Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23066

Hunger Games (3.)

Mockingjay (2010)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

VendyBW
včera

Stejně jako předchozí díly skvěle napsané, hodně čtivé a napínavé. Úžasná trilogie, co stojí za přečtení. Po přečtení doporučuji i filmovou podobu.

Ketesh

Poslední díl byl opět fajn. Jen mě velice zklamal konec, který byl dle mého názoru nedotažený. Zanechalo to ve mě pocit, že autorka s dokončením musela hrozně pospíchat, jinak by to snad po tak dokonalém příběhu přes tři knihy nemohla ani takhle odfláknout.

Nicméně si sérii ještě někdy přečtu znovu.

arket

depresivní nuda

lassse

Bohužel šlo podle mě o nejslabší díl celé série a jen tak potvrdil klesající kvalitu. U jedničky jsem měl prestart :)

silvie5281

Poslední díl byl opravdu zásah do černého. Celá série začínala tak "nevině". Vybraná skupinka dětí poslána na smrt, v uměle vytvořené aréně, pod dohledem desítek kamer.
Najednou byli obětmi všichni, bez rozdílů původu, navíc rebelové využívání bezcharakterní prezidentkou.
Zapsat tuto knihu do čtenářského deníku, hlavním tématem by pro mě byl nesouhlas s válkou, odpor proti lidskosti, snaha jedince změnit chod společnosti ...
Kniha mě oslovila a byť zrovna neholduji fantasy sci-fi, přečetla jsem jedním dechem.

fvalek

Fantastické vyvrcholení trilogie. Nejprve jsem se obával, co budu bez arény dělat a myslel jsem si, že děj bude nudný, nastavovaný... Ale naopak to bylo ještě lepší. Aréna se přenesla do reálného světa a hráči byli najednou všichni. Konec se mi zase tak nelíbil, jakože to jak kdo dopadl, hlavně Hurikána teda zvorali jak jen mohli, ale to je jen slabé mínus :)

Leaena

Vše jsem hltala a četla jedním dechem. Tato trilogie mě pohltila. Rozhodně se k ní budu vracet. Při čtení některých pasáží jsem byla napnutá, jindy jsem šílela, rozhodně jsem se ale nenudila. Pro mě úžasné čtení, ke kterému se hodlám vracet! Konec byl takový "sladký", ale příznávám, že při rekapitulaci předešlého dění byl takový závěr nutný.

Kačkaknihomol

Celá tato trilogie mi připadá velmi povedená. I když celý tento díl byl o povstání, kupodivu se mi líbil. A co se týče Happy endu, byla jsem s ním spokojená.

Richelle

Doslova mě tento díl dostal. Krásný. Nemám slov.

elisnovotna

Sérii úplně zbožňuji, ale třetí díl se mi asi líbil nejmíň. Celá kniha o povstání..... No.....ale na druhou stranu velmi oceňuji styl psaní a bylo super, že autorka píše v 1.osobě.

Rup

Jen dvě malé výtky: Celá série mi připomíná scénář k PC hře, především ohraničení území bez náznaku jakékoli vnější společnosti. Za druhé happy end, ten si mohla odpustit, leč publikum si to žádá, že. Ještě vlastně třetí, už jsem zmínil, pár nelogičností. Přes tyto drobnosti považuji celou sérii za velmi povedenou, skvěle napsanou i výborně přeloženou. Vzdávám hold.

Scheila

Celá tato série byla suprová. Je sice pravdou že se věci začínají ve všech třech knihách dít až v poslední třetině. Je to strhující příběh ve kterém si postyvy zamilujete a nebo je nenávidíte. :) konec me dojal k slzám a na můj vkus konec dost ustřihly. Uvítala bych více rozvinutý život co bylo pak :) Kniha mě vtahla do deje a ted nevím co mam delat, protože podobnou knihu neseženu

jani-cka1

Jako všechny díly této série má kniha napínavý příběh a nečekané zvraty. Ale možná jsem čekala trochu jiný konec a co mi na knize nejvíce vadilo, je rozhodnutí pro poslední Hladové hry s dětmi kapitolanů..

Celá série je velmi čtivá, pěkně zpracovaná. Rozhodně doporučuji přečíst!

Aniday

i když jsem již dříve viděla všechny filmy, stejně mě konec naprosto odzbrojil...

tatafa

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

Leome
29.12.2016

První díl u mě skončil na čtyřech hvězdičkách za naprostou předvídatelnost příběhu, dvojka ale Hladové hry předběhla. Snad k tomu ani nemám co říct, hodnocení mluví za vše: kniha je čtivá, zajímavá, poutavá a ve své době byla i originální (dokud nezačaly vznikat díla podobného rámce; Divergence, Jiskra v popelu, vlastně i Selekce...). Hlavní hrdinka je sympatická, její parťák sice trochu zaostává ale úplný tupec to také není. Nemohu jinak - pět z pěti.

barus_78
28.12.2016

Jedno slovo.Dokonalost.

