Horrorstör

Horrorstör https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230391/bmid_horrorstor-5me-230391.jpg 4 250 66

Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech. Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním.... celý text

Zrzavá_Tereza
25.03.2018 5 z 5

Dnešní odpoledne jsem strávila v obchodním domě Orsk. Přečetla jsem Horrorstör na jeden zátah. A něco vám řeknu - já se bála. A bála jsem se hlavně proto, že dělám v obchodním domě s nábytkem a číst o tom, co se v něm v noci děje, to mi teda na radosti nepřidalo. Myslím, že až bude podzimní inventura, která trvá do nočních hodin, zamknu se doma a nikam nepáchnu!

Rania
23.03.2018 2 z 5

Na první pohled vypadá jako skutečný katalog Ikea, kde najdete i mapku showroomu a ostatních prostor a reklamy na zboží. Líbilo se mi i to, že každá kapitola je pojmenovaná po určitém kusu nábytku. Začátek byl pro mně příjemným čtením, dal by se nazvat i sondou do života lidí pracujících ve velkých obchodních domech. Pak se začaly dít podivné věci, které se postupně stupňovaly až do hororového konce. Pro mně osobně to horor nebyl, forma vyhrála nad obsahem, ale jako oddechové čtení na jeden den doporučuji.

LaCucaracha
22.03.2018 4 z 5

Jako mnozí musím ocenit hlavně evidentní souvislost s Ikeou. Nejen pokud jde o vykreslení místa děje, ale hlavně o zpracování knihy (letmá podoba katalogu). Horrory nemám ráda, tedy ty filmové, knižní ani neznám. A po pravdě řečeno, na zfilmovanou knihu bych se nepodívala. Nemám ráda hnusárny, a tady to je prostě horror klasika, kde šílenec mučí oběti. Abych ale neodradila, takových věcí je v knížce opravdu málo, a hlavně se to dá snést - protože to jen čtete a nevidíte, a protože se v tom autor nevyžívá. Psané je to čtivě, i ty nestrašidelné věci. A opravdu se povedlo dobře navodit atmosféru, nejen atmosféru strachu, ale vůbec. Ke konci už jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem to honem dočíst. Mimochodem zakončení (které je vždy ošemetné, protože špatný konec dokáže celou knihu pohřbít) je taky slušné. Knížku hodnotím kladně, i když i s odstupem mi vzpomínka na ni vrací mírný pocit ošklivosti - jenže to k horrorům tohoto typu prostě patří. Koupila jsem ji za 19Kč v Levných knihách, a jsem ráda, že jsem vzala hned dva kusy, určitě ji někomu dám. Myslím, že pro fanoušky Ikey je to skoro povinné čtení. Na druhou stranu si nejsem jistá, že knížka stejně nadchne i ty, kteří do Ikey nechodí nebo ji dokonce neznají. Důvěrná znalost tohoto obchoďáku s nábytkem je určitě pro čtení plus.

hana8062
19.03.2018 3 z 5

Taková roztomilá záležitost na pár hodin. Horrorstör je můj nejstylovější úlovek z Levných knih. Několik zaměstnanců nábytkového řetězce se rozhodne zůstat přes noc v práci, aby zjistili, kdo tam po nocích tropí neplechy. Chtějí mimořádnou noční směnou přijít na kloub rozbitým vázám a znečištěným pohovkám a někteří tