Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2862 543

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

TessDragon
14.07.2012 5 z 5

Fantastické! Ohromné! Úžasné! Hostitel je něco úplně jiného než Twilight. Na napsání takové knížky musíte mít spoustu fantazie a Stephenie ji rozhodně má. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala obvzlášť Wandu, Iana, Doktora, Jamieho a Jeba. Nakonec jsem začala mít v lásce i Jareda, Kylea a Mel. Sice mi na začátku trochu trvalo se začíst, ale potom už jsem ji hltala stránku za stránkou. ;)

Andyy
05.07.2012 5 z 5

Když jsem o této knize slyšela poprvé, nějak mě nelákala. Myslela jsem si, že twilight sága byla vrcholem autorky. Ale opak je pravdou. Tato kniha předčila twilight ságu.

pet-kyval
02.07.2012 3 z 5

[114/11] (ebook) Bylo to vcelku příjemné překvapení. Alespoň na prvních pár desítkách stran jsem byla přesvědčená o tom, že to má opravdu velikou šanci u mě uspět na čtyři hvězdičky. Jenže pak se stalo pár takových věcí, které mé prvotní nadšení bohužel zase zchladily. Ale začínám si zvykat.

První dojem byl takový, že se mi ani moc nechtělo věřit, že je námět čistě autorčin. Je to totiž opravdu zajímavý nápad, i když by mnohý řekl, že ne zrovna originální, který se u podobných autorek dá očekávat jen ztěží. A právě to bylo to něco, co mě pro celou věc nadchlo. Bohužel, vše to kazí poněkud jednotvárný styl autorčina psaní. Dalo by se říci, že všechny věty jsou vystavěny na stejném jednoduchém vzorci, který je jí vlastní, ale který brzy omrzí a i když jeho přínosem je určitá čtivost, na něco víc to zatím nestačí. A je to škoda, protože jak už jsem řekla, nápad to nebyl vůbec hloupý.

Druhým důvodem dočasného přerušení četby byl pro mě skluz do poněkud laciné milostné sféry. V okamžiku, kdy začala autorka popisovat vzájemnou přitažlivost dvou pohlaví, ztratilo to takovou tu mírně nadprůměrnou hodnotu a opět jsem se dočkala až přílišné sladkosti a snad i nucené tesknosti. Hrdinka(/y) se opět projevila jako submisivní a velice pasivní jedinec, který ve své podstatě vůbec o nic a nikoho nestojí, ale přitom se snaží všechny kolem přesvědčit o opaku. Postupně se její myšlenky opakují, stále dokola se řeší ty samé existenční problémy a tam, kde by měl text vyvolávat pocit stísněnosti a sounáležitosti s trápením parazitující duše, nepřicházel ke mně ani jeden emocionální ťuk.

Celkově by text určitě zasloužil proškrtat a přidat napětí. Na můj vkus by měla autorka méně stavět na umělých emocích a více přidat charakterům na individuální osobnosti. Když se totiž podíváte na ženy, jsou buď na straně světla a nebo tmy, bez větších obměn a názorových výkyvů. To muži se mění, ale naopak tu není čistý záporák či klaďas. Chlápka, který by všem celou dobu mazal med kolem pusinek a až ke konci knihy se ukázal v tom pravém hajzloidním hávu, toho se dočkám jen opravdu těžko. A to je škoda. Více promyšlené práce, více dospělosti a mohla by to být opravdu dobrá kniha. (Ale osobně ráda vidím ten pokrok.)

kytikyti
25.06.2012 5 z 5

Byla jsem velmi překvapená, Hostitel se mi moc líbil, super nápad, četla jsem asi tři dny téměř v kuse. Jen se mi vždy nelíbí hrdinky Stephanie, které jsou strašně pasivní a téměř se nenaštvou a přijímají osud tak jak je. Občas mě to docela frustrovalo, já už bych v mnoha případech vztekle ječela, ale Melanie jen pasivně čeká.

Maragad
01.06.2012 5 z 5

Hostitel mě opravdu příjemně překvapil.. Začala jsem číst spíš jen ze zvědavosti a moc šancí jsem tomu nedávala, ale už po přečtení několika kapitol jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.. Je to hodně emotivní příběh a rozhodně stojí za zamyšlení...

joni
01.06.2012 5 z 5

Nevím proč, ale stmívání atd.. Mně vůbec neoslovilo. Nevím proč. Zato Hostitele jsem nemohla přestat číst. Skvělá kniha. Skvělý děj, ale i hodně myšlenek o tom, jaký opravdu je člověk, co je na něm dobré...

