Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele zem...celý text

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.53174

Hunger Games (2.)

Hunger games - Catching fire (2009)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

Ketesh

Byla jsem mile překvapená, když jsem zjistila, že si i druhý díl v sérii udržel svoji kvalitu, nečekala jsem to. Děj dále pokračuje a já jsem zvědavá na další díl, na který se jdu vrhnout okamžitě.

VendyBW

První díl jsem nečetla, ale viděla pouze filmovou podobu. Vrhla jsem se tedy na knihu a ještě lepší jak film. Čtivé, skvěle popsané, napínavé. Až jsem si říkala, jak se tolik děje do knížky může vejít. A jdu s napětím na 3.díl.

Kayla

Zatím knihu nemohu plně posoudit, ale jsem něco málo za půlkou a musím říct, že se mi čte docela špatně. Nevím, čím to je. Knihu mám rozečtenou už dva měsíce a upřímně mám chut jí odložit. Bohužel musím říct, že série HG mě tolik neuchvátila tak jak ostatní. Mám holt raději Divergenci (ta podle mého názoru se četla velmi dobře a děj utíkal), zatímco tady je sice příběh velmi originální, ale tak těžce napsaný, že mě to demotivuje číst dál.
Hlavní hrdinka mi prostě nesedí. Je taková chladná. Jedinou postavu, kterou mám upřímně ráda, je Peeta. No menší zklamání. Nejsem si jistá, zda se pustím do třetího dílu.
Mé hodnocení asi také hodně ovlivnil fakt, že jsem prvně viděla filmy, pak až knihy.

lassse

Druhý díl už o něco slabší než předchozí a to hlavně, že se tam dvě třetiny prakticky nic neděje. Ale to možná bude tím, že nejsem Young Adult. Uvidíme co přinese třetí díl...

fvalek

Vražedná pomsta porušila základní a tolik striktní zákon Hunger games a to ten, že do arény se jde jednou a vítěz je oslavován až do konce života. To je sice trošku velký zásah, ale přesně to vystihuje započínající rebelii, ve které se následně odehrává i zbytek děje. Řada nových postav je mnohem lepší než v 1. díle (Finnic, Johanna), děj se posouvá, ale nepodléhá ani stereotypu, ani nudě. Vlastně bych řekl, že jde tím nejlepším směrem kam mohl. Super díl, aréna je prostě srdcovka i na podruhé a tak dál :D

Leaena

Super čtení. Další ročník Hladových her a opět do arény. Vystupňované napětí, které nabývalo na intenzitě. Autorka vás uklidní, žádnou arénu nečekáte. Následně zažijete šok a během čtení se z něj neproberete. Bylo zajímavé uvědomovat si, jak v podstatě nenápadné gesto může vyprovokat lidi k soudržnosti a boji za svá práva a životy. V závěru si uvědomujete propojenost situací a činů, které nenápadně podněcovaly boj za svobodu a lidství.

Richelle

Zpátky? To je noční můra i pro mě! Byla jsem ráda, že je Katniss a Peeta jsou v bezpečí. Ale zmýlila jsem se. Autorka mě dostala. Prožívala jsem tu hrůzu spolu s nimi. Postupně jsem si zamilovala Finnicka. A na posledních několika stránkách jsem myslela, že se s každým přibývajícím řádkem rozbrečím.

Kačkaknihomol

První díl mi připadal lepší, ale tento má propracovanější děj. Katniss mně začíná pomalu, ale jistě štvát takže ji možná v dalším díle uškrtím. :D Konec knihy je víc než napínavý a mám pocit, že autorku zabiju, protože jsem napnutá jako struny. Nadšeně se vrhám po konci této úžasné trilogie.

silvie5281

Tak .. druhý díl jsem přečetla spíše ze setrvačnosti než z nadšení z knihy. Hodně mi vadily jejívnitřní boje a nerozhodnost vůči Peetovi a Hurikánovi. Měla jsem pocit, že bere toho, kdo je v dané chvíli .. více ohrožen. I když Peetu měla tendenci chránit vždy, zatímco Hurikána jen v případě jeho ohrožení. Autorka v knize pomalu začíná popisovat Hurikánův charakter, znechucený Kapitolskou diktaturou, avšak projevují se morální nedostatky, které ... nebudeme předbíhat. Každopádně kniha je velmi krásně napsaná, ukazuje se, že i přes snahu zničit v lidech vzdor a naději v lepší zítřky, klíčí odhodlaní vybojovat si "lepší svět". Knihu beru jako můstek mezi a prvním dilem-čtenáře nenadchne jako první, ale zároveň dává prostor zakončit trilogii na úrovni.

arket

Skvělé. Dech beroucí závěr. Už se těším na trojku.

Rup

Musím uznat, že autorka psát umí, leč… Leč chybí mi hloubka i šíře. Historie, pozadí celé společnosti i propracovanost jednotlivých postav. Občas se přistihnu, že vím co, ale netuším proč. Jisté věci jsou prostě nedomyšlené. Na jedné straně úžasná technika: sledovací zařízení, silová pole, vznášedla, atd. Na straně druhé, závislost na uhlí! I pohádky mají svou logiku, a zde mi, možná právě kvůli absenci relevantních informací, uniká. Zkrátka taková čtivě napsaná hříčka. A protože čtivě, tak za čtyři, ale k Orwellovi (níže uvedeno) se ani nepřiblížila.

