Hra o dědictví

Hra o dědictví
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480237/bmid_hra-o-dedictvi-iXp-480237.jpg 4 657 657

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt, miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Inheritance Games , 2020

Majuš333
26.06.2022 5 z 5

'Ti kluci v sobě mají něco zvláštního.'

Presne tak... Toto bolo niečo neskutočné, hltala som stránku za stránkou ako zmyslov zbavená :)
Mala som v pláne Hru o dědictví prirovnať k svojím dvom obľúbeným sériám, ale neurobím to... Pretože každá séria je jedinečná a každá je iná... Vrele doporučujem a odrátavam dni do druhej časti :)

PS: Prebal knihy je naozaj nádherný :)
PS1: Trochu dosť ma iritovali chyby v texte, ale body za to nestrhnem, dúfam, že Yoli sa v pokračovaní polepší :)
PS2: Z dvoch by som si vybrala tretieho (Nasha) :)

„Já chápu, že vzbudit zvědavost a zdrhnout je trapas, Záhadná slečno,“ Jameson měl ruku na klice, už když SUV zastavovalo, „ale aby tě někdo viděl bratříčkovat se se mnou, je to poslední, co můžeš první den v téhle škole potřebovat.“

„My nejsme normální. Tohle místo není normální a ty nejsi hráč, mládě. Jsi skleněná baletka – nebo nůž.“

Alíček83
14.06.2022 5 z 5

Naprosto boží knížka. Četla jsem jedním dechem. Skvěle vymyšlené, propracované. Super zápletka. A strašně se mi líbila kamarádka, která nemluvila sprostě, ale používala jiná slova, to jsme se musela smát. Avery jsem měla ráda i bratry. Jsem zvědavá, kterého si vybere. Těším se na druhý díl.

Stázka007
12.06.2022 5 z 5

Užsná knížka velice mě překvapila. přečetla jsem jí prakticky za den. Velice se těím na další díl.

Lucijáš276
05.06.2022 5 z 5

Kniha byla jedním slovem pecka! Příběh mi přišel opravdu originální. Skrývá v sobě různá tajemství, hry, hádanky, indicie, intriky. Zkrátka se to opravdu četlo samo. Kapitoly byly nejen krátké, ale končily tak, že člověk prostě musel číst dál. Nemohu si pomoci, ale občas mi to přišlo jako můj oblíbený film Lovci pokladů, kde hrdinové řeší různé šifry, hádanky atd a vy se posouváte po vyřešení dál. Všechno vám do sebe pomaličku začne zapadat! Každopádně jsem si naši hlavní hrdinku Avery dost oblíbila a zbytek bratrů taky. Po přečtení prvního dílu člověk zjistí, že potřebuje ihned druhý díl, aby ty zbylé otazníky, které má v hlavě, byly konečně objasněné! Straně jsem zvědavá na druhý díl! 5*

KnihypodleTerky
29.05.2022 5 z 5

Avery byla obyčejná středoškolačka, která chtěla dokončit střední, vystudovat univerzitu a najít si práci. Život se jí obrátil naruby, když jí miliardář Tobias Hawthorn odkázal svůj majetek. Avery netuší, proč jí člověk, kterého nikdy nepotkala, odkázal vše, co měl. A nechápe to ani nikdo jiný. Avery je však ta, která se teď musí vyrovnat nejen s penězi a záhadou, ale i s naštvanými příbuznými Tobiase Hawthorna.

Tak tohle bylo boží! Upřímně jsem nečekala, že mě knížka bude až tolik bavit, protože ke knihám, kolem kterých se strhne tak velký hype, přistupuji většinou velmi opatrně a skepticky. O to větší mám radost, že jsem se tentokrát spletla a kniha stála za to!

Příběh Avery, která jednoho dne zdědí majetek miliardáře, kterého Avery nikdy v životě neviděla, mě bavil od první stránky. A to hlavně díky krátkým kapitolám a jednoduchému a velmi čtivému stylu psaní. Kniha je plná hádanek a otázek, takže pořád nad něčím uvažujete a snažíte se vše vyřešit.

Knize nemůžu vytknout absolutně nic. Byla to jízda, kterou jsem si opravdu moc užila! Čtivost, prostředí, děj, postavy, vztahy, minulost, záhady a tajemství - zkrátka to bylo skvělé!

Hra o dědictví byla kniha plná dobrodružství i napětí a doufám, že na druhý díl nebudeme dlouho čekat.

—————————————————
5⭐️/5⭐️
—————————————————

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Naprostá dokonalost! Ani nevím jak jsem si zamilovala všechny bratry (mému srdci tedy vládne Xander a Jameson, ale všichni jsou dokonalí) a hlavní hrdince jsem fakt fandila!
Aaaaah, já už chci další díl! Já to prostě neberu! Chci jiné vysvětlení, chci víc důkazů! Nemohu se dočkat a doufám, že nebudu čekat dlouho :D
Doporučujuuu!

michaela_books
23.05.2022 4 z 5

„Jsi skleněná baletka – nebo nůž.“
Tak tohle bylo boží… miluju to! Příběh byl čtivý, návykový a naprosto jsem si oblíbila hádanky od této autorky a teda nutně potřebuji další díl! Upřímně jsem nečekala, že mě knížka až tolik bude bavit, protože ten rozruch kolem této novinky byl opravdu celkem velký… ale za sebe chci říct, že to bylo naprosto oprávněný. Neskutečně mě pohltily a bavily všechny tajenky, rébusy a zkrátka celý tajemný dům Hawthornových, který skrývá nespočet záhad, spoustu skytých chodeb, místností a nikdy nevíte, co dalšího najdete společně s hlavní hrdinkou Avery na další stránce knížky.. A další věcí jsou bratři Hawthornovy, mezi kterými jsem si osobně nemohla vybrat… takže Nash, Gayson, Jamsom a nebo Alexandr?
Hra o dědictví byla kniha plná dobrodružství, i napětí a doufám, že na druhý díl – The Hawtofne Legacy, nebudeme dlouho čekat… a ty boží obálky!? Za mě určitě jedna z nej Yoli knížek, hodnotím 4 z 5 a zbytek si nechávám na další díly.

enjay
23.05.2022 3 z 5

To jsou tak procházel knihkupectví s mou malou dcerkou, když mě Hra o dědictví práskla do očí. Myslel jsem, že je to nějaký triller, podle krásné obálky.
Že prý bestseller. Sám vím, že to neznamená kvalitu - vždy se snažím řídit heslem "žerte hovna, miliony much se přece nemohou mýlit" -, ale obálka mne zaujala, tak jsem koupil.
Kraťoučké kapitoly fungovaly, nedalo se to odložit, ale příběh trošku blboučkatý. Nejsem cílovka - young adult (kéž bych byl :D). Styl psaní takový jednodušší, ale příběh utíkal svižně.
Každopádně tohle si jistě filmaři nenechají ujít, to se vsadím :D

Luccinda
22.05.2022 3 z 5

Nevím, proč jsem si myslela, že Hra o dědictví má být fantasy. Možná kvůli obálce? Ta je každopádně překrásná a byla také jednou z věcí, které mě na knihu nalákaly. Přiznám se, že jakmile jsem zjistila, že to teda není fantasy, ale YA mystery thriller, moc se mi do toho nechtělo, nakonec jsem se ale rozhodla dát knížce šanci.

A rozhodně nejsem zklamaná. Příběh Avery, která jednoho dne zdědí majetek miliardáře, kterého Avery nikdy v životě neviděla, mě bavil od první stránky. A to hlavně díky krátkým kapitolám a jednoduchému a velmi čtivému stylu psaní. Skvělé byly také vtipné konverzace Avery a její nejlepší kamarádky.

Trošku složitější to bylo s chlapci Hawthornovými. Tušila jsem, že se v knize objeví romantická linka mezi Avery a jedním ze čtyř bratrů. Za mě tam tedy ta romantika vůbec nemusela být, spíš mě ale štvalo, že se Avery nedokázala pořádně rozhodnout, kterého z nich vlastně chce. Mně teda nebyl příliš sympatický ani Grayson, ani Jameson. Nejvíce mě z bratrů zaujal Xander, u kterého to vypadá, že by mohl mít v příběhu ještě velkou roli, tak uvidíme. Hádanky a šifry určitě mohly být propracovanější a příběh komplikovanější. Knížka je hodně jednoduchá, a to i na young adult, ale napínavé to bylo a na další díl se těším!

