Hybrid

Hybrid https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159603/bmid_hybrid-a9v-159603.jpg 4 53 18

Z odlehlé indiánské vesnice v brazilském pralese mizí beze stopy ženy a děti. Když se objeví hnijící mrtvola, šaman mluví o pomstě zlého ducha… Na druhé straně zeměkoule je na břehu Labe nalezeno lidské chodidlo, ale hamburská policie přistupuje k pátrání po jejím původu nanejvýš zdrženlivě. Novinář Tom Hiller větří velkou story. Společně s Julií, studentkou medicíny, začnou pátrat na vlastní pěst. A objevují neuvěřitelné: Jistý švýcarský farmaceutický koncern provádí v brazilském pralese hrůzné experimenty. A političtí představitelé před tím zavírají oči…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Hybrid , 2011

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Mě kniha velmi bavila.. Byla čtivá a napínavá.

ElessaRiverbow
29.07.2020 3 z 5

Kniha mě v knihovně zaujala svou obálkou, i když anotace mi nějak moc zajímavě nepřipadala. Ze začátku jsem se nemohla dohrabat ke čtení. Až zhruba po třetině jsem se do knihy začetla a pak to šlo jako po másle. Jen mi některé pasáže připadaly příliš odborné. Jako oddychovou četbu s happyendem na nudné večery vřele doporučuji.

ZÓNA
02.05.2020 3 z 5

Příběh z rezervoáru "béčkových" fimů.
Čtivě napsán, relativně dobře podán, ale s příměsí mnoha berliček, bez kterých by nedošel ani do poloviny knihy.
Sympatičtí hrdinové rozplétají záhadu, která cílí na dobrodružné charaktery čtenářů.
Ač bych rád přisoudil knize více hvězdiček, tak nemohu, z důvodu použití humorných vložek, které z románu dělají parodii a z výše zmíněných absurdních situací, které v realitě nejsou možné.
Novodobý "western" z brazilského pralesa vás možná vtáhne do děje, ale na konci se budete divit, čím jste se vlastně nechali zlákat.
Šablonovitý thriller průměrného ražení...

Nefer
25.03.2018 3 z 5

nejslabší kniha. děj mě někdy nudil, ale dočetla jsem.

Ivutka4
02.10.2017 1 z 5

asi mi nesedl žánr...nemohla jsem to dočíst, přišlo mi to přehnané a nepromyšlené...

Atanone
10.07.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Fantazie,která díky dnešnímu pokroku už třeba ani fantazií není. Nepochybuji o tom,že v současném světě se v zájmu vědeckého pokroku leckde překračují zákony, a to i zákony lidskosti.
I když místy kniha krapet "ujížděla",četla se dobře a pro mě byla docela napínavá.

Aredhelka
02.08.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, velmi zajímavá. Knize by sice prospělo propracovanější sepsání, vymazání určitých "scén", ale rozhodně knihu doporučuji. Je jednoduchá, odlehčená, tajemná a dokáže uchvátit. Rozhodně bych od té knihy nečekala tolik, kolik mi nakonec dala.

edisek83
09.06.2016 5 z 5

Mě se líbila moc, z jiného prostředí, napínavá až do konce.

suicidalunicorn
03.01.2016 4 z 5

Výborná kniha

Palele
22.01.2015 2 z 5

Kdesi hluboko v džungli se ztrácejí lidé. V Hamburku najdou podivně zbarvenou část lidského těla a do toho se hlavní hrdince přestala ozývat sestra, která je s Lékaři bez hranic právě v těch místech, kde mizí lidé. A teď jak z té motanice ven.
Opět jedna z knih, kdy si zřejmě totálně zhulený autor sedne k počítači, roztočí nemnohé mozkové závity a popřemýšlí, čím by tak asi ohromil čtenáře. No povedlo se, jsem opravdu ohromená, co dokáže vyplodit lidský mozek - i když lidský... vzhledem k obsahu knihy, možná autor obdobnou operaci nedobrovolně podstoupil. Závěr jsem dočetla jen proto, že jsem zrovna ležela ve vaně a nechtělo se mi ven z teplé vody.

Petr101
16.08.2014 5 z 5

Dle mého názoru se jedná o lepší dílo než všechny tři "Projekty". Děj měl spád a "hororovější" části dodávali příběhu šťávu. Upřímně, díky místnímu hodnocení jsem četbu této knihy odkládal, ale nakonec jsem byl spokojen. Bavil jsem se.

Kodetka
01.08.2014 5 z 5

I přes to, že kniha neměla valné hodnocení, mě již na začátku pohltila. Je pravda, že ty mutace byly místy přehnané, ale o to snad v tomto případě nešlo. Od začátku do konce má kniha napínavý příběh, který má hlavu a patu, plyne nezávratnou rychlostí, tudíž se člověk nestačí nudit a má i uzavřený závěr, za což jsem byla opravdu ráda.

ina77
09.04.2014 3 z 5

Myslím,že je to dost dobré téma a ani kniha není špatně napsaná.
Nejvíce se mi zamlouval děj v džungli,to bylo hodně napínavé.

e-Čtenář
01.04.2014 4 z 5

První 2/3 knihy mne vůbec nebavily (2*). Poslední 1/3 se to snažila zachránit, nicméně na plný počet * to již nedotáhla. Ze začátku jsem se do čtení musel opravdu nutit, ale závěr se četl jedním dechem. I když se dalo očekávat, že kniha skončí happyendem, tak že až takovým jsem teda neočekával. Dávám 3,5 z 5 *.

haWranka
10.02.2014 3 z 5

Hodně zvláštní počin. Čte se jedním dechem, postavy jsou sympatické, děj utíká... Ale přesto jsem po přečtení nebyla úplně spokojená. Možná proto, že to bylo tak průhledné, možná proto, že konec tak nějak moc rychle utekl. Bavila jsem se, to zase ano! Jako oddechovou četbu mohu doporučit, ale zázraky od toho nečekejte.

brossi004
02.02.2014 5 z 5

Přesně kniha pro mě ... moc se mi líbila. Sympaticky napsané postavy a poutavé téma, kterým mi Hybrid připoměl Wellsův Ostrov doktora Moreau nebo Rollinsův Oltář ztraceného ráje, u kterých jsem strávil také super chvíle. U mě tedy plné hodnocení :-)

bbara155
13.09.2013 3 z 5

Trošku slabší thriller, kde je hodně akce, hlavně v závěru v atraktivním prostředí brazilské džungle.

Boboking
26.07.2013

Hybrid je klasický nenáročný thriller, který ani mnepřekvapí, ani neurazí. Kombinuje především zajímavé téma a thrillerové popisy plné hrůzy a bestiality. Na letní pláže pravé oddechové čtivo!

thrillery

Andreas Wilhelm