajiny,s inými menami, ale tento príbeh bol naozaj veľmi "schopný" a deje sa tam toho viac ako dosť - Damiána krimi tajomný príbeh, Tobiasov príbeh, Adela a jej trauma, Nika...Nika je pre mňa taká zvláštna osoba, ktorá si na jednej strane ide za svojím (miesto plavčíka,stretnutie s Damiánom,porušovanie pravidiel), na druhej strane so sebou nechá zametať od Sáry (hrozná osoba) ci Šimona. Verím, že v priebehu deja sa dokáže za seba postaviť. Damián je fajn, nespoznala som.ho až tak veľa, oproti iným chalanom bol vykreslený veľmi dokonalo a samozrejme tajomne, čo mu dodáva na "pritazlivosti". Osobne som verila, že po tom všetkom už sa príbeh uzavrie a skončí, bohužiaľ, koniec si nechali autorky na ďalší diel a ešte to všetko zaplietli, akoby už tam toho nebolo dosť. Koniec ma skôr zaskočil ako motivoval do ďalšieho čítania ale uvidíme. Také priveľké pritiahnuté motanice už nemám rada.

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Postavy jsou tak sympatické a skutečné, prostředí na rozdíl od jiných knih tak realistické, jak ho všichni známe, hrozně se mi líbí, jak se každá z nás dokáže ztotožnit s hlavní hrdinkou, protože jsme každá zažila letní brigádu, první lásku, přísné rodiče nebo ránu od falešné kamarádky. Prožívala jsem s Nikou všechny bolesti i štěstí, a milovala příběh na každé straně. Jako správná romantička jsem hlavní dvojici tak fandila a doufala, že všechno dopadne dobře.

Karin94
27.06.2022 5 z 5

Ďalšia kniha z pier autoriek, od ktorých som tiež doteraz nič nečítala, no nesklamala ma. Kniha ako stvorená na letné obdobie, ktoré tomu dáva tú správnu náladu na čítanie. Za mňa vynikajúci young adult žáner, kde nechýbala romantická linka, ale predovšetkým zápletky a tajomstvá, ktoré boli hlavnou témou tejto časti. Boli perfektne vymyslené a prepracované, a ja som miestami až nedýchala. Vidieť, ako si autorky dali na príbehu záležať. No a samozrejme o štýle písania a aký bol úžasný ani nemusím písať.

Postavy boli sympatické až na pár výnimiek. Zatiaľ som s vývojom príbehu nadmieru spokojná. Už teraz sa neviem dočkať druhej časti a uvidíme, či bude dvojka rovnako vynikajúca a dychberúca ako prvá časť.

jitka_dankova
21.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Nečekaně dramatická dvoudílná slovenská young adult romance. Doporučuji rovnou mít po ruce oba díly, protože konec toho prvního je opravdu drsný.
Ve zkratce nejprve ona zachraňuje jeho v těžké životní situaci a pak se sama kvůli němu v složité situaci ocitne a je na všechno úplně sama, protože on si to holt vůbec nepamatuje. No z té části jsem byla na nervy, bylo to hodně bolestivé.
Jak se od pravé young adult knížky sluší a patří, přijdou tam na přetřes složitá témata od problémů s rodiči, přes pokusy o znásilnění i postavy s minulostí poznamenanou znásilněním a do toho krádeže, vyhrožování, adrenalinové blbosti, problémy ve škole, zrada přátel, nerovnost ve společnosti, šikanování dítěte, okrajově drogy, hádky kvůli nedůvěře... no milovníci young adult zaplesají, na ostatní toho ale asi bude prostě možná trochu moc najednou. Bála jsem se, že tam navíc bude i milostný trojúhelník (ten fakt obvykle nemusím), ale naštěstí šlo jen o nedorozumění.

newadultromance
30.11.2021 5 z 5

Iba s tebou
young adult
romance

Ďalšia úžasná kniha od vydavateľstva @venupress . Knihu napísali dve slovenské autorky, skvelo sa dopĺňali, ako keby ju písala jedna osoba.

