Hunger Games – komplet

Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality sho... celý text

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Souborné vydání světového bestselleru. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-6If-125259.jpg 4.61323

Hunger Games

The Hunger Games (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Knihožroutová

Ale jo, dávám čtyři hvězdy. Po prvním díle jsem měla doma spoustu připomínek, jak je to laciné, postavy ploché, psychologie postav žádná, ale vzhledem k tomu, že jsem to zhltla rychlostí blesku, neměla bych si stěžovat. Prostě a jednoduše čtivé. Velice.

Dacky94

Výborné čtení, knížku jsem měl přečtenou během dvou dní.

Ketesh

Když jsem se k sérii dostala, strhla jsem ji asi během čtyřech dní.

katushah

Úžasně propracovaná triologie. Každý díl přináší plno zvratů a informací, které do sebe zapadají jako puzzle. Milostný trojuhelník je sice trochu kýč, ale v tomto provedení mi vůbec nevadí, spíš naopak. (Fandila jsem samozřejmě Peetovi) Celá ta koncepce moderního zuboženého světa mi přirostla k srdci, protože je to dost reálná vize budoucnosti. Přečetla jsem celou triologii už několikrát a stejně se k ní pořád ráda vracím. Nikdy mně neomrzí.

Kánaká

Dystopie a ještě navíc s mladými hlavními hrdinkami mám moc ráda. V Hunger games je výborně vymyšlený děj, zápletky, občas se povedl i nějaký ten vtip. Co se ale nepovedlo je to, co převyšuje knihu nad filmem a to je vykreslení vnitřního světa hrdinů včetně emocí, myšlenek, motivů atd. Filmové zpracování je povedenější.

vterinka

Série je chytlavě napsaná. Co se týče prvního dílu, ten mě nijak nepřekvapil, protože jsem čekala, jak asi bude probíhat a jak skončí. Druhý díl byl o něco překvapivější, ale nejpřekvapivější byl třetí díl. Tam rozhodně nebyla nouze o pořádné drama a napětí. Série pro mě skončila nad očekávání dobře. Dlouho jsem se sérii vyhýbala, ale nakonec jsem si řekla, že by stála za přečtení a rozhodně toho nelituji! :-)

Fandomas

Námět s obrovským potenciálem pohřbený pod nánosy sentimentu.

MerryA

(HROZÍ SPOILERY)
Myslím, že je to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Není snad nikdo, koho by se popis drsných podmínek, ve kterých Katniss vyrůstala, nedotkl. Samotné Hry, Čtvrtohry a boje v Síle vzdoru... přejížděl mi mráz po zádech a při mnoha pasážích mi tekly slzy hodně dlouho. Originální příběh, dobře vykreslené postavy, do kterých se snadno vcítíte, drsná realita toho, co by v budoucnu mohlo přijít, pokud bude náš systém pokračovat dál ve stejném duchu, a v neposlední řadě hořkosladký závěr, to všechno promícháno nečekanými zvraty událostí... nemám slov. Některé postavy celou dobu jednoznačně milujete (Peeta), některé nejdřív nenávidíte, později milujete (Effie, Finnick), k některým chováte rozporuplné city (Gale, Haymitch). Doposud jsem se nerozhodla, do které kategorie řadím komplikovanou hlavní hrdinku. Nicméně Suzanne Collins si jednoznačně zasloužila stát se pro budoucí generace klasickou četbou.

alwa

Výborná série. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi líbila. Nápad s hrami mi přišel zajímavý.

whiolet

Celý komplet hodnotím velmi kladně

Terka24

Kniha Hunger games je jedna z mých nejoblíbenějších sérii. Ať už ve vydání knižním či filmovém. Je to dokonale smyšlený příběh odehrávající se v budoucnosti, který nám popisuje obrovskou touhu po moci. V knize se dozvíme vše, co jsme ve filmu nepostřehli a objasní nám celkem důležité detaily. Ve filmu zase uvidíme kromě vynikajících hereckých výkonů i emoce strachu a bolesti, které v knížce těžko najdeme. Tím myslím, že se emoce nedají vyjádřit na papír. A aby toho nebylo málo, autorka skvěle popíše pocity hlavní hrdinky a tím zaručí parádní fantasy román, který stojí za to prečíst. Za mě velký palec nahoru.

