Hra na Betsy Bowovou

Hra na Betsy Bowovou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52771/bmid_hra-na-betsy-bowovou-dV3-52771.jpg 5 137 36

Australská spisovatelka Ruth Parková nejen děti dobře zná, ale má pro ně i plné pochopení. Proto také ví, co asi se odehrává v desetileté Lyn Kirkové, když se její rodiče znenadání rozejdou. Lyn se sice přizpůsobí novému životu s maminkou v nádherném věžáku uprostřed staré čtvrti Sydney, s radostí se přehrabuje ve starodávných tretkách maminčina obchůdku Stračí hnízdo, ale proti otci se zatvrdí natolik, že i jméno, jímž ji oslovoval, si změní na čarodějně znějící Abigail. Když pak za čtyři roky rodiče poznají svůj omyl a chtějí se k sobě opět vrátit, nese to jako dvojí zradu. Abigail ze svého prázdného domova často zajde na návštěvu k sousedce a s jejími malými dětmi chodívá na hřiště. Při strašidelné hře na Betsy Bowovou si všimne podivné holčičky, bosé a téměř dohola ostříhané, a ta ji zavede do neuvěřitelného dobrodružství. Najednou se ocitá v 70. letech předminulého století.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Playing Beatie Bow , 1980

cecetka
09.05.2016 5 z 5

Muj nick hovori za vse :) Doma ji bohuzel uz nemam, ale v knihovne je dostupna :)

Abigail313
10.04.2016 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou jako mladé holčině a od prvního přečtení jsem se do ní a do jejího světa opravdu doslova zamilovala. Nedávno se mi dostala po dlouhé době znovu do rukou a mohu s klidem říci že neztratila nic ze svého půvabu!

Nita
27.02.2016 5 z 5

Po 30 letech jsem ji zase četla a musím konstatovat, že je pro mě stejně úžasná jako tehdy. Má stále stejné kouzlo. Je to jedna z mých nezapomenutelných knížek z dětství.

elizabeth_ba
17.02.2016 5 z 5

Vzpomínám si, že v letech svého dospívání jsem z knihy byla zcela unesená. Cestování v čase a více časových linií v ději jsem milovala tehdy a mám ráda dodnes. ;-)

WingsofDesire
02.12.2015 5 z 5

Opravdu krásná kniha, jež rozechvěje srdce nejedné ,,čečečky" něžnými, hřejivými pocity. Knihu jsem četla před lety a můj obdiv vůči ní dosud neochladl.

PetraBery
11.09.2015 5 z 5

Knížku jsem si přečetla znovu po více jak 20ti letech... A byl to stejně krásný zážitek jako tenkrát... Určitě doporučím dceři, krásná kniha!

Leanne
09.06.2015 5 z 5

Kniha je výborná. Četla jsem ji jako dítě a od té doby několikrát. Škoda, že taková pěkná knížka nevyšla ještě později znovu a dá se sehnat jen z druhé ruky.

konvalinka2
29.03.2015 5 z 5

Jak napsal někdo níže - je to má srdeční záležitost, ke které se vracím už skoro 30 let. Je prostě úžasná.

reader.007
19.10.2014 5 z 5

Jsou knihy u kterých mi pět hvězdiček přijde prostě zoufale málo. Jestli jsem se kdy, byť jen v duchu, zarouhala že neexistuje dobrá dobrodružná kniha plná fantazie čistě pro děvčata (a není to žádná "harlekýnka"), tak si sypu popel na hlavu a odvolávám, odvolávám, odvolávám. Vadí mi jediné: že jsem si ji nepřečetla mnohem, ale mnohem dřív, je jedním slovem úžasná..

mari1912
28.12.2013 5 z 5

Četla jsem jako dítě a to několikrát a doporučila i mé dceři. Samozřejmě jsem si jí přečetla zase. Je to jedna z mých srdcových zležitostí a chystám se ji koupit,abych si mohla znova nostalgicky počíst :-)
Doporučuji,vtáhne Vás do děje ani nevíte jak ...

cathys
13.12.2013 5 z 5

Čtu znovu po více než 25 letech a pořád je to skvělé čtení :-)

poetree
10.12.2013 5 z 5

Moc pěkné počtení, doporučuji, zvláště čečetkám :-)

Renik
06.04.2013 5 z 5

To samé dámy. Přidala jsem k tomu komentář již u autorky knihy. Vtáhla mně též do děje a je fantazticky napsaná.

vikaa
15.08.2012 5 z 5

Knížku jsem četla už jako dospělá na doporučení kamarádky a byla jsem úplně nadšená. Miluju knížky, kde se prolíná skutečnost s minulostí.

joni
20.07.2012 5 z 5

Sice už nevím skoro ani o čem je, ale když jsem ji četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout...

katule
25.09.2011

no chtělo by to toho tu víc :-)