Scheila

Druhý díl byl míň jasnej než ten první. Skončil hodně otevřeně a tak se už moc těším naa závěrečný... děj byl super. Sice jsem malinko čekala že se do arény vrátí kdyz pořád mluvili.o čtvrt horách. Tak mě to ani neprekvapilo, když to tak bylo. Každopádně to i tak bylo napínavé čtení u kterého se nenudim a zajímá me co bude dál... jen me mrzí její přístup k peetovi a hurikanovi. Hlavu plete oboum a sama.neví co chce. Pořád je nerozhodna. Tohle mi trochu vadí.

KikčaHubáčková

Úžasná kniha :)

tatafa

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

Aniday

parádní pokračování prvního dílu... jen malinko lituji, že jsem viděla filmy, takže vím, co bude následovat...

Mystygus
11.12.2016

Druhá kniha je pořád knihou dobrou, ale začíná to slábnout.. Hlavou zní - to už tu bylo... Posun v příběhu znatelný, mocenské řešení dále lehce rozvíjeno... Jak psalo více lidí - nutné a lehce násilně prodloužené propojení a příprava pro ukončení celé serie...

whiolet
04.12.2016

Druhá kniha je trochu nudnější než jednička (štvalo mě jak se neustále Katniss zaobírala svými city i když se k ničemu nedobrala),ale druhá polovina knihy mě opravdu bavila

ivca3710
26.11.2016

Druhý díl byl trošku slabší, ale pořád byl úžasný :)

marta0912
30.10.2016

Tenhle díl mě bavil nejméně a ani si ho moc nepamatuji, i když se mi také líbil, ale přišel mi spíš jako vata mezi 1. a 3. dílem.

Ania_x
21.10.2016

Během čtení první poloviny knihy mi došlo, že tato trilogie je vlastně něco na způsob 1984 pro teenagery. Následující část bude obsahovat SPOILERY.
Rozhodně jsem nečekala, že do arény smrti se podíváme znovu. Bohužel to pro mě bylo spíše zklamání. Už jsem nebyla tolik natěšená, jaký probůbec budou mít tyto Hladové hry, byť se od předchozích pochopitelně lišily. Doufala jsem v revoluci. Čekala jsem, že vražedná pomsta bude mířená na Kapitol, ono to však bylo úplně naopak. Vypadá to, že na vzpoury ze stran splátců a krajů si budu muset počkat až do třetího dílu. Snad.
Milým překvapením pro mě byly nové postavy, a to především Finnick. Je to hrdina,ke kterému se člověk musí pročíst.
Úloha druhých dílů v trilogiích je těžká. Musí udržet laťku, kterou nastavil první díl, ale přitom ji nesmí vyzvednout příliš vysoko, protože mají za úkol až díly třetí. Ačkoliv mě Aréna smrti bavila o poznání více, i tomuto dílu dávám plný počet hvězd a jdu vstříc finální části příběhu ze světa zkaženého Panemu.

lakyh
12.10.2016

Pořád velice čtivé a zajímavé, opět jsem přečetl velice rychle, protože mě zajímalo co se tam bude dít dalšího a jak se to bude vyvíjet, myslím, že první díl byl akčnější, tady už to bylo trochu slabší, bylo tam pár i nudnějších pasáží, ale jinak skvělé pokračování a doufám, že v třetím díle to vypukne naplno a bude to nejlepší, čímž zpětně možná přehodnotím na plný počet hvězd, uvidím až si přečtu třetí díl.

anonym02
24.09.2016

Říkejte si,co chcete , ale podle mě je to zatím nejlepší díl.

Bono
22.08.2016

Výborná série a velmi dobré filmové zpracování

Apollka
14.08.2016

Peeta je pořád skvělý, Katiss také. První díl byl lepší, ale Vražedná posta je propracovanější. Každá kniha má něco do sebe. Hunger Games byl skvělý nápad.

iluliacross
13.08.2016

Ano, souhlasím, bylo to slabší než první. Plánuji sice číst i poslední díl, ale to jediné, co mě žene, je zvědavost, jak to celé skončí. Jinak mám pocit, že kvalitativně ty knihy klesají dolů. Nevím proč. Možná si dala autorka s druhým dílem méně práce? Měla do detailu promyšlený první díl a zbytek šila horkou jehlou? Netuším, kde je zakopán pes, ale druhému dílu zkrátka něco chybělo. Snad propracovanost. První díl byl brilantní, Vražedná pomsta už má pár hluchých míst, celé se to tak nějak táhne a očekávaný (nebo neočekávaný?) zvrat přichází až v poslední třetině knihy. Což mi tolik nevadilo, kdyby to bylo dotažené do konce. Co mi leze na nervy, jsou postavy typu šváb - přežijí absolutně všechno a za každých okolností. Takže se obávám, že autorka čtenářům svou hlavní hrdinku akorát znechutí.
I tak hodnotím 4 hvězdami, protože do toho příběhu jsem se svým způsobem zamilovala a jsem plná čekávání, jak to půjde dál.

Lucie.H
06.08.2016

také ůžasný příběh jednička o něco lepší ale i tak jsi tahle kniha zaslouží plný počet hvězdiček

kalache
05.08.2016

...prvním dílem to mělo skončit,což?..

VikyEverdeen
29.07.2016

Druhá kniha je o dost horší než ta první.Než se Katniss dostane do arény kniha je nudná a nezáživná.Film je opravdu o mooooooc lepší.

swayno
24.07.2016

Druhý díl jsem dříve četla, než viděla a jsem za to ráda. Přečteno během dvou dnů, skvěle se to louská, děj se svižný a napínavý.

TerraNova
11.07.2016

Super! Na první sice nemá, ale to je tak vždycky, první je nejlepší. Ale pořád se těším na další díl. :)