Obliehanie Macindawu

Obliehanie Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413576/bmid_obliehanie-macindawu-tnC-413576.jpg 5 1467 1467

Nájde Will v rozvrátenom severnom léne bojovníkov, ktorých potrebuje, aby dobyl späť hrad ovládaný sirom Kerenom a jeho bandou zločincov a oslobodil Alyss zo zajatia? Za hranicami sa navyše zhromažďujú divokí Skotiovia a chystajú vpád do araluenského kráľovstva. Čas sa kráti. Willova odvaha, vynaliezavosť a príchod dávneho priateľa sú to jediné, čo môže zabrániť hroziacej invázii a zachrániť Alyss pred desivým osudom.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (SK)

The Siege of Macindaw , 2007

Asta2
26.05.2024 4 z 5

Další super díl!!
Téma obléhání hradu, přátelství a spousta zábavy

Lovehorses365
29.04.2024 5 z 5

Ugh!!!!
Jak dlouho jsem na tento díl čekala v knihovně???
Odpověď: Hoooooodně
Výsledek: Stálo to zato!
Rozhodně si přečtěte!!!!!!!!!!!!

Lucif
24.02.2024 5 z 5

Co dodat, další super díl, který se nám (se synem) četl velmi dobře a rychle ;)

knihomolka74
17.02.2024 5 z 5

Pokračování předchozího dílu. Willa, Horáce, Skandijce i domělého "čaroděje" Malcolma čeká boj o osvobození hradu a vysvobození Alyss, kterou na hradě vězní zrádce Keren.......

Ronnie68
11.11.2023 4 z 5

Další skvělý díl...

Ailee
31.10.2023 4 z 5

Další skvělý díl. Hrdinové se nám stavějí na vlastní nohy a už jsou dospělí, ale sem tam se pořád ukáže, že to jsou vlastně pořád ještě "ucha":-)

Gwilwilethiel
29.10.2023 5 z 5

Hrdinové nám nějak vyrostli :') slzička dojetí ukápla nad Willem a Allis.
Výborně vyprávěný příběh a skvělé dialogy ani není třeba vyzdvihovat -
s tím se u Flanagana počítá :)

Atak
29.10.2023 5 z 5

Další velké dobrodružství a když je tam parta Seveřanů je to vždy veselejší

LunaL.
26.09.2023 4 z 5

Na to, jak me sesty dil bavil, tak tenhle tolik nezaujal. Mozna to jen chce jen prolozit jinou knizkou ;)

mareksevc
21.09.2023 4 z 5

stale bavi !

Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Pokračování předchozího dílu, kde bude Will postaven před skutečnou výzvou dospělosti. I když mi samotný příběh obléhání tolik neseděl, přišel mi místy dosti zdlouhavý, pro Willův vývoj je tato knížka klíčová, nakolik je postaven před nelehký úkol bez ochrany svého učitele. Nemluvě o dozrávání Willových citů. :) Jinak řečeno, další kvalitní epizoda. :D

vlkodlaq
20.08.2023 5 z 5

V díle sedmém se čtivost a spád vrátila na úroveň, na jakou jsem už u Hraničáře zvyklý a předvídatelné už to taky bylo jen nepatrně, takže spokojenost, plný počet a jedu na další díl. On sice byl předchozí díl o něco málo slabší, ale i tak si ještě (těsně) zasloužil plný počet hvězd.
Možná si přece jen dovolím drobnou kritiku. Tak, jak rostou čtenáři hraničáře, trochu jsem doufal, že i styl knih bude "dospívat", ale stále je to stejný naivní styl young adult literatury. To i Harry Potter se vyvíjel znatelněji. Což o to, čte se to hezky, ale občas přece jen absence zmínek o sexu působí až nelogicky. Už v díle, kde byli Will a Alyss otroci, nebyla ani zmínka, ani třeba slušně zaobalená, co se běžně dělá s nejen otrokyněmi. Na druhou stranu zranění i smrt je v knihách popsána vcelku bez omezení i skrupulí, ale erotika je tabu. Zvláštní. Ne, že bych to snad nějak vyžadoval nebo očekával, to v žádném případě, ale přece jen jsem člověk logiky a racionálního uvažování, takže logické věci mi v příběhu logicky chybí. Ale ne zas tak moc, aby se to projevilo negativně na čtivosti, nebo snad na hodnocení. Jsem smířen s tím, že kdo chce číst young adult literaturu, musí brát její klady i zápory tak, jak jsou.

pepa4081
14.05.2023 5 z 5

Opět skvělé. Líbí se mi i romantická linka.
Nanejvýš uspokojivé.

Rozari
28.01.2023 5 z 5

"Je život čím dál složitější, když člověk stárne?"
Četlo se mi to hezky. Fajn, že u některých příběhů se člověk může spolehnout, že dobře dopadnou.

eva-lupen
08.01.2023 5 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět skvělé. Milá pohádka, ale občas je to potřeba.

kuruteku
06.01.2023 5 z 5

Dlouho jsem si odkládal dočtení Willova dobrodružství na severu, nicméně jsem nezapomněl. A stálo to za to - motiv přátelství psa a obra, Skandijců a Horáce a Willa, objem Malkalama a jeho lesního světa s jeho tajemstvími, Keranova zrada a počínající láska Alyss a Willa. Nevýhodou série je, že k plnému pochopení je potřeba číst předchozí díly, ale to je vlastně zároveň i výhoda. Takže své mladší kamarády jsem zase o malý krůček sledoval a určitě budu ve stíhání pokračovat. Ten svět je nádherný, vlastně bez fantazijních prvků, ale přesto plný dobrodruřství.

Verunka926
03.01.2023 4 z 5

Mě tahle série prostě baví. Ke konci už mi příběh přišel trochu natahovaný, ale i přesto jsem si čtení dost užila.

kusma
16.10.2022 4 z 5

Hraničáře čtu jako takovou pohádku mezi knihami, když si potřebuji odpočinout. Zloduchové jsou jen zlí, klaďasové jen dobří a hrozně (až úsměvně) nadaní. A od toho to člověk čte. Jsem spokojená.
Ps: Horácovo pšíknutí za 5*

Terezinka890
14.09.2022 5 z 5

Já k této sérii nemám co říct. :D

Eliska.B
18.07.2022 5 z 5

Skvělá série :) Krásně se to četlo a dojmulo mě to. Děj trochu předvídatelný, ale jinak skvělé :)