Sidonka3
21.05.2022 1 z 5

Začátek slibný. Prvních pár kapitol vypadá na dobře napsanou oddechovku s tajemstvím a otázkami, které by hrdinka Avery mohla vyřešit. Středoškolačka, kterou podle chování odhaduju tak na 14 let, příjde nečekaně k dědictví a miliardám od neznámého zbohatlíka, odjíždí do jeho paláce a děj začíná (a samotný dobrý nápad a potenciál knihy tím také končí - obyčejná holka se nachází v neobyčejné situaci a musí se v ní naučit orientovat, včetně zjistit několik: proč?). Dědička se čtyřmi okouzlujícími, ač poněkud podivnými chlapci, z kterých se jí tají dech a podlamují kolena, se snadno začlení do nového prostředí a pořád po něčem pátrá. Po zbytek knihy pátrá tu s tím, tu s oním po skrytých pokladech-tedy spíše hádankách, tj. neustále s někým objevuje různě poschovávaná sklíčka, čísla, předměty, klíče nebo třeba rčení, ukrytá na bizardních místech všude po sídle a když hledané objeví, začnou zase hledat další, protože k žádnému výsledku nalezené předměty, odkazy nebo tajemné kusé informace dlouho nevedou. Časem se to opakuje, je to tím pádem nudné a za mě málo doborodružné s málo zvraty. Románu navíc schází tajemná atmosféra, o kterou si námět a místo, kde se odehrává, přímo říká. Konec přestřelený, lidé se chovají ne úplně věrohodně, je lepší nad románem moc nepřemýšlet a relaxovat. Konec s naznačenou novou dějovou linkou může navnadit náctileté čtenáře na další díl, u kterého však už osobně nebudu.
Nedoporučuju číst lidem nad 20 let, tahle knížka cílí jen na náctileté. Starším dětem se to možná bude líbit, ostatním doporučuji spíše nějakou relaxační četbu pro dospělejší ženy, myslím, že tohle nepatří mezi ty Young Adult, které může zaujmout i starší čtenářky (až na výjimky). Za mě zbytečná ztráta času, zbytečně jsem knize dlouho dávala novou a novou šanci, až jsem se už s mírným zíváním dohrabala do konce. Těžko bych hledala ve svém okolí svojí vrstevnici, které bych toto mohla doporučit.

hana1039
19.05.2022 4 z 5

Celá knížka je v podstatě samá hádanka a rébusy, celkem jsem se jimi bavila a sama jsem se,, snažila,, očekávala jsem a myslím, že většina čtenářů, úplně jiný konec, než tady tenhle...taky bych ráda pokračování, určitě by bylo zajímavé...

Mathiola8
13.05.2022 5 z 5

Jo tak tohle mě moc bavilo. Napětí, hra, emoce, to vše a mnohem více. Rozhodně chci pokračování.

Knihoholka.
12.05.2022 5 z 5

Hru o dědictví jsem téměř neodložila do samotného konce, kdy jsem měla chuť sáhnout po dalším díle. Snad se brzy dočkáme. Autorka má sic trochu jednodušší styl psaní, ale děj mě tak moc upoutal, že mi to vůbec nevadilo. Řekla bych, že samotný námět knihy je prostý, ale co ji vyneslo do nebe jsou hádanky a promyšlenost všech vodítek, vzkazů apod.
Na druhý díl se moc těším.