Príbeh sa čítal veľmi dobre, ľahko a rýchlo. Autorky ma vtiahli do deja po pár stránkach. Majú svieži, pútavý štýl písania. Páčilo sa mi, že autorky vymysleli niečo nové, o čom som nečítala. Nie je to len sladká YA romantická kniha, ale aj sa zamerali na súčasné, vážne témy.

Už čítam menej YA tvorbu, ale túto si musíte určite prečítať. Veľmi krásna, milá, nežná, romantická, zábavná, ale trošku smutná. Pre mňa jedna z najlepších, najkrajších YA kníh.
Niky a Damiána som si veľmi obľúbila, páčilo sa mi, ako ich autorky vykreslili, ich povaha, vlastnosti. Romantická linka bola taká zlatá, ňuňu, nežná, nebola urýchlená, pomaly plynula s dejom. Užívala som si ich spoločné scény.. veľa krásnych momentov.
Jedna osoba mi prekážala už po pár stranách.. strašne mi vadila, už dlho sa mi nestalo, aby som nejakú postavu nenávidela.
Je tu veľa zvratov, tajomstiev ktoré som nečakala a úprimne prekvapili. Koniec ma dostal a som zvedavá na pokračovanie. Veľmi emotívny. Ešteže mám doma pokračovanie. Neviem si predstaviť, keby musím čakať na ďalší diel.

Ich príbeh som si zamilovala . Už dlhšie som nečítala tak skvelú YA knihu. Krásna letná láska s tajomstvami, zvratmi. Pri čítaní som prežívala množstvo pocitov. Iba s tebou vám určite odporúčam! Potešila moje srdiečko. Aj keď vám nie je dávno -násť, určite si ju musíte prečítať. #musthave

Moje hodnotenie 5/5⭐.

MonaR0se
18.11.2021 5 z 5

Táto kniha sa okamžite po dočítaní zaradila medzi (pre mňa) najväčšie knižné prekvapenia roka! Autorky sa dokonale zladili, ak by obálka neobsahovala dve autorské mená, tak by mi to v živote nenapadlo. Svojim čitateľom totiž naservírovali jednoduchý, no emočne nabitý a jednotný príbeh, navyše napisaný veľmi príjemným štýlom písania.

Dojemné a nervydrásajúce pasáže dokázali výborne skombinovať, a to tak, že sa mi zaryli pod kožu. Kniha tak dokonale zapadla do kategórie príjemných oddychoviek, a to aj napriek tomu, že v nej autorky spracovávajú ťažšie témy. Číta sa totiž ľahko a rýchlo, jednoducho zabaví čitateľa až do poslednej stránky.

Nie je žiadnym tajomstvom, že najdôležitejšiu úlohu v knihách zohrávajú samotné postavy. A v tomto príbehu sa autorkám podarilo svoje postavy vykresliť až desivo uveriteľne. Ku kladným postavám som si okamžite vybudovala nejaký vzťah (najmä Tobias s Olim boli okamžitá láska), dokázala som sa do nich vžiť a záležalo mi na nich. K tým záporným som pocítila okamžitý odpor, no zároveň mi neskutočne pripomínali reálnych ľudí, čo je vlastne dosť smutné, no dokazuje to, že autorky vedia, o čom píšu.

Napriek tomu, že záverečné odhalenie s Damiánom bolo predvídateľné a príbeh sa nevyhol klišé (ktoré je ale typické pre tento žáner), bol spracovaný výborne a samotný záver mi tak trochu zlomil srdce. Preto pevne dúfam, že pokračovanie knihy mi ho opäť zacelí (neviem sa dočkať ). Autorky môžu byť na seba hrdé, pretože dokázali napísať príbeh, ktorým sa pokojne môžu zaradiť medzi veľké zahraničné mená young adult autorov.

