Hunger Games – komplet

Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve...celý text

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají...

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Souborné vydání světového bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-6If-125259.jpg 4.61293
Série:

Hunger Games

Originální název:

The Hunger Games (2011)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (248)

Přidat komentář
katushah
24. března

Úžasně propracovaná triologie. Každý díl přináší plno zvratů a informací, které do sebe zapadají jako puzzle. Milostný trojuhelník je sice trochu kýč, ale v tomto provedení mi vůbec nevadí, spíš naopak. (Fandila jsem samozřejmě Peetovi) Celá ta koncepce moderního zuboženého světa mi přirostla k srdci, protože je to dost reálná vize budoucnosti. Přečetla jsem celou triologii už několikrát a stejně se k ní pořád ráda vracím. Nikdy mně neomrzí.

Kánaká
18. března

Dystopie a ještě navíc s mladými hlavními hrdinkami mám moc ráda. V Hunger games je výborně vymyšlený děj, zápletky, občas se povedl i nějaký ten vtip. Co se ale nepovedlo je to, co převyšuje knihu nad filmem a to je vykreslení vnitřního světa hrdinů včetně emocí, myšlenek, motivů atd. Filmové zpracování je povedenější.

vterinka
16. března

Série je chytlavě napsaná. Co se týče prvního dílu, ten mě nijak nepřekvapil, protože jsem čekala, jak asi bude probíhat a jak skončí. Druhý díl byl o něco překvapivější, ale nejpřekvapivější byl třetí díl. Tam rozhodně nebyla nouze o pořádné drama a napětí. Série pro mě skončila nad očekávání dobře. Dlouho jsem se sérii vyhýbala, ale nakonec jsem si řekla, že by stála za přečtení a rozhodně toho nelituji! :-)

Fandomas
09. března

Námět s obrovským potenciálem pohřbený pod nánosy sentimentu.

MerryA
07. února

(HROZÍ SPOILERY)
Myslím, že je to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Není snad nikdo, koho by se popis drsných podmínek, ve kterých Katniss vyrůstala, nedotkl. Samotné Hry, Čtvrtohry a boje v Síle vzdoru... přejížděl mi mráz po zádech a při mnoha pasážích mi tekly slzy hodně dlouho. Originální příběh, dobře vykreslené postavy, do kterých se snadno vcítíte, drsná realita toho, co by v budoucnu mohlo přijít, pokud bude náš systém pokračovat dál ve stejném duchu, a v neposlední řadě hořkosladký závěr, to všechno promícháno nečekanými zvraty událostí... nemám slov. Některé postavy celou dobu jednoznačně milujete (Peeta), některé nejdřív nenávidíte, později milujete (Effie, Finnick), k některým chováte rozporuplné city (Gale, Haymitch). Doposud jsem se nerozhodla, do které kategorie řadím komplikovanou hlavní hrdinku. Nicméně Suzanne Collins si jednoznačně zasloužila stát se pro budoucí generace klasickou četbou.

alwa
30. ledna

Výborná série. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi líbila. Nápad s hrami mi přišel zajímavý.

whiolet
28. ledna

Celý komplet hodnotím velmi kladně

Terka24
27. ledna

Kniha Hunger games je jedna z mých nejoblíbenějších sérii. Ať už ve vydání knižním či filmovém. Je to dokonale smyšlený příběh odehrávající se v budoucnosti, který nám popisuje obrovskou touhu po moci. V knize se dozvíme vše, co jsme ve filmu nepostřehli a objasní nám celkem důležité detaily. Ve filmu zase uvidíme kromě vynikajících hereckých výkonů i emoce strachu a bolesti, které v knížce těžko najdeme. Tím myslím, že se emoce nedají vyjádřit na papír. A aby toho nebylo málo, autorka skvěle popíše pocity hlavní hrdinky a tím zaručí parádní fantasy román, který stojí za to prečíst. Za mě velký palec nahoru.

MonikaV
22. ledna

Vynikající. Kdybych nemusela dělat jiné věci, četla bych v jednom kuse. Vždy jsem chvátala domů z práce, ať už můžu pokračovat ve čtení. Má to spád, dobrodružství, napětí. Nejsem cílový čtenář, ale chytlo mě to. Doporučuji.

smazenaryba
15. ledna

Bravo. Perfektné spracovanie knihy a odporúčanie od Kinga na prebale zabralo. Odkaz pre Ikar - kiež by ste si tak dali záležať aj na ostatných knihách. Odkaz pre Pištu - tak toto bola rana pod pás !

Ewerine
10. ledna

Dokonalé, tato trilogie se mi opravdu "dostala pod kůži", tak jak dlouho už nic :)

Aniday
09. ledna

úžasný příběh z budoucnosti, nad kterým bychom se měli přinejmenším hluboce zamyslet...

