Hurá do poháru

Hurá do poháru https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5266/hura-do-poharu-5266.jpg 4 23 3

Vyprávění o Pavlovi Polcarovi, který úmyslně nepromění pokutový kop, nařízený za faul, který se nestal, o jeho odchodu z klubu, který se neřídí zásadou fair play, o tom, jak Pavel nakonec přece jen nalezl klub podle svých představ, ve kterém nejen hraje fotbal, ale účastní se též obrany městského parku soch proti vandalům.

PierRe Vesper
15.04.2024 4 z 5

Pěkný příběh ze života mladého fotbalisty. Jak se píše dole, tak "foglarovka" to úplně není, ale autor se k tomuto tématu snažil částí příběhu přiblížit. Trochu mi v příběhu chyběla větší role rodičů v některých situacích, kde by měli logicky mít nějaké slovo, potažmo vliv. Ale to je jen taková drobnost, jinak se kniha dobře četla a potěšily i ilustrace.
Zajímal by mě víc příběh Gideonů, ale to už hodně chci foglarovské téma. :-D

Arturo.Bandini
30.03.2019 5 z 5

Taková sportovní "foglarovka". A jelikož knížky od Foglara miluji, stejně jako fotbal, nemůžu jinak než za pět. :)

Turlogh
09.11.2018 5 z 5

Výborná kniha se sportovní tématikou. Jako dítě i jako dospělý jsem ji četl mnohokráte. Kdo si ji pořídí a přečte, věru neprohloupí! Takový skautský styl o smyslu pro fair play, kamarádství a fotbalu. Vřele všem doporučuji! Howgh.

Lubomír Man
česká, 1930
1976  94%S devatenáctkou do Bernu
1975  81%Hurá do poháru
1999  85%Sen na dosah
2003  60%Hrrr na ně!
1995  52%Jak vyhrát pomerančovou mísu

Kniha Hurá do poháru je v