Obloha na jeseň

Obloha na jeseň https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523036/bmid_obloha-na-jesen-650c618c0f4b9.png 4 6 3

Hostinec Bluebell série

< 3. díl

Čeliť minulosti je jednoduchšie, ak jej nemusíš čeliť sám. Keď sa v hostinci, ktorý vedie Grace so svojimi súrodencami, objaví tajomný cudzinec, okamžite sa jej zapáči. Má však starostí až nad hlavu: pomáha viesť bluebellský hostinec, rozbieha vlastnú požičovňu športových potrieb Blue Ridge Outfitters a navyše sa musí vyrovnať s traumou z detstva, hoci si myslela, že už je dávno za ňou. Špeciálneho agenta Wyatta Jenningsa postrelia pri výkone služby a zranenie v ňom prebudí nepríjemné spomienky. Keď mu šéf nariadi povinné voľno, odíde do Bluebellu v Severnej Karolíne, aby sa porátal s udalosťou z detstva, ktorá navždy zmenila jeho život. Grace potrebuje získať viac skúseností pre svoju predajňu a požičovňu športových potrieb, preto sa ponúkne Wyattovi, že ho bude sprevádzať na túrach po okolitých horách. Wyatt sa jej postupne začne otvárať a uvedomí si, že ho priťahuje Gracin životný postoj a zmysel pre humor. Niet pochýb, že tí dvaja si vybudovali zvláštne puto. Wyattovo tajomstvo však môže buď úplne zničiť Gracin život, alebo im obom priniesť uzdravenie.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Autumn Skies , 2020

januska82
29.12.2023 4 z 5

Celá séria Bluebell bola úžasná!!!! Ale táto posledná kniha sa mi zdala o kúsoček, malinký, slabšia, ako predošlé dve časti.... Ale oplatí sa určite prečítať

pip11
13.12.2023 5 z 5

Závěrečný díl o nejmladší Grace krásně zakončil tuto sérii. V příběhu se samozřejmě setkáme i s jejími sourozenci a jejich protějšky. Celá trilogie se mi líbila, je to pohodové čtení.

dorkas
28.09.2023

(SPOILER) Krásne zakončenie príbehu o súrodencoch Benettových, ktorí sa po smrti rodičov museli rozhodnúť či predajú dom, alebo sa presťahujú, dokončia, čo rodičia začali a otvoria hostinec. Bola pred nimi náročná práca a každý z nich musel veľa obetovať.
V poslednom dieli sa na „výslnie“ dostáva najmladšia zo súrodencov - Grace Benettová. Je ambiciózna a podnikavá, nechce sa vzdať svojho sna o otvorení požičovne športového náradia. Práca na recepcii ju nenapĺňa, skôr by ju bavilo sprevádzať turistov po okolí. Preto keď sa v hostinci objaví nový hosť Wyatt Jennings, ktorý hľadá v horách jedno konkrétne miesto, ale sám nevie, ako by ho presne špecifikoval, Grace sa ochotne ponúkne, že mu s hľadaním pomôže.
Na spoločných potulkách lesom a horami Wyatt prichádza na to, že Gracinu priamosť a úprimnosť nesmierne oceňuje - vo svete plnom ľudí, ktorí klamali a zavádzali, to bolo preňho vítané osvieženie. Napriek tomu, že sa zblížili, dôverovali si a rozumeli si, s niektorými vecami sa každý z nich musel vyrovnať sám. Hoci o tom ani jeden z nich netuší, obaja roky prežívali to isté ale vyrovnávali sa s tým rôznym spôsobom. Wyatt sa rozhodol pomáhať ľudom a Grace sa snažila ospravedlniť svoje miesto na tomto svete. Kniha Obloha na jeseň je príbeh o uzdravení, kde sa obaja hlavní hrdinovia presvedčia, že pocit viny nás robí bezmocnými, ale činy, najmä pomoc iným ľuďom, nám dávajú pocit užitočnosti a zmyslu.

Denise Hunter
americká, 1968