Dela90
11.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Už po pár stránkách jsem se do knížka naprosto zamilovala. Hltala jsem ji, má krátké kapitoly, takže se knížka dobře čte a děj hezky odsýpá. Kromě toho má nádhernou obálku. Avery spadne do klína obrovské dědictví, aniž by věděla proč. A ačkoliv Hawrthonova rodina se cítí oklamaná, jsou tu zde 4 geniální, přitažliví a nebezpeční vnuci, kteří ji ze začátku nenávidí, ale posléze ji začnou pomáhat a vlastně i ochraňovat.
Tohle se mi strašně líbilo, 4 sourozenci, kteří baží po dědictví, ale díky malé holce ho vlastně nedostanou. Už ze začátku jsem si oblíbila Graysona, který ačkoliv působí tvrdě a neoblomně (typický právník), stejně jako hlavní hrdinku, učaroval i mě. Cítila jsem u nich takové to jiskření, které se doufám, nějak rozvine. Jameson - podivín, který miluje hádanky, jako první si vzal pod ochranu Avery - tady to šlo na můj vkus až moc snadno, ačkoliv společné řešení hádanek bylo perfektní. Nash - velký bratr, ke kterému zatím nemám co říct. Xander - nejmladší génius - tenhle mě na konci knihy doslova šokoval, jsem napnutá, jak struna, jak to bude potřebovat.

Knížka je plná hádanek, šifer, tajných chodeb, nebezpečí, tajemství, romantiky. Je to nadupaná knížka, která vás zavede do života plného bohatství, následného dědictví a hlavně plného intrik o dědictví.

Nenávidím otevřené konce, ale tady se vyloženě těším na to, jak to bude pokračovat, protože tohle prostě chcete číst.

“Všechno je hra Avery Grambsová. Jediná věc, o které v tomhle životě můžeme rozhodnout, je to jestli hrajeme na vítězství.”

Sabča92
09.05.2022 4 z 5

Jestli je na této knize něco naprosto dokonalé, pak je to její obálka. Hra o dědictví je prvním dílem plánované young adult trilogie. Představte si, že jste chudá studentka, která ze dne na den zdědí miliardy dolarů od muže, o kterém do té doby nic nevěděla. A co víc, ona s ním není ani nijak příbuzná a nikdo vlastně neví, proč právě ona se stala dědičkou. Ovšem nic není zadarmo, Avery totiž musí rok bydlet v domě po nebožtíkovi spolu s jeho čtyřmi synovci. Co si budeme, mezi young adult žánrem je toto téma rozhodně originální a čtenáře napadají nejrůznější teorie, kam se celý příběh bude ubírat. Já se musím přiznat, že mi podobný námět je dost povědomí, nevzpomenu si konkrétně z čeho, ale z nějakého romantického seriálu. Každopádně v YA žánru se jedná o příjemnou novinku. Navíc, takto božská obálka může někoho mást, že se bude jednat o fantasy kousek, což také není. Je to zcela současný příběh bez jakékoliv přísady magie. Samotná záhada, proč majetný Tobias Hawthorne odkázal Avery celý svůj majetek je opředená hádankami, a vlastně celý dům je plný odkazů a hádanek. Možná, že kdyby byla kniha více rozepsaná, pak bych si příběh více užila. Takto jsem si ani nedokázala udělat nějaký bližší vztah k jednomu z bratrů.Příběh je napsaný v ich-formě z pohledu Avery, a kniha samotná je psána lehkým, čtivým jazykem. Během čtení rozluštíte spolu s hrdiny řadu hádanek, ale zároveň ta největší záhada zůstává stále neodhalena. A samozřejmě nechybí ani lehká romantická linka.

Vedma
08.05.2022 4 z 5

Veľmi príjemné ľahké čítanie, od ktorého sa vďaka svižnému deju len ťažko odtŕha. Nie som už dávno cieľová kategória, ale bavila som sa veľmi dobre.

