Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6037 6037

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Evar88
03.04.2021 3 z 5

Kniha má slibný začátek a napínavý konec. Prostřední část se ale neskutečně vlekla a vůbec mě nebavila. Navíc mi v knize vadily časté ,,střihy", jako kdyby autor (autoři) nakousl myšlenku, ale pak hned utekl k jiné. Styl psaní je tím pádem dost těžkopádný a některé pasáže nepochopitelné. Detektiv Joona Linna v příběhu pouze ,,přicmrndává", hlavní postava je rozporuplná a výsledkem pátrání je, že se několik psychopatů sešlo ve stejný čas na stejném místě. Napínavé krimi, ale za mě přesto zklamání.

JustWomen
02.04.2021 5 z 5

Za mě zase pecka, miluji ten styl psaní, ty strohé, vše vystihující a do děje vtahující popisy prostřed, situací a pocitů, šel mi mráz po zádech. A ano, bylo tam hodně neuvěřitelných momentů a konec byl překombinovaný, ale bavilo mě to, a to hodně.

Jana92
02.04.2021 3 z 5

Keplerovi knihy mi připadají trošku těžší na přemýšlení a hlavně je v jeho knihách spoustu jmen a postav, takže knihy musím číst za úplného klidu a ticha. Děj mají promyšlený dobře, ovšem vždycky mám takové etapy,kdy je knížka napínavá a nemůžu se odtrhnout a z toho mi připadne hrozně vleklá a mám co dělat,abych se prokousala dál.Ale i tak mě konec vždycky překvapí a jsem napnutá do poslední chvíle..

hnusák
30.03.2021 odpad!

Nejslabší kniha pojednávající o Joonu Linnovi, nedočetl jsem.

DominaCZ
21.03.2021 odpad!

Dočteno, SPOILERY:
Zprvu jsem nechápala, proč už zpočátku označili mladýho jako jasnýho vraha, i když by se dle všeho měl rozřezat na zádech, vzadu na krku, prořezat si játra atd. a přitom v tom stavu vypovídat v hypnoze a ječet na Erika do telefonu. V takovým stavu? Vždyť ztratil přece tuny krve a selhává mu organismus, jak tvrdí lékařka Daniela, ne?

Od počátku mě štve linie s jeho rodinou-jeho fakan je odpornej na přesdrž*u a jeho pihatá, zrzavá Simona....vážně by jí, jen nastoupí do metra, chlápci ošahávali a chtěli po ní sexík? A i třináctiletý děcko by na ni řvalo, že ji ošu*á? Každej by po ní tak toužil jo??? Takhle se tam chovaj děti? Panejo...
Neustálý fňukání "pojďme do postele---nemůžeme, nestojí ti z prášků, takže se rozejdeme..." je TRAPNÝ.

Vážně by se polda plazil před muslimským partnerem zadržené a žadonil do schránky na dveřích, aby mu otevřel, aby si mohli promluvit? Myslím, že ten by prostě pozval jednotku, rozkopli by dveře a na nic by se ho neptali, natož s ním a jeho "ochrankou" dalších mladých troubů vedli nějaký diskuze.

Celej případ je na hlavu...patnáctka a takový případy jo?...chlapeček-úchyláček, kde hraje nejasnou roli i ségřička...napřed tají, pak něco naznačí, ve finále se blížíme tomu, že mu teda asi jakože vyhověla...asi rodinka úchylů, co?

Za pouhé 3 dny je on, pořezanec, vykrvácenej s prořezanýma orgánama, tak v poho, že může vstát a běhat městem??

Vyrve si katetr, cárá po pokoji a nikdo si toho nevšimne a neřeší to??

20ti letá by si neporadila s 12ti letým a uhýbala před ním??

Jak by se osmiletá asi tak postarala celej rok o novorozeně, když sama umí sotva číst a nezná poměry stravy, umělých krmení, jak se starat v případě nemoci atd??? Nesmysl. Kecá. Nemohla se o něj starat celej rok sama.

