Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23260

Hunger Games (3.)

The Hunger Games: Mockingjay (2010)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Elea

Pro mne nejslabší díl trilogie, místy hodně rozvláčný, děj je nadstavovaný opakovanými vzpomínkami, až závěr to trochu zlepšil.

Dáma s hrnstjm

Děj na mě působil velmi překombinovaně... tak na tom bývají druhé a další série úspěšných seriálů, snaží se zaujmout všemi možnými i nemožnými prostředky. Tady toho bylo také dost, včetně přílišné brutality, která určitě nebyla nezbytná. Škoda.

surynas

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

Lucik100

Bývají knižní série, ve kterých se každým dalším dílem celý příběh horší. Toto je však naprostý opak.

KikčaHubáčková

I v angličtině jsem to přelouskala a měla jsem z toho nádherný zážitek :)

martina.culik

Myslím, že leckoho překvapí vývoj postav a jejich (ne)přežití do konce knihy. Poslední díl mě bavil stejně jako předchozí. Autorka se mi opravdu trefila do vkusu.

simona8126

Budu prostě dětinská a řeknu, že jsem si to představovala úplně jinak a upřímně mě mrzí, že autorka mou představu nenaplnila. Samozřejmě je to autorka - má právo jít vlastní cestou. :D Aby ne! Ale takhle? První díl mě nadchl od prvních řádků, druhý se mi líbil ještě víc. A potom přišel takový závěr.
--- Pozor, následují spoilery ---
Že jsem přišla o svého oblíbence Finnicka, to se dalo víceméně čekat. Vždycky umřou moji oblíbenci. Je to asi nějaká moje kletba nebo neschopnost zamilovat se do správných postav. Ovšem pak zemře Prim. Ta, kvůli které to vlastně celé vzniklo. Ta, kvůli které se Katniss vydala do strašlivých her, aby jí zachránila život. O to sakra šlo, zachránit Prim! A autorka ji v závěru stejně zabije, takže jsem se zkrátka nemohla vyhnout tupému pocitu marnosti. A to, že Katniss skončila s Peetou mi také přišlo neuspokojivé. Nešlo ani tak o to, že si nevybrala Hurikána, ale spíš o to, jakým způsobem byl celý ten fakt popsán. Katniss a Hurikán k sobě měli po celou sérii blízko a najednou se v závěru trojky dozvídám, že si prostě nějak přestali být blízcí, odloučili se a vlastně to ani jednomu nevadilo. No, dosti chabé. Celé to pro mě bylo dosti chabé ve srovnání s předchozími díly. Vězte, že tři hvězdy jsou v tomto případě spíše málo.

anavi2009

Dočteno.. Co na to říct..
*SPOILERY*

To, že umřel Finnick jsem tak nějak přešla, zabili ho mutové, obětoval se pro dobrou věc.. Ale že umře i Prim.. Ve válce jsou oběti, ale tady jich opravdu bylo hodně. Autorka popisovala Katnissiny ztráty a pocity tak barvitě a osobně, že plně chápu, jakou prázdnotu Katniss cítila.. Za konec jsem ráda, není to happy end v pravém slova smyslu, spíš takové nějaké usmíření, protože je z toho zřejmé, že Katniss s Peetou se snaží tak nějak normálně žít, i když jejich svět už nikdy nebude stejný. A prezidentka Coinová? Nepřekvapila. Politika jako každá jiná. Nikdy nevíme, co se doopravdy děje, jen to, jak nám to malují média. A tak to není jen ve světě Kapitolu.
"panem et circenses"

Mamosvain

Nemám slov.... Kniha absolutně perfektní a nic co budu číst po ní už mi nikdy nebude připadat dobrý, protože tohle je stoprocentní vrchol literatury. Až ze mně jednou bude učitel češtiny, tohle bude v povinný četbě XD
Děj krásně vyvážený, konec napínavý, vyvrcholení zajímavé, styl psaní ještě lepší, než minule - prostě absolutně perfektně vymyšlená kniha.
Bude se mi po této sérii opravdu stýskat a i přes to, že už dva roky další díl nevyšel, doufám, že se Suzanne rozhodne napsat nějaký prequel, sequel nebo dodatkovou knížku, protože by byla opravdová škoda, kdyby ne.
[97%]

Raquelle

Ikdyž se říká, že první díl bývá vždy nejlepší a s dalšími díly to už jde z kopce, tato kniha je vyjímka. Byla ještě lepší než první díl a všechny knihy které jsem kdy četla. Je velice čtivá a záživná a ke konci jsem i litovala, že nebyla delší. Tato kniha na mě jako jediná zanechala tak silmý dojem, že jsem o ní musela ještě několik týdnů přemýšlet. Co k tomu dodat, prostě nejlepší knížka, kterou si každý musí přečíst.

japan25

Už toho bylo na mě moc

VendyBW

Stejně jako předchozí díly skvěle napsané, hodně čtivé a napínavé. Úžasná trilogie, co stojí za přečtení. Po přečtení doporučuji i filmovou podobu.

Ketesh

Poslední díl byl opět fajn. Jen mě velice zklamal konec, který byl dle mého názoru nedotažený. Zanechalo to ve mě pocit, že autorka s dokončením musela hrozně pospíchat, jinak by to snad po tak dokonalém příběhu přes tři knihy nemohla ani takhle odfláknout.

Nicméně si sérii ještě někdy přečtu znovu.

arket

depresivní nuda

lassse

Bohužel šlo podle mě o nejslabší díl celé série a jen tak potvrdil klesající kvalitu. U jedničky jsem měl prestart :)

silvie5281

Poslední díl byl opravdu zásah do černého. Celá série začínala tak "nevině". Vybraná skupinka dětí poslána na smrt, v uměle vytvořené aréně, pod dohledem desítek kamer.
Najednou byli obětmi všichni, bez rozdílů původu, navíc rebelové využívání bezcharakterní prezidentkou.
Zapsat tuto knihu do čtenářského deníku, hlavním tématem by pro mě byl nesouhlas s válkou, odpor proti lidskosti, snaha jedince změnit chod společnosti ...
Kniha mě oslovila a byť zrovna neholduji fantasy sci-fi, přečetla jsem jedním dechem.

fvalek

Fantastické vyvrcholení trilogie. Nejprve jsem se obával, co budu bez arény dělat a myslel jsem si, že děj bude nudný, nastavovaný... Ale naopak to bylo ještě lepší. Aréna se přenesla do reálného světa a hráči byli najednou všichni. Konec se mi zase tak nelíbil, jakože to jak kdo dopadl, hlavně Hurikána teda zvorali jak jen mohli, ale to je jen slabé mínus :)

Leaena

Vše jsem hltala a četla jedním dechem. Tato trilogie mě pohltila. Rozhodně se k ní budu vracet. Při čtení některých pasáží jsem byla napnutá, jindy jsem šílela, rozhodně jsem se ale nenudila. Pro mě úžasné čtení, ke kterému se hodlám vracet! Konec byl takový "sladký", ale příznávám, že při rekapitulaci předešlého dění byl takový závěr nutný.

Kačkaknihomol

Celá tato trilogie mi připadá velmi povedená. I když celý tento díl byl o povstání, kupodivu se mi líbil. A co se týče Happy endu, byla jsem s ním spokojená.

Richelle

Doslova mě tento díl dostal. Krásný. Nemám slov.

elisnovotna

Sérii úplně zbožňuji, ale třetí díl se mi asi líbil nejmíň. Celá kniha o povstání..... No.....ale na druhou stranu velmi oceňuji styl psaní a bylo super, že autorka píše v 1.osobě.

Rup

Jen dvě malé výtky: Celá série mi připomíná scénář k PC hře, především ohraničení území bez náznaku jakékoli vnější společnosti. Za druhé happy end, ten si mohla odpustit, leč publikum si to žádá, že. Ještě vlastně třetí, už jsem zmínil, pár nelogičností. Přes tyto drobnosti považuji celou sérii za velmi povedenou, skvěle napsanou i výborně přeloženou. Vzdávám hold.

Scheila

Celá tato série byla suprová. Je sice pravdou že se věci začínají ve všech třech knihách dít až v poslední třetině. Je to strhující příběh ve kterém si postyvy zamilujete a nebo je nenávidíte. :) konec me dojal k slzám a na můj vkus konec dost ustřihly. Uvítala bych více rozvinutý život co bylo pak :) Kniha mě vtahla do deje a ted nevím co mam delat, protože podobnou knihu neseženu

jani-cka1

Jako všechny díly této série má kniha napínavý příběh a nečekané zvraty. Ale možná jsem čekala trochu jiný konec a co mi na knize nejvíce vadilo, je rozhodnutí pro poslední Hladové hry s dětmi kapitolanů..

Celá série je velmi čtivá, pěkně zpracovaná. Rozhodně doporučuji přečíst!

Aniday

i když jsem již dříve viděla všechny filmy, stejně mě konec naprosto odzbrojil...

tatafa

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

Leome
29.12.2016

První díl u mě skončil na čtyřech hvězdičkách za naprostou předvídatelnost příběhu, dvojka ale Hladové hry předběhla. Snad k tomu ani nemám co říct, hodnocení mluví za vše: kniha je čtivá, zajímavá, poutavá a ve své době byla i originální (dokud nezačaly vznikat díla podobného rámce; Divergence, Jiskra v popelu, vlastně i Selekce...). Hlavní hrdinka je sympatická, její parťák sice trochu zaostává ale úplný tupec to také není. Nemohu jinak - pět z pěti.

barus_78
28.12.2016

Jedno slovo.Dokonalost.

Mystygus
11.12.2016

V rámci celé série je to takovéto - Jak to honem ukončit? Není to špatná kniha, ale nebýt první knihy, která pořád ovlivňuje oblíbenost celé serie, měla by hvězdiček o mnoho méně. Je pěkné, že příběh graduje, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jak se snaží autor vyřešit co nejrychleji celospolečnstkou situaci nastíněnou v prvním díle a dopad jednání postav, jde to zkrátka tak nějak dolů.. Ne že by to nebylo napínavé... Plus pro mě je, že příběh nešel růžovou cesto podle očekávání a pár postav bez milosti zabil.

whiolet
06.12.2016

Třetí díl mě moc nebavil, dočítala jsem ho se zaťatými zuby a ten sladký konec mi neseděl....