Pedruska01
04.05.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala už od odhalení v edičním plánu, nejen obálkou, ale i samotnou anotací. Znělo to zajímavě, neobvykle, a proto jsem se na to moc těšila. Čte se to hrozně dobře a velmi rychle. Kniha má krátké kapitoly a nebudu lhát, tohle mi zatraceně vyhovuje. Drží to čtenáře snad ještě víc, než kdyby kapitola byla o dvaceti stranách. Příběh má pěkné tempo a spád, nechává vás v napětí, omotané hádankami. Hrozně mě to bavilo zjišťovat ty kousky a společně s postavami je dávat dohromady. I když, být tam, tak jsem marná. :D Musím tedy říct, že autorka má neskutečnost fantazii a mozek na to vymyslet něco tak propleteného. Nemohla jsem knihu dát z ruky.
Hlavní hrdinka Avery mi padla do noty hned na začátku. Byla to úplně normální, ačkoliv chudá s nedobrým osudem, holka a hlavně zatraceně chytrá. Získala si mě a já ji musela fandit. Byla krapet sarkastická a tedy vtipná a dokázala neskutečné. Respektive poprala se s tím relativně dobře, vzhledem k tomu, že jí do "toho" hodili, aniž by měla potuchu. Bavila mě a měla jsem jí ráda, jak i přes to všechno rozplétala hádanky a prohledávala různá místa, a že jich bylo. Líbili se mi i vztahy, které měla, ať už s nevlastní sestrou anebo s novými postavami, které se do jejího života dostali ze dne na den. Abych pravdu řekla, věděla jsem, že tam bude romantická linka a já jako romantická duše čekala asi něco většího, než jsem dostala. Nejsem zklamaná, jen bych asi... přitlačila! Ale co, jedná se o první díl, takže není všemu konec. A především, není to ohrané klišé, opravdu ne.
Druhý hlavní hrdina vlastně úplně není, protože tuto roli zabrali čtyři bratři, respektive minimálně dva. Nash, spasitel, nejstarší z bratrů se spíše tak nějak mihnul příběhem, neměl zas tak výraznou roli, ale byl v pohodě. Xander, technický génius, nejmladší z nich se mi líbil, hlavně ty jeho lívanečky. Byl fajn a konec knihy nám prozradil jeho velkou úlohu. Navíc mě zajímá to, co bylo mezi řádky nastíněné s Bex. Další dva bratři (to nejlepší na konec), o ně asi především jde. Grayson, vedoucí král, byl ze začátku nepříjemný, ukazoval jistou sílu a nelibost vůči Avery, chránil rodinu, což se dalo úplně chápat. Trochu mi trvalo, než jsem se k němu dostala, respektive než jsem si ho oblíbila. Ale stalo se, byl skvělý, především ke konci, kdy otočil. V jistých okamžicích mi nalomil srdce. Takové, stačí jen oloupat z těch slupek, jak cibuli. Dá to práci, ale stojí to za to. Poslední z bratrů Jameson, věčný hráč, si mě naopak získal hned. Dokázal být svůj, ale přesto hrozně empatický a živý. Hrozně se mi líbil a ráda jsem ho sledovala. Nejprve jsem si myslela, že on bude ten jediný druhý hlavní hrdina, ale nakonec se musí dělit o tuto příčku s Graysonem, tak trochu (fakt malinko). Samozřejmě to vyloučit ještě nemůžeme, ale mám tušení, že tomu stejnak tak bude. Tito dva poslední chlapci toho měli společného víc než dost. Krom sourozenectví, minulost i známost a jistou nenávist. Spojovalo je hodně a jak je vidno, spojuje je to dál. Měla jsem je nejradši, a to nejen díky tomu, že měli větší prostor než zbytek a větší úlohu. Bylo jasné, že je mezi nimi všemi pevné pouto. Nápad čtyř bratrů, smetánky, mě hodně nadchnul.
Příběh je neuvěřitelný, nepředvídatelný, zamotaný/propletený, záhadný a vztahově/pocitově narvaný k prasknutí. Ta věc starého pána sama o sobě byla velké sousto a teď do toho ještě ten zbytek. Musím se přiznat, že mě ten zbytek - vztahy (jak jinak) - bavili nejvíc. Celá ta rodina Hawthornů byla až fascinující, a co hlavně Jameson a Grayson? Romantická linka by se lehce dala nazvat jako "trojúhelník", ale... jak jsem zmiňovala, chtělo by to za mě přitlačit na pilu. Tahle se spíše chodilo kolem a rozhodně nemůžu říci, že bychom do toho zapadli - ani do trojúhelníku, ani do pořádné romantické linky. Vlastně se tam toho moc nestalo (jaká zatrolená škoda), jinými slovy, až na jednu pusu a snad pár slov, absolutně nic, co by stálo za řeč! Brala bych to jen jako náznak. Přesto se mi to líbilo. Dává mi to naději, že mě to ještě potká. A líbilo se mi, že to tam bylo dřív kolem nich a mohlo by to tam být i teď. Za mě zajímavá a hodně dobrá strategie.
Knize nemůžu vytknout absolutně nic. Byla to jízda, kterou jsem si báječně užila. Čtivost, prostředí, děj, postavy, vztahy, minulost, záhady a tajemství, možný "trojúhelník" - skvělé. Kniha končí, jak jinak než infarktově tím, že sice jedna záhada by se dala nazvat vyřešenou (opravdu jen lehce), ale vzápětí byla naservírovaná druhá, a to jen ve zmíňce a konec. Prokrista. Nemůžu se dočkat druhého dílu! Bylo to hodně dobré, mohu prohlásit, že jsem velmi spokojená.Tohle jednoznačně doporučuji, jsem hrozně ráda, že se mi to mohlo dostat do rukou a jednoznačně hodnotím plným počtem, protože si to opravdu hodně zaslouží. :)

