Hotel Karneval

Hotel Karneval https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48249/bmid_hotel-karneval-j8U-48249.jpg 3 25 3

Příběh dvojice mladých lidí, odehrávající se v malém hotýlku, kde za dramatických střetů hlavních postav pátrá se po viníku, který způsobil těžké zranění dceři správce hotelu.

Pajina68
03.05.2019 3 z 5

Knihu jsem četla už kdysi, hned, jak vyšla, ale vůbec si ji už nepamatuji. Děj nebyl špatná, pouze i na tak malou knihu se to nějak táhlo.

Péťa1950
28.07.2018 3 z 5

Vztah ženatého muže k mladé dívce (a naopak), věčné téma ze života. Výčitky svědomí, přátelství, přiznání pravdy. Čtivé, směrované podle mého názoru mladým čtenářkám.

Salonka
27.03.2015 3 z 5

Hotel Karneval je meno jednej zaujímavej a útlej knižočky českého autora P. Prouzu. Naďabila som na ňu čírou náhodou a prečítala ju expresne rýchlo.

Zo začiatku som sa v deji orientovala ťažšie, nakoľko nám autor podľa môjho názoru udalosti a postavy predstavoval nie práve najšťastnejším spôsobom (odporúčam čítať pozorne, inak sa v tom môžete strácať). Postupne som si však ujasnila, kto je kto, dej nabral spád a... karneval náhod sa môže začať.

Miestami rozhárané, chvíľami nejasné, ale príjemné čítanie, ktoré sa nepodobá ničomu, s čím som sa doteraz mala možnosť stretnúť.

A ako hovorí autor ústami jednej z hlavných mužských postáv: „Coito, ergo sum.“ :-) Nie nie, žiadny preklep. :-)

Petr Prouza
česká, 1944