Hrobník

Hrobník https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494207/bmid_hrobnik-fpn-494207.jpg 4 366 366

1893: Augustin Rothmayer pracuje jako hrobník na známém vídeňském ústředním hřbitově. Nevrlý podivín je současně velmi sečtělý a vzdělaný samouk. Ve volných chvílích sepisuje Almanach pro hrobníky. Inspektor Leopold von Herzfeldt ho však připraví o klid. Mladý policista totiž potřebuje odborníka na vše, co souvisí se smrtí. Vyšetřuje brutální vraždy vídeňských služek. Každá z nich byla nemilosrdně probodnuta kůlem. Hrobník ví, že tímto způsobem byli od dávných dob nebožtíci drženi ve svých hrobech, aby neškodili živým. Řádí snad ve Vídni vrah věřící v upíry?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , Kalibr

Das Buch von Totengräbers , 2021

mil
06.09.2022 4 z 5

Mám ráda historické detektivky a i tento příběh se mi líbil. Sice to nebyla Kuislovic familie, ale i tak to stálo za to. Hvězdu strhávám za tiskové chyby. Bohužel to je pro mě rušivý element.

kolacky
04.09.2022 5 z 5

Výborně vymyšlený příběh! Zase odjinud než Kuislovi. A jenom doufám, že s nimi pan autor neskončil, to by byla škoda.
I když se těším i na další dobrodružství Lea, Julie a mistra hrobníka!

Hildasbooks
24.08.2022 5 z 5

Vídeň za mocnářství je důvod, proč jsem sáhla po téhle knize a nebyla to chyba. Jakkoliv atmosféru nakonec stejně odsune stranou svižný a zajímavý příběh s akorát zamotanou zápletkou a zajímavým rozuzlením...
Jestli je to první díl ze série, tak mi bude příště opět velkým potěšením.

MARTh
23.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Velmi jsem se bavil, bez rozmyšlení dávám 5*.

I pro mě se jednalo o první setkání s Oliverem Pötzschem a byl jsem velice spokojený - opravdu čtivé, napínavé a příjemné "vnoření" se do nové detektivní série se sympatickými hrdiny, konkrétně policejním inspektorem Leopoldem von Herzfeldtem, vídeňským hrobníkem Augustinem Rothmayerem a krásnou policejní telefonistkou (a inkognito tanečníci) Julii Wolfovou....tedy alespoň předpokládám, že v pokračování série budou opět všichni tři.

Příběh nás zavadí do Vídně konce 19. století, kam přijíždí Leo, mladý, atraktivní, ambiciózní a do té doby úspěšný vyšetřující soudce z provinčního Grazu, aby vyřešil ty nejtěžší případy a všem takříkajíc ukázal, jak se to má dělat. Musí se přitom vypořádat nejen s nepřízní některých kolegů (Leovo do jisté míry samolibé a netýmové chování je zjevně velmi irituje) a s nedůvěrou okolí k jím propagovaným novátorským metodám moderní kriminalistiky, která byla v té době teprve v plenkách, ale také se svou vlastní minulostí. Prvním případem, na jehož řešení se podílí, je série brutálních vražd mladých dívek, při jejichž řešení odhalí - jak zjistíme na závěr - zločiny v podstatě tři.

Jeho nejbližšími spřízněnými osobami při odhalování pravdy se pak stanou výše zmiňovaní Augustin a Julie,jejichž osudy a minulost jsou do jisté míry podobně komplikované, jako minulost Leova.

Víc prozrazovat nechci.... Musím jen dodat, že kromě příběhu samotného a rozvíjející se vztahové linky Lea a Julie (předpokládám, že pokračování na ni naváže) musím velmi kvitovat autorův zdařilý popis prostředí Vídně, které mi bylo blízké pravděpodobně i naší společnou minulostí v rámci monarchie.

P.S. vraha jsem díky zmínce jedné ze stop odhalil na straně 258 :-)

Didi15
22.08.2022 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a jsem nadšená , moc se mi kniha líbila . Tudíž zřejmě dočtu i nějaké předešlé knihy a tady se budu těšit na další díl.

Palus
20.08.2022 5 z 5

Výborná detektivka jak je u Pana spisovatele zvykem!

Zrzavá_Tereza
16.08.2022 5 z 5

Je to temný, je to napínavý, je to protkaný černým humorem, postavy jsem si oblíbila okamžitě a nemůžu se dočkat dalších dílů!

Pitbullka
16.08.2022 3 z 5

Super atmosféra, ale příběh jako takový nebyl nic extra přelomového.

Babouš
01.08.2022 5 z 5

Mnohem "modernější" než všechny předchozí autorovy knihy a podle mě možná dosud nejlepší. Namísto středověku se tentokrát podíváme do 19. století. A ta atmosféra Vídně, valčíků, prvních aut a bzučící elektřiny je zachycena na jedničku! Případ trošku ve stylu Jacka Rozparovače, který ukazuje, jak moderní kriminalistika usnadnila chytání vrahů.