KatChiss
03.05.2022 4 z 5

Abych byla upřímná, tuhle knihu jsem neměla v plánu číst. Obálka se mi sice moc líbila a anotace mě zaujala, ale nechtěla jsem začínat další sérii (tohle slibuju každý rok). Jenže mě Marky překecala (nedalo jí to moc práci). A musím říct, že vůbec nelituju!
Hra o dědictví je mega svižná a čtivá kniha, která mě dostala ze čtecí krize (trvala od dočtení Makové války). Měla jsem chuť přečíst ji na jedno posezení, ale chtěla jsem se držet rozpisu a vážně četla 50 stran denně.
O čem kniha je? Zemře velmi zámožný pán, který většinu svých peněz odkáže úplně cizí holce. Proč vydědil celou svou rodinu? A kdo je ta záhadná neznámá? Tyhle otázky si kladete od samého začátku a snažíte se jim přijít nakloub. Nejste v tom však sami, protože ani jedna z postav odpověď nezná. Příběh je plný hádanek, záhad a tajemství, které se postupně odhalují. Je to tak napínavé, že knihu nechcete odložit, dokud se to nedozvíte. A když ji odložit musíte, pořád na příběh myslíte.
Hlavní protagonistka si mě získala hned na začátku svou tvrdohlavostí a odhodláním. Dalšími hlavními postavami jsou čtyři bratři - vnuci zesnulého. Nejstarší Nash neměl o dědictví zájem. Grayson byl velmi sebejistý a záhadný mladík, který měl být “následníkem trůnu”. Jameson byl mým oblíbencem, jelikož sršel humorem a byl věčně optimistický. Nejmladší Alexander měl v lásce lívance a roboty.
Jak už je v young adult knihách zvykem, nesmí chybět ani romantická linka. Bohužel autorka zvolila mou nejméně oblíbenou - milostný trojúhelník. Musím však říct, že mi nelezl na nervy tolik jako jindy. Prioritou je v knize totiž záhada okolo závěti, romantika je v pozadí. Navíc Avery, hl. postava, neomílá stále dokola, že neví, koho si vybrat.
Po dočtení bych nejraději sáhla po druhém díle, který je mimochodem na Scribdu, ale potřebuju nejprve přečíst jiné knihy, které mám doma, takže třeba někdy jindy. Rozhodně tuhle knihu doporučuju.

NicaCola
02.05.2022 4 z 5

Od knihy jsem dostala malinko méně, než jsem očekávala. Ale i přesto mě příběh bavil. A co bylo nejlepší? Kapitoly na stránku a půl :-D

Ketfl
02.05.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Určena sice pro mladší čtenáře, ale mě to fakt bavilo. Já sama na takové hádanky a hry vůbec nejsem, nebaví mě to. Ale o to víc mě bavilo si o tom přečíst. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a upřímně jí nezávidím rozhodování. Teď tedy narážím na ten milostný trojúhelník, který tam byl naznačen (ach bože, jak já tohle nenávidím, když si ani nejde vybrat :-D). No, jsem zvědavá, co se dozvíme v dalším díle.