Hrnčířovy ženy

Hrnčířovy ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155369/hrncirovy-zeny-155369.jpg 5 2 1

Příběh o zdánlivě obyčejných lidských osudech. Do života hlavních hrdinů zasahuje minulost a převrací zaběhlý stereotyp. Příjemným oživením je i slovenština, která zaznívá z úst jedné z důležitých postav, a právě tak jako obrázky slovenské ilustrátorky Kvety Fulierové je známkou provázání obou našich kultur.

Kristian
31.12.2014 4 z 5

Sledujeme osud hlavní hrdinky Josefy a její rodiny - hlavně syna (Vincent), jeho ženy (Lilina) a jejich dcery (Marika). Oceňuji výběr jmen. Josefa mi byla sympatická a určité myšlenky v knize byly zajímavé a člověk se u nich zastavil a zamylslel (například. tělesná láska u důchodců / je možné milovat někoho, kdo volí komunisty?! / Pocit odcizení / Svědomí x prospěch / cizím rozumíme lépe, než příbuzným). Bohužel mi chybělo hlubší vykreslení postav a trochu jsem postrádal i dějovější příběh a silnější pointu. Občas jsem se na druhou stranu ztratil v osudu Belabé. Nicméně nelituju, že jsem knihu přečetl. Potěšila mě i Slovenština - vcelku hojně se vyskytující. Neustále se mi při popisu tohoto díla vkrádá do mysli slovo "črta"... vyjdařuje tak nějak můj pocit z této knihy.

Dávám 3,5 hvězdičky (pocitově 75%).