Nad klukem se sklání kdosi se stříkačkou a matka-Simona,blbka jedna- se ptá u dveří MŮŽU DÁL?

Dědek má i po vysloužení u sebe pořád bouchačku?

Místo, aby teda Simona pátrala po synovi, tak sek u*ví s kolegou z galerie, i když jí manželova nevěra před lety tolik vadila??

Určitě by měl J. v palici jen je*ačku se ségrou, nic jinýho??

Začne to o pobodaný patnáctce, u kterýho ihned uvedou, že je to natuty on, a v půlce se to utne a končí to bandou cizích lidí?? Ježíš...

Takže ne.

littlestar
16.03.2021 5 z 5

Autorům se dle meho vkusu povedl děj. Jednotlivé jeho linky pěkně propracované a mezi sebou provázané. Sice příběhu chyběl wow efekt, přece jen byl ze značné části čitelný, mohl být také kratší, jak to známe v podání Chrise Cartera, přesto mě stále lákalo pokračovat v každé volné chvilce nebo po nocích. Dialogy přirozené, postavy do děje dobře zapadající ... Ale nemohu si pomoci, hlavní detektiv měl dostat prostoru více. Až zbytečně často hrál druhou ligu a z děje na mnoho stránek vypadl. Pozitiva převládají, ale pomyslný faktory X knize na plný počet hvězd chyběl. Tak třeba příště.

Olous1
16.03.2021 2 z 5

Tak nevím, na knihu jsem se moc těšila. Začátek vypadal zajímavý, bavilo mě to,ale postupně zájem o knihu upadal.Některé pasáže byli zdlouhavé, knihu jsem dočetla s obtížemi. No zkusím ještě jiný díl a pak se uvidí.

Estarossa
12.03.2021 4 z 5

Moje první krimi a musím říct, že super. Je pravda, že mohla být možná o něco kratší, ale děj byl napínavý, takže to vlastně nevadilo.

Nymfadora.T.
11.03.2021 4 z 5

I když je ze série 1., četla jsem ji až jako čtvrtou. Nebyla špatná, ale trochu moc překombinovaná a zbytečně moc brutální...ale jo, za mě dobré.

Liana
10.03.2021 2 z 5

Za mňa celkom sklamanie. Ťažko mi je napísať hodnotenie tak, aby som pri tom náhodou niečo neprezradila, tým, čo to ešte nečítali. Každopádne mi prišla kniha zbytočne dlhá, umelo naťahovaná, s kopou zbytočností.

oblakaknih
01.03.2021 5 z 5

Konečně jsem se odhodlala pustit do této série! A jsem nadšená!
Musím tedy přiznat, že jsem čekala něco trochu jiného, ale to vůbec neznamená, že by se mi příběh nelíbil.
Název knihy prozrazuje spojitost s hypnózou, ale to, co mě v knize čekalo, bylo neskutečné a hlavně překvapivé.
Okamžitě jsem si zamilovala Joonu, přestože bych byla radši, kdyby dostal v knize více prostoru. Přesto vynikla jeho osobnost, která je mi poměrně blízká a já už teď vím, že bude těžké se s ním jednou loučit.
Ostatní postavy byly také skvěle popsané, měly v knize více prostoru a v jejich příběhu se dalo lehce orientovat.
Styl psaní autorů je za mě super a hlavně originální! Už jsem od této dvojice četla knihu Playground, která je sice něco trochu jiného, ale s Hypnotizérem se nedá srovnávat! Kniha se četla skvěle a já se k ní vždycky ráda vracela. Časová osa mi skvěle pomohla s orientací v samotném případu a také se mi moc líbilo, že díky ní bylo možné sledovat stejný čas z pohledu různých postav.
Na začátku jsem čekala, že se příběh bude mnohem více soustředit na oběť případu, takže jsem byla poměrně zmatená z odbočky, ale nakonec vše do posledního dílku zapadlo a já jsem nadšená.
Brzy se pustím do dalších dílu a nemůžu se dočkat.
Pokud se na sérii teprve chystáte, máte se na co těšit!

