Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399381/bmid_hrisnice-uKU-399381.jpg 3 112 112

Klidné slunečné odpoledne u jezera naruší hrůzný čin. Cora Benerová zničehonic ubodala muže. Proč? Co by mohlo přimět tu tichou, laskavou mladou maminku, aby opakovaně bodla naprosto neznámého člověka do hrdla před zraky své rodiny a přátel? Pro místní policii je to jasný případ. Cora se okamžitě přizná a o svědky není nouze; některé otázky však zůstávají nezodpovězeny. Policejní komisař, pronásledován tímto případem, jej odmítá uzavřít a zahájí vlastní vyšetřování. Cořina minulost a její soukromé peklo začíná pomalu vyplouvat na povrch. Hříšnice je temný, strhující román, ve kterém je potřeba zpochybňovat pravdu na každém kroku. Není divu, že se stal světovým bestsellerem a předlohou pro úspěšný seriál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Omega

Die Sünderin , 1999

VěraČamková
09.05.2019

napínavý příběh, kniha se četla opravdu dobře, něco bylo sice zdlouhavější, ale jinak mě knížka bavila

Ctenar1202
27.04.2019 5 z 5

Kniha me celou dobu drzela v napeti. Do poslednich stran jsem netusila, jak cely pribeh dopadne. Perfektni kniha!

MMacicekk
30.03.2019 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, děj i přes delší kapitoly utíkal velmi rychle a celý zvrácený a propletený příběh si mě omotal kolem prstu a já chtěla znát víc a víc. Autorka mě velmi mile překvapila a můžu říct, že po delší době jsem si přečetla skvělý psychothriller, který jde až na dřeň. Autorka se nebojí otevřít tabuizovaná témata incestu či náboženského fanatismu a ukazuje, jak mohou ovlivnit dětství a dospívání. Na druhou stranu musím podotknout, že některé situace byly zahnány až do extrému a tudíž nepůsobily moc věrohodně.

evasamankova
26.03.2019 4 z 5

Hříšnice je čtivý temný a ponurý psychologický thriller s intenzivní atmosférou. Každopádně rozporuplná kniha, protože co se jednomu bude zdát jako zbytečnou směsicí zmatku, lží a nesouvislostí, bude pro jiného čtenáře intenzivní, tísnivou a věrohodnou sondou do poznamenané duše mladé ženy.
Ač se to zdálo po velkou část děje nemožné, tak to v závěru do sebe všechno výborně zapadlo.

alnahu
20.03.2019 2 z 5

Tak toto bylo opravdu náročné čtení. Příběh začíná, tím kdy nenápadná normální žena Cora Benerová má bezproblémové manželství, ale něco s ní není v pořádku ,nejen že napadne svého manžela ,ale ubodá na pláži neznámého muže. Její případ řeší komisař Grovian, který to nemá vůbec lehké , ale nevzdává to a pátrá v její minulosti ,aby zjistil, co ji k tomu vedlo.Je velmi těžké se v ději zorientovat- mezi minulostí a přítomností a mezi tím co je pravda a co lež. Za mě docela depresivní kniha.

dalia1769
11.03.2019 4 z 5

Napínavý psychologický příběh, velmi čtivý. Místy nebylo snadné se v zákrutech mysli hlavní hrdinky vyznat a z mnoha lží, přeludů a omylů poskládat skutečný průběh minulých událostí. Líbilo se mi, že přes temný obsah ponechává závěr knihy naději do budoucna.

Trustty
11.03.2019 5 z 5

A mě se tyhle bludy moc líbily :)).
Určitě si od této autorky přečtu něco dalšího.
Kniha se četla moc dobře i přes dlouhé kapitoly.
Co dokáže prožité trauma způsobit v mozku za guláš je někdy mimo chápání.

Irsaf
03.03.2019 4 z 5

Pribeh se mi líbil...

Madelisi
24.02.2019 3 z 5

To byla jízda. Zajímavý začátek, ztrácení se v myšlenkových nesmyslech Cory a pak údiv, jak vše na konci do sebe zapadne. Ale upřímně řečeno, někdy jsem byla zmatená až moc, policista si zaslouží obdiv, že se ve skutečnosti sestávající se z Cořiných bludů (nic jiného to není) neztratil.
Nicméně napětí bylo na každé stránce. Ale nedokážu si představit, jak z tohoto mohl vzniknout seriál. Připadá mi to nezfilmovatelné.

Rubyn
05.02.2018 2 z 5

Výborný záčátek pak jen nuda a zmatek. Tak tak jsem dočetl.

koolsavage
03.02.2018 4 z 5

Jediná věc, co bych vytkla, je místy až chaotické vyprávění. Na druhou stranu, oproti seriálové verzi je kniha o pár tříd výše.

Rigel-nika
25.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha

Nimue
25.08.2017 5 z 5

moc se mi líbila

Sarance
24.02.2017 2 z 5

Dočetla jsem, abych zjistila rozuzlení, ale jinak mě kniha nezaujala. Místy až chaoticke vyprávění, prakticky nereálné, nezajímavé.

e-Lisbeth
19.04.2016 4 z 5

Na první pohled hrůzostrašný životní příběh a otázka, jak žít s pocitem viny a na druhý, že všechno může být jinak, než se zdá. Hříšnice je knihou, u které se musí přemýšlet, co je realita a co pouhá představa hlavní hrdinky a zaručí napětí do posledního okamžiku spolu s velice překvapivým závěrem.

dagi
16.05.2015

Druhá kniha této autorky, kterou jsem přečetla za pár dní (a rozhodně jsem s ní ještě neskončila) - poutavá, udrží v napětí až do samého konce.

jarin58
20.06.2014 5 z 5

Někdy až depresivní,neveselé.Musím dát pět hvězd.

jindrich5708
11.05.2014 5 z 5

Nečekal jsem nic , protože autorku jsem četl poprvé . Dostal jsem hodně . Napětí , strach a možnost přemýšlet až do konce . Na ten příběh jsem nemohl zapomenout ještě dlouho po dočtení . Doporučuji .

mi-nul-o
19.08.2013 3 z 5

Na mě zbytečně rozvleklé a rádoby komplikované.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Kniha velice poutavá a nelze se od ní odtrhnout. Děj má spád, je zajímavý a napínavý. Za sebe dávám 5 hvězd

zfilmováno – TV seriál

Petra Hammesfahr