Mystygus
11.12.2016

V rámci celé série je to takovéto - Jak to honem ukončit? Není to špatná kniha, ale nebýt první knihy, která pořád ovlivňuje oblíbenost celé serie, měla by hvězdiček o mnoho méně. Je pěkné, že příběh graduje, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jak se snaží autor vyřešit co nejrychleji celospolečnstkou situaci nastíněnou v prvním díle a dopad jednání postav, jde to zkrátka tak nějak dolů.. Ne že by to nebylo napínavé... Plus pro mě je, že příběh nešel růžovou cesto podle očekávání a pár postav bez milosti zabil.

whiolet
06.12.2016

Třetí díl mě moc nebavil, dočítala jsem ho se zaťatými zuby a ten sladký konec mi neseděl....

ivca3710
26.11.2016

Taaak.. 3 díl mi dal docela zabrat.. Jsem docela zklamaná. Ztrácela jsem se v tom. I film mi připadal docela náročný na pochopení. Ale je to prostě moje srdcovka Hunger Games, takže to bylo stejně úžasné :D.. (Mě nepochopíte :D)

ivca3710
14.11.2016

Kniha byla zdlouhavá a ztrácela jsem se v ní. Ale i tak sérii miluju :)

lakyh
12.11.2016

Myslím, že první díl této trilogie byl nejlepší, druhý a třetí tak nastejno, ale něco jim chybělo. Nebyla to top knížka. Hlavní hrdinka pořádně není hlavní hrdinkou, do konce knížky nenajde stabilitu v emocích, názorech, neodhalí pořádně pravdu o své manipulaci, věčně je zraněná a z krizových okamžiků si pak nic nepamatuje nebo do nich přímo nemůže zasáhnout. Nejhorší bylo, že ani na konci nedošlo k přímé konfrontaci s hlavním nepřítelem a pak když se probere tak je opět vše vyřešeno za ní. Třetí díl jsem si rozhodně představoval jinak, čekal jsem, že konečně začne být hlavní silou vzbouřenců se vším všudy a to se nestalo. Trilogie nadprůměrná, ale ne brilantní.

marta0912
30.10.2016

Tenhle díl na mě z celé série ovlivnil nejvíc. Dostala mě ta manipulace s Katniss ze všech stran a to jak daleko je člověk schopen zajít, aby získal moc. Opravdu, tahle trilogie a obzvlášť tenhle díl má silnou podobnost s 1984, akorát se každá hlavní postava dívá na stejnou situaci z jiné pozice v ní.

Ania_x
26.10.2016

Už je to nějaký ten den, co jsem dočetla tuto knihu a s ní i celou trilogii. Doteď vlastně úplně nevím, co si mám o posledním dílu myslet. Jsem z něj rozpolcená. Zničil mě. Ohromil mě. Od chvíle, co jsem knihu dočetla, mě trápí myšlenka, že mohla být napsána jinak. Milosrdněji. Ale takové války nejsou.
Hunger games jsou jako jízda po emocionální horské dráze. Málokdy jste nahoře, a pokud ano, pak vás čeká prudký sešup dolů. Miluji to. Tento díl není jiný, ba naopak všechny pocity se násobí a vše je o poznání silnější.
Při čtení jsem prožívala takovou tu čtenářskou schizofrenii, kdy půlka vašeho já chce knihu dočíst co nejdříve a znát celý příběh, a ta druhá touží po tom, abyste knihu mohli číst navěky. Vůbec se mi s Katniss, Peetou, Hurikánem, Haymitchem, Cetkie a s ostatními loučit nechce.

Ruzenka98
29.09.2016

Skvělé zakončení celé trilogie, jen mě trošku mrzelo, že si Katniss nakonec přece jenom nevybrala Hurikána. Tak nějak mi víc přirostl k srdci.

ARosen
27.09.2016

SPOILER! Tak. Je to asi pět minut co jsem Sílu vzdoru dočetla a nevím co si o tom mám myslet. Od té chvíle co umřel Finnick jsem pořád (stejně jako během bitvy o Bradavice v Harrym Potterovi) čekala, že přijde nějaký zázrak a všichni ožijou. Ale ten zázrak nepřišel. Já vím, že jsem hrozně naivní, ale nemohla jsem si pomoct. Prostě jsem nemohla uvěřit, že by to autorka opravdu udělala. Nejdřív Finnick a pak Prim. Konec byl klasický happy end, ale docela mě potěšil. Je škoda, že série má jenom 3 díly, uvítala bych pokračování, klidně z pohledu někoho jiného, nebo by mě taky zajímal průběh té první vzpoury, po které vznikly Hunger games. Sice nejslabší díl série, ale nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček.

anonym02
25.09.2016

Úžasné zakončení série
Tahle kniha,co kniha, CELÁ SÉRIE byla úplně skvělá. A mohu jen doporučit *_*

Meaki
14.09.2016

Chcete mi tvrdit, že to na konci byla opravdu Katniss? Chcete mi říct, že se z toho nakonec stává dívčí román "žili šťastně až do smrti" ? Pardon, ale za mě nejslabší díl trilogie. Chápu, že paní spisovatelka chtěla potěšit, co nejširší oblast svých čtenářů (tedy čtenářek, protože na ně je tato kniha zřejmě cílená), ale ten konec prostě nedokážu strávit. Asi tato kniha není pro mě, možná ji věnuji své mladší sestře.

denndulka
01.09.2016

Super kniha

karol0230
25.08.2016

Miluju Hunger Games, ale tato kniha me -az teda na konec- nejak neohromila, hlavně 1. část knihy mě nudila, myslím, že byla asi ze všech nejslabší, ale jinak je to celé super trilogie ke které se určitě jednou zase vrátím :) nejvíc se mi konec, jak se Katniss rozhodla:3 a hlavně jsou -což se často nestává- stejně dobré i filmy :knížky jsou lepší, ale filmy mají také hodně věcí do sebe:3