MonikaV

Vynikající. Kdybych nemusela dělat jiné věci, četla bych v jednom kuse. Vždy jsem chvátala domů z práce, ať už můžu pokračovat ve čtení. Má to spád, dobrodružství, napětí. Nejsem cílový čtenář, ale chytlo mě to. Doporučuji.

smazenaryba

Bravo. Perfektné spracovanie knihy a odporúčanie od Kinga na prebale zabralo. Odkaz pre Ikar - kiež by ste si tak dali záležať aj na ostatných knihách. Odkaz pre Pištu - tak toto bola rana pod pás !

Ewerine

Dokonalé, tato trilogie se mi opravdu "dostala pod kůži", tak jak dlouho už nic :)

Aniday

úžasný příběh z budoucnosti, nad kterým bychom se měli přinejmenším hluboce zamyslet...

LoverBooks

Skvělá série. Nic jinýho k tomu není třeba dodat.

Peťulka8

Výborná kniha se zajímavým dějem.

Barushenka

Ke knize jsem se dostala náhodou - půjčili mi ji děti na táboře, a i když je to cílené spíše na mladší čtenáře, tak za mě super! Kniha se krásně čte, je napínavá a bez zbytečných "prázdných" pasáží. Autorka má výbornou fantazii a také schopnost přenést ji do slov. Za mě jedna z těch lepších knih.

anonym02
23.12.2016

Skvělá série.

lucie7492
15.12.2016

Výborná, napínavá kniha, trošku mě akorát zklamal poslední díl.

BlackBunny
09.12.2016

Do knihy jsem se jednoduše zamilovala, vtáhla mě do děje a já vše prožívala společně s hlavními hrdiny. Řekla bych, že nejvíce se mi líbila druhá kniha v pořadí, poté první a jako poslední třetí díl. Ohledně filmů si myslím, že tředí díl se mohl vlézt do jednoho filmu.
Všechny knižky jsem přečetla za jeden týden :D a musím říct, že tehdy jsem se nachodila do knihovny docela pořádně :D.

Asheen
14.11.2016

Jednoduché, čtivé, lehce předvídatelné, přesto s dobrým nápadem i provedením. Třetí dí byll nejslabší a ani velký zvrat na konci už to nezachránil. Body navív získává kniha za to, že se nesnaží "hrdiny" ukázat jako nezranitelné borce co projdou jatky bez psychcké újmy, ačkoli tahle stránka mohla být zpracována lépe. Film nezaujal ani před přečtením knihy a po něm už vůbec.

annytheangel
10.10.2016

Nádhera. Přečteno jedním dechem během nemoci. Kniha byla samozřejmě lepší než film. :)

Misan1993
08.10.2016

Po dočtení trilogie mi vytanula malá otázka: Proč proboha Peeta a ne Hurikán???

MPauk
08.10.2016

Tak dlouho mě syn přesvědčoval, že tohle prostě musím přečíst, až jsem podlehla. Příjemné překvapení. První díl považuji za nejlepší.

Scarlett80
08.10.2016

Velmi napínavé, čtivé a lehce morbidní :-)

Insignitka
10.09.2016

Sice je to směřováno spíše pro mladší, ale líbilo se mi to i tak :)

RoseThrone
03.09.2016

Jestli mate radi Hunger Games filmy, nevahejte se pustit do kniznich predloh. Uz jenom z duvodu, ze jsou tisickrat lepsi a kazdou postavu si zamilujete tisickrat vice. (Ja mam filmovou serii velice rada, ale tyhle dve veci se proste nedaji dat na stejnou uroven :) )Jen s chuti do toho!

AnetaM
28.08.2016

To byl teda nářez!!!
Precteno za týden, a ještě jsem dlouho rozdychavala.
Naprosto miluji HG!♡♡♡♡♡♡

-kaja.k-
21.08.2016

Knížky mě naprosto uchvátily. Celkový námět je moc zajímavý a z příběhu na vás dýchá strach i touha po přežití. Líbilo se mi, jak skutečně byly postavy vykresleny a jak se Katniss během série měnila kvůli všemu, co zažila. Mockrát mě knížka rozbrečela a konec mě taky dojal.

Kniha v žebříčku

66. nejlépe hodnocená kniha