LoverBooks
08. ledna

Skvělá série. Nic jinýho k tomu není třeba dodat.

Peťulka8
08. ledna

Výborná kniha se zajímavým dějem.

Barushenka
03. ledna

Ke knize jsem se dostala náhodou - půjčili mi ji děti na táboře, a i když je to cílené spíše na mladší čtenáře, tak za mě super! Kniha se krásně čte, je napínavá a bez zbytečných "prázdných" pasáží. Autorka má výbornou fantazii a také schopnost přenést ji do slov. Za mě jedna z těch lepších knih.

anonym02
23.12.2016

Skvělá série.

lucie7492
15.12.2016

Výborná, napínavá kniha, trošku mě akorát zklamal poslední díl.

BlackBunny
09.12.2016

Do knihy jsem se jednoduše zamilovala, vtáhla mě do děje a já vše prožívala společně s hlavními hrdiny. Řekla bych, že nejvíce se mi líbila druhá kniha v pořadí, poté první a jako poslední třetí díl. Ohledně filmů si myslím, že tředí díl se mohl vlézt do jednoho filmu.
Všechny knižky jsem přečetla za jeden týden :D a musím říct, že tehdy jsem se nachodila do knihovny docela pořádně :D.

Asheen
14.11.2016

Jednoduché, čtivé, lehce předvídatelné, přesto s dobrým nápadem i provedením. Třetí dí byll nejslabší a ani velký zvrat na konci už to nezachránil. Body navív získává kniha za to, že se nesnaží "hrdiny" ukázat jako nezranitelné borce co projdou jatky bez psychcké újmy, ačkoli tahle stránka mohla být zpracována lépe. Film nezaujal ani před přečtením knihy a po něm už vůbec.

annytheangel
10.10.2016

Nádhera. Přečteno jedním dechem během nemoci. Kniha byla samozřejmě lepší než film. :)

Misan1993
08.10.2016

Po dočtení trilogie mi vytanula malá otázka: Proč proboha Peeta a ne Hurikán???

MPauk
08.10.2016

Tak dlouho mě syn přesvědčoval, že tohle prostě musím přečíst, až jsem podlehla. Příjemné překvapení. První díl považuji za nejlepší.

Scarlett80
08.10.2016

Velmi napínavé, čtivé a lehce morbidní :-)

Insignitka
10.09.2016

Sice je to směřováno spíše pro mladší, ale líbilo se mi to i tak :)

RoseThrone
03.09.2016

Jestli mate radi Hunger Games filmy, nevahejte se pustit do kniznich predloh. Uz jenom z duvodu, ze jsou tisickrat lepsi a kazdou postavu si zamilujete tisickrat vice. (Ja mam filmovou serii velice rada, ale tyhle dve veci se proste nedaji dat na stejnou uroven :) )Jen s chuti do toho!

AnetaM
28.08.2016

To byl teda nářez!!!
Precteno za týden, a ještě jsem dlouho rozdychavala.
Naprosto miluji HG!♡♡♡♡♡♡

-kaja.k-
21.08.2016

Knížky mě naprosto uchvátily. Celkový námět je moc zajímavý a z příběhu na vás dýchá strach i touha po přežití. Líbilo se mi, jak skutečně byly postavy vykresleny a jak se Katniss během série měnila kvůli všemu, co zažila. Mockrát mě knížka rozbrečela a konec mě taky dojal.

marta0912
19.08.2016

Miluju. Nejvíce mě bavil 1. a 3. díl. Filmy nesnáším, vůbec v nich není hlavní myšlenka - co všechno je člověk schopen udělat pro moc.

swayno
07.08.2016

první dvě knihy byly dobré, dobře se to četlo, mělo to děj. Poslední byla taková slabší.

Zrzka2
05.08.2016

Nemůžu říct, že jsou všechny knihy špatné, nápad je opravdu dobrý a dalo by se říct, že originální. První díl byl perfektní, realistický a jasný. Bohužel s dalšími díly to šlo celkem z kopce. Druhý díl se dal zvládnout, ale třetí....děs a hrůza! (Oukej, možná ne tak špatný, ale v porovnání s prvním dílem, nic moc). Hlavní postava je nesnesitelná, Prim taky a řekněme, že 3. díl je plný zbytečných smrtí a konec je, mile řečeno, zvláštní. Autorka se do toho zamotala a bohužel to opět skončilo rozhodováním mezi klukem A a B...


Kniha v žebříčku

67. nejlépe hodnocená kniha

Autor a jeho další knihy

Suzanne Collins

Suzanne Collins

americká, 1962

Podobné knihy

Štítky

americká literatura láska zfilmováno

Uživatelé mají knihu

v Přečtených2155x
v Právě čtených32x
v Knihotéce572x
v Doporučených298x
v Chystám se číst272x
v Chci si koupit92x