Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2048 226

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

Coldevil
Coldevil
01.03.2024 3 z 5

Neskutečně otravně předvídatelné. Autor do děje hodí jakýkoliv nelogický nesmysl, jen aby vytvořil zápletku. Nicméně musím uznat, že to chytlavé pasáže má...

items
items
29.02.2024 5 z 5

Krásne pohladenie po mojej chlapčenskej duši!

Lucif
Lucif
19.02.2024 5 z 5

Opravdu povedená série knih. Hraničářův učeň bavil mě i mého syna (cca tak od 11 let bych to doporučovala). Je to napínavé, moc dobře se to čte, skvěle napsané, úplně jako bych tam byla ;0). V podstatě se to dá číst i jednotlivě, ale my jsme četli jeden díl po druhém. Zjistila jsem, že už je i 17 díl, tak už jsem ho objednala a jsem zvědavá jaký bude. Jen 3. díl se nám moc nelíbil, resp. některé části a pak myslím ještě jeden díl nebyl perfektní, ale jinak všechny na 5*. 16 knih přečteno a chystáme se na Bratrstvo - někdo to střídá a čte v podstatě obě série zároveň, že to tam někde navazuje, ale já si ty příběhy pamatuji pořád celkem živě a nechtěla jsem to míchat. Uvidíme zda to bylo správné rozhodnutí. Každopádně přečtení celé série Hraničářův učeň byla skvělá volba.

LadyD
LadyD
13.02.2024 5 z 5

Jsem nadšená. Začínám zjišťovat, že tento typ knih je přesně ten důvod proč miluju fantasy. Druhý díl byl stoprocentně lepší než ten první. Víc akce, víc napětí a ten konec... paráda.
A musím se přiznat, že Morgarath mě opravdu bavil :D už se těším na další díl :)

knihomolka74
knihomolka74
27.01.2024 5 z 5

Příběh Willa a Horáce pokračuje svižným tempem. Děj je napínavý a nabitý akcemi. Moc se těším na pokračování..

Njangu
Njangu
09.01.2024 5 z 5

Nádherný dil. I přestože příběhy jsou spíše pro mladší cílovou skupinu, jsou nabité akcí a užijí si tyto příběhy i starší čtenáři. Tentokrát skončil děj napínavě a opět se moc těším na pokračování.

Ronnie68
Ronnie68
05.11.2023 5 z 5

Skvělý díl série, plný dobrodružství.. nečekala jsem, že se i v mém věku položím do těchto knih ... ale stalo se ... a jsem moc ráda... baví mě číst příběhy ze světa hraničáře a Willa...

Ailee
Ailee
16.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl, také čtený (či poslouchaný) minimálně potřetí ne-li víc. Jeden z mých nejoblíbenějších. HU asi nikdy neodrostu. Ale HU, pokračování s Maddie už nejsou to pravé.

Pasadenka
Pasadenka
30.08.2023 5 z 5

Po prvním díle dostáváme hned brutální díl druhý, ve kterém mají hlavní dětské postavy prostor ukázat svůj charakter a um. Po prvním díle série skvěle pokračuje ku předu.

mareksevc
mareksevc
25.08.2023 3 z 5

o niečo slabšie ako prvý diel ale pokračovanie by som si prečítal

gambinka87
gambinka87
08.08.2023 5 z 5

"přečteno" jako audiokniha, téměř jedním dechem. Myslim, ze snad ani nemam co vytknout, bavilo mne to od začátku do konce. Už se těším na další díl.

24.07.2023 5 z 5

Dovolím si jen malé rýpnutí, a to do přebalu knihy. Umělec, který tvořil úvodní grafiku, nikdy neviděl luk, natož rekurzivní, jaký je v knize popsán..

13.07.2023 5 z 5

Přečteno za pár dní. Ještě o chloupek čtivější, než díl první, ono tradiční "from zero to hero" se tu ukázalo, i když u Horáce víc, než u Willa. Část příběhu byla silně předvídatelná, ale tady mi to ani nevadilo, možná to patří k žánru.

Mark
Mark
16.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha četl jsem jí jedním dechem od začátku až do konce nebylo místo kde by se nic nedělo. Už se těším na další díl.

Petronelka123
Petronelka123
25.05.2023 5 z 5

Hraničář je prostě moje současná srdcovka...jdu na další díl!!!

LenkaPet
LenkaPet
07.05.2023 5 z 5

Teda to bylo nečekaně napínavé, čtu pro syna a musim říct, že se bavím i já. První díl byl hodně dětský, tento díl už byl lepší. Končí tak, že jsem hned musela sáhnout po pokračování.

Atak
Atak
29.04.2023 5 z 5

Napínavé poctěni velice čtivé

2509
2509
17.04.2023 5 z 5

Opět jsem četla se synem a už máme doma 3 díl. Napnutí jak se bude cesta Willa dál vyvíjet.

JAnD
JAnD
17.04.2023 5 z 5

Druhý díl je vlastně začátkem třídílné podsérie. Na scénu se dostává Gilan a Horác a později i Evanlyn a Erak.
Království se utká s Morgarathem, který je v závěru poražen, ale ztrácí se Will a s ním i tajemná Evanlyn, kteří nuceně opouští Araluen, aby se vrátili až o dva díly později.
Pro čtenáře je to první, ale zdaleka ne poslední setkání se Skandijci.
Je vidět, že si autor některé věci z předchozího dílu ještě dodatečně upravuje, aby se lépe hodily do děje, ale jedná se většinou o drobnosti, které ve strhujícím ději nevadí.

Artemis886
Artemis886
12.03.2023 5 z 5

Páni jak já miluju tuhle sérii. Postavy, Araluen, děj, napětí, hraničáře, zápletku, no prostě všechno na tom. Už se doopravdy nemohu dočkat na další díl.