Haloon
19.02.2021 4 z 5

Mrazivé, někdy až trochu uměle, detektiv dokonalý, možná až příliš. Na začátku knihy bych ani náhodou neuhádl, kam se při čtení dostanu na konci. Nepředvídatelná severská krimi je asi dobré shrnutí.

n.ezn.amy
18.02.2021 5 z 5

Ač nejsem zas velký fanda detektivek obecně, vždy si jednou za čas nějakou rád přečtu. Tato byla na doporučení a musím říct, že se mi to velmi trefila do vkusu. Ve Stockholmu dojde k vyvraždění rodiny a případu se ujímá detektiv Joona Lina a protože se jediný přeživší nachází v umělém spánku, požádá lékaře Erika Mariu Barka o zhypnotizování pacienta, aby jej mohli v hypnotickém stavu vyslechnout a co nejdříve odhalit pachatele. Jenže události naberou úplně jiný směr. Výborný detektivní román, který je neuvěřitelně napínavý a ve kterém se prolíná několik dějových linek. Výborná pochmurná atmosféra dodává ději to správné napětí. Ač vrah je brzo znám, přesto to nic neubírá na dramatičnosti a na obrovském psychickém traumatu pro jednu rodinu, které se jedním rozhodnutím, změní celý život.

Mona85
16.02.2021 4 z 5

Napětí od začátku do konce!

SoniaR
15.02.2021 5 z 5

Temná a velmi čtivá... Za mně určitě ano!

Bara52
14.02.2021 2 z 5

Já nevím, nezačetla jsem se. Přečetla jsem pár knih od Jo Nesbo, ale moc mě nezaujaly ani ty. Severské krimi se svým na jedno brdo stylem asi nebudou můj šálek kávy. Kniha začne nějak, pak se vlastně ukazuje, že to s příběhem nemá moc společného, aby to nakonec zase skončilo v souvislosti se začátkem. Pro mě to nedávalo smysl.

maryska09
13.02.2021 4 z 5

Skvělá, typicky severská kriminálka. Temná, zmrzlá (proč se vždycky musí koupat v ledové vodě?), rychlá a velmi dobře čtivá. Zároveň však velmi obsáhlá, sem tam nelogická a někdy až zbytečně brutální. I tak doporučuji, čte se jedním dechem

JiříSvoboda
12.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Takhle, na jednu stranu strhující čtení, celou dobu to neskutečně graduje a pak !SPOILER! Hlavní záporák umře a skoro to ani nepostřehnete a hlavní záporačka padne během asi 2 stránek...tohle mi na severské krimi trochu vadí x knížek od Olssena a teď i tohle, celou dobu to neskutečně graduje a najednou je konec a člověk se cítí trochu prázdně...prvních 90% knížky jednoznačně 100% ale finále prostě hrozně frrr a konec :(

lucie2169
07.02.2021 4 z 5

Napínavá detektivka, i když s dějem místy trochu přitaženým za vlasy. Přiznávám ovšem, že cca od poloviny jsem se už nemohla odtrhnout a hltala příběh v očekávání, jak vše dopadne. Na druhou stranu jsem si nemohla zvyknout na způsob, kterým je kniha psána (zejména první polovina) – vadila mi občasná snaha „poučovat čtenáře“, vadilo mi časté opakování toho, co již bylo jednou řečeno. Obešla bych se i bez krvavých detailů, ale uznávám, že pokud čtu severskou krimi, měla bych podobné pasáže předpokládat. Další knihu od této dvojice autorů už ale číst nebudu: příště upřednostním severské spisovatele, jejichž styl mi vyhovuje víc.

daniela8398
31.01.2021 5 z 5