Hotel Ville

Hotel Ville https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496234/bmid_hotel-ville-iA0-496234.jpg 4 21 7

Napadlo vás někdy, co všechno se událo v hotelovém pokoji, ve kterém se právě nacházíte? Navíc, když je o dost starší než vy, klidně o sto nebo dvě stě let. Autorku to napadlo několikrát. Dost ji mrzelo, že se o jednotlivých osudech nikdy nedozví. A tak vznikla tato sbírka povídek… Léto 2021. Slunné Alsasko. Pokoj číslo třicet tři. Šestnáct příběhů. Několik obrázků. Kapka slz. Špetka humoru.... celý text

iceVS
08.05.2023 4 z 5

Velmi povedená chuťovka.
Bezva nápad, prima zpracování. Líbilo se mi střídání "formy zápisu", jiný host, jiná povaha. Bavily mě i ilustrace, příjemně doladily celkový dojem.

tomas0851
02.04.2023 5 z 5

Veronika Doskočilová- Hotel Ville

MILÉ, LASKAVÉ, ODPOČINKOVÉ

Třetí kniha Veroniky se, už podle obalu, liší od prvních dvou knih.
Tentokrát se jedná o knihu nebo spíše soubor povídek.

Autorka knihu stylizuje jako zamyšlení se nad tím, kdo vlastně bydlel v hotelovém pokoji, kde se právě probouzíme, před námi.

V krátkých prozách poznáváme osudy turistů, milenců, obchodních cestujících, při jedné či více nocích v pokoji 33 Hotelu Ville.

Kniha je krátká, stránky silné, písmenka větší. Takže se čte výborně.

Je to takové milé spestření všedního odpoledne

ZÓNA
22.03.2023 3 z 5

Civilnost...
Nenapadá mě jiné označení pro soubor povídek, které ve své podstatě ani povídkami nejsou. Krátké popisy časových úseků v jednom hotelovém pokoji. Lidé a jejich životy, smutky, radosti.
Ocenění za nápaditost. Nekonfliktnost.
Zřejmě chtěla autorka ukázat obyčejný život. Nenalézám chybu v záměru. Navíc je zde ke každému příběhu obrázek.
Lze označit i za dárkovou knihu. Udělá radost.
Jen jedno malé mínus. Přečtete ji za chvilku...

dagmar7365
06.09.2022 5 z 5

Tak to bylo velmi příjemné čtení na jedno odpoledne. Jednotlivé povídky byly velmi různorodé a současně měly pevně danou spojovací linku. A ta poslední to jen hezky podtrhla! Skvělý nápad. Plusem je i grafické zpracování a ilustrace, které vše hezky doplnily.

triatlet
28.08.2022 5 z 5

"Vzpomínky totiž nejsou jen samozřejmostí,
jsou vzácné,
jedinečné.
Neopakovatelné.
Jsou jenom naše!" (s. 107)

Soubor různorodých povídek, které jsou zarámovány srpnem 2021 a jedním hotelovým pokojem v Alsasku.
Ani chvilku jsem se nenudil a chvílemi jsem si připadal, že s jednotlivými hosty sedím v pokoji číslo 33, popíjím vínko a vnímám ruch z ulice.

Moc povedený formát knihy. Ilustrace Šárky Zikové vyjadřují atmosféru jednotlivých povídek.

ČV 2022 - Kniha s předmluvou

tyna14
03.08.2022 5 z 5

Kniha plná povídek z jednoho hotelového pokoje. Během čtení jednotlivých příběhů zažijete směsici emocí. Každá povídka je svým způsobem originální, některá Vás dojme, další pobaví, jiná rozněžní, některá možná i pohorší, jiná rozesměje, další se stane podnětem k zamyšlení. Kniha sama o sobě je krásná jak obsahem, tak i formou, kdy atmosféra jednotlivých příběhů je dokreslena osobitými ilustracemi. Doporučuji!

Selfinka
01.07.2022 4 z 5

Příjemná oddechová jednohubka. Krátké příběhy obyčejných lidí v jednom neobyčejném pokoji. Četlo se mi lehce, rychle, odpočinkově - prostě když člověk potřebuje vypnout, neřešit, odpočívat. :)

víno Francie osudy lidí dovolená léto

2020  87%Přítel z domova
2021  81%Skleněné ztráty