Anna195
22.10.2021 5 z 5

Popravde už chápem všetky tie pozitívne ohlasy, pretože boli pravdivé a mňa tiež príbeh úplne pohltil. Ak by na obálke knihy nesvietili mená dvoch slovenských autoriek, myslela by som si, že príbeh napísala jedna osoba, čo svedčí o tom, že autorky sa vedeli skvelo dopĺňať.

Nika a Damián boli postavy, ktoré sa zamiluje nejedná romantická duša. Veľakrát mi prišla Nika v mnohých veciach vyspelejšia ako jej rovesníci, ktorí by si z nej mohli brať príklad. Aj, keď, určitá osoba jej dobrotu a srdečnosť vedela veľmi dobre zneužívať. Zbožňujem záhadných hrdinov a práve Damián bol jeden z nich. Čo sa mi páčilo, bolo to, ako sa Damián dokázal starať o svojho mladšieho brata a aj rôzne jeho činy, ktoré ukázali, aký v skutočnosti je, aj bez toho, aby boli odhalené všetky jeho tajomstvá. Jednoducho tohto chalana som si zamilovala na základe jeho činov. Veľmi oceňujem pomalý vývoj vo vzťahu Damiána a Niky, pretože tak mi prišiel ich vzťah omnoho viac uveriteľnejší a mala som pocit, že sú si skutočne súdení.

Aj tu sa vyskytuje záporná postava, ktorá zamiešala karty, ale musím povedať, že autorky vytvorili skvelú manipulátornú postavu, pretože túto postavu budú pravdepodobne všetci čitatelia nenávidieť. Mnoho zvratov a tajomstiev som prežívala spolu s postavami a z niektorých som bola dosť prekvapená, keďže príbeh rozoberá aj vážnejšie témy, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.

Síce, som sa k tomuto úžasnému príbehu dostala až teraz, ale, ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy, pretože ja som si príbeh Damiána a Niky zamilovala. Koniec ma úplne dostal a som veľmi zvedavá na pokračovanie.

SknihouVrukách
17.10.2021 5 z 5

Wau, wau, wau. Mám ďalšiu obľúbenú knihu a opäť sa mi potvrdilo, ako veľmi milujem slovenskú tvorbu.

Kniha sa na prvý pohľad zdala, ako príjemná letná oddychovka, avšak v druhej polovici autorky vložili aj vážnejšie zaujímavé témy. Postavy som si veľmi obľúbila. Nika bola skvelá hlavná hrdinka a Damiána som si hneď obľúbila. Páčilo sa mi na ňom, že bol taký tajomný a romantická linka bola tak trošku enemies to lovers. Romantika bola úžasná a bola aj veľmi dobre vybalancovaná s ostatnými témami. V druhej polovici boli v príbehu dobre odhalenia. Musím sa priznať, že väčšinu vecí o Damiánovi som odhadla, ale až tak mi to nevadilo. Ale ten koniec, posledných možno desať strán som preplakala (nebolo to až také smutné, ale postavy som si veľmi obľúbila) a čítala som zo zadržaným dychom. Záverečný zvrat ma tak dostal a veľmi ma navnadil na druhý diel.

Páčilo sa mi, že aj keď bola kniha napísaná dvoma autorkami tak vôbec nebolo cítiť, že je napísaná dvoma autorkami. Čítanie som si veľmi užila do príbehu som sa priam ponorila a nevedela som prestať čítať. Knihu vám určite odporúčam. Jediná vec, ktorú by som jej vytkla je to, že mi vadilo, keď Damián stále vravel Nike vety typu : „Teraz ti to nemôžem povedať“. Odporúčam všetkými desiatimi. 5/5

Veronica.Faye
07.10.2021 4 z 5

Autorky nám postupne dávkovali príbeh, v ktorom sa stretáva letná láska, tajomno a záver, po ktorom ostanete pozerať na knihu s otázkou “A teraz čo?”. Zažila som pri príbehu mix emócií. Od zvedavosti, cez radosť až po finálny šok. Autorky si na príbehu dali naozaj záležať a táto ich spolupráca vypálila naozaj skvelo. Štýlovo si naozaj sadli, nebadať absolútne žiaden rozdiel. Páči sa mi, že v príbehu bolo tiež dostatok pekných okamihov a myšlienok. KONIEC, ten koniec ma dostal. Nečakala som ho, ostala som v šoku a nevedela som, ako reagovať. Človek očakáva vyriešenie istých vecí a v závere dostane emocionálnu nálož, ktorú vstrebáva ešte dlho po dočítaní knihy. Tlieskam, lebo tento koniec naláka ľudí na pokračovanie, ktoré už chcem držať v rukách, aby som vedela čo bude ďalej. A že som teda riadne zvedavá. Ak teda vyhľadávate dobré letné YA oddychovky, v ktorej sa dočkáte snáď každej emócie, vrelo odporúčam práve knihu Iba s Tebou. Autorky odviedli skvelú prácu a predostreli nám toto skvelé dielo. Verím, že pokračovanie bude rovnako dobré, ak nie ešte lepšie.

PollyFrank
27.08.2021 5 z 5

Kniha začala ako oddychový príbeh, z ktorého doslova sálali horúčavy a uvoľnená prázdninová atmosféra a nad ktorým som sa zrelaxovane usmievala. A potom sa zrazu začali odhaľovať jednotlivé udalosti zo života hrdinov a z klasického YA bol razom príbeh s prekvapivou hĺbkou a skutočnými problémami, ktorý zaujme aj dospelejšieho čitateľa. Pútavosť sa knihe nedala uprieť a aj napriek deju, ktorý ma nútil nepúšťať ju z rúk, si stále dokázala zachovať aj tú zvláštnu nostalgickosť a jedinečnosť prázdninových dní. Tomu zodpovedala aj neopakovateľná chuť prvej lásky. Prostredníctvom Nikinho vnímania sa pre mňa stal Damián skutočnou „papierovou“ platonickou láskou. Príbeh mal spád a skončil v momente, v ktorom sa idem doslova potrhať za druhou časťou! Toto je jedno z najlepších YA, aké som v poslednom čase čítala!

Vknihách
05.08.2021 5 z 5

S týmito dvoma autorkami som ešte nemala žiadnu skúsenosť, no kniha, ktorá vyšla z rúk ich oboch ma presvedčila, že sa môžem pustiť do každého diela, ktoré ponesie meno Simonky alebo Silvie. Už po pár riadkoch som bola presvedčená, že kniha bude naozaj stáť za to a môj inštinkt ma vôbec nesklamal. Autorky si perfektne sadli a ich práca žne samé úspechy (ako môžeme vidieť rôzne recenzie). Tiež sa pridávam na stranu samej chvály,pretože táto young adult séria (áno, táto knižka bude patriť k sérii,na ktorú dúfam nebudeme čakať dlho) má presne to, čo má mať literatúra pre mládež. Svieže dialógy, nie perfektné vzťahy s dospelými, úžasne vykreslené charaktery, skvele zvolené prostredie príbehu, typické vzťahy medzi mládežou (priateľské aj nepriateľské) kde sa poukazuje na povrchnosť a závisť,ale aj slepú dôveru v niekoho, kto si to vôbec nezaslúži. Autorky poznajú dnešnú mládež,rozumejú jej a práve preto píšu skutočne a uveriteľne. Zápletky sú perfektné, niektoré odhadnete, niektoré nie, ale zaručujem vám, že nudiť sa nebudete; Ak náhodou ešte stále váhate, robíte chybu; prípadne, ak túžite po skvelej letnej young adultovke, siahnite po slovenskej tvorbe IBA S TEBOU, naozaj sa to vyplatí!

2688
15.07.2021 4 z 5

Dop*dele co to jako má být za konec ?
To jako vážně?
Proč na to neupozorníte?
Mám infark !!!!!
Tlak 300/220 !!!!

Už jsem trochu upustila páru a omlouvám se za vulgární označení..... vím že je to knížka pro young adult ale i mě starou páku (27let) zvedla mandle ...
Chci další díl ♡