Kdyby lidé neuměli nenávidět, jak by mohli doopravdy milovat?

lolle2311
28.05.2012 5 z 5

Přečetla jsem ji už několikrát, pokaždé jedním dechem. Mám Stephenii moc ráda a Hostitele mám snad ještě raději než celou ságu Stmívání ;) Pokud vás Stmívání nebere, Hostitele si určitě přečtěte, je to něco úplně jiného, lepšího ;)

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Skvělá knížka, nejde ji odložit. Co se týče Stmívání a autorčiných předchozích děl, jedno je jisté - ať autorka píše jakékoliv věci, nad kterýma si ťukáte na čelo, pořád o nich píše čtivě ;)

Budly
19.05.2012 5 z 5

Ak to súdite len podľa toho, že táto autorka napísala aj Twilight ságu, tak robíte obrovskú chybu, pretože táto kniha sa od upírov riadne líši. Dalo by sa povedať, že táto kniha je lepšia ako celý Súmrak, Nov, Zatmenie a Svitanie dokopy. Bohužiaľ taký úspech to už nedosiahlo. Krajší svet, svet posiaty dušami a ľuďmi utekajúcimi pred ich nadvládou. Po prečítaní vám to bude stále vŕtať v hlave a budete rozmýšľať, či je to vôbec od tej istej autorky.

Mišulenka
03.05.2012 5 z 5

Velice mě zaujal způsob, jakým je v této knize vyjádřen pohled na smysl života. Četla jsem ji v době, kdy jsem nasávala emoce jak houba a věřte nebo ne, fakt jsem brečela :))

bend-ik
13.04.2012 4 z 5

Hoci Meyerovej tvorbu (upírov som prečítala iba preto, že ich mám v angličtine) nepokladám za príliš hodnotnú, Hostiteľa som si prečítať chcela. Prečo? Milujem sci-fi a doteraz som okrem fantasy Pána Prsteňov či HP nič také nečítala. Ak by som mala zhodntiť, resp. porovnať s upírou sériou, Hostiteľ bol pre mňa zaujímavejší, netypickejší, odzrkadľoval povahu i dušu nás - ľudí v krajných situáciách.. A to nevšedne, pútavo, no i pridlho.. Pokojne by rozprávanie mohlo mať o sto strán menej a neuškodilo by :)

katynais
04.04.2012 1 z 5

Horožně mě zklamala, 3x jsem se snažila jí prokousat, ale vždy jsem zkončila na několikáte straně, protože mě vůbec nezaujala a v ději jsem se ztárcela:(

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Musí souhlasit se Susannah:)

Susannah
03.04.2012 5 z 5

Toto je najlepšia kniha akú zatiaľ Stephenie Meyer napísala. Aj keď sa mi Twilight sága páčila, na túto knihu rozhodne nemá.

Bee
29.02.2012 5 z 5

Naprosto něco odlišného než celé Stmívání, které je sice sympatické, ale to je asi tak všechno. Zbožňuju knížky, které nedokážu odložit a musím je přečíst na jeden zátah. A můžu je číst pořád dokola.
Meyerová předvedla, že dokáže napsat chytlavý příběh, který tady ještě nebyl. Celý ten kontrast mezi lidstvem a Duší, který vás nutí přemýšlet o tom, jestli přeci jenom nejsou lepší, to mě fakt dostalo.
Doufám, že se od Stephenie dočkám ještě nějakého takového překvapení :))

ivannnka
27.02.2012 4 z 5

Přesně jak psalo pár lidí přede mnou - sice chvíli trvá, než se začtete, ale stojí to za to. Naprosto senzační příběh. Na začátku jsem si říkala: "Co když je to možné?" Potom jsem k Poutnici tak trochu přimkla a pak dost brečela. Kniha je ohromně emotivní a myslím, že nutí čtenáře přemýšlet.

katulinka
24.02.2012 5 z 5

Jednoznačně to nejlepší, co nám tato autorka nabídla.... Občas jsem si až říkala, jestli vůbec zvládnu přečíst další stránku :)

Miila
07.02.2012 5 z 5

Prostě úžasná knížka!!! Ze začátku to trochu trvá, než se člověk začte, ale stojí to za to!! Dodnes mi při vzpomínce proběhne po těle husí kůže :-)) Aspiruje na knihu mého srdce :-)

saphe
03.02.2012 5 z 5

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším ze Sci-fi..Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem četla od Stephenie Meyer, sice série Twilight není špatná, ale podle mě je Hostitel nejlepší knížka vůbec...

nikaxxx
05.01.2012

Hostitel mě zaujal. Rozhodně je to velký skok od Stmívání (které jsem taky přečetla a v podstatě nic proti němu nemám, možná až na místy "dětinský" styl psaní). Hostitel má hezký, zajímavě zpracovaný příběh a i přes začáteční pomalý rozjezd za dočtění určitě stojí. Má svoje mouchy, ale dokáže zaujmout, potěšit a těšit se na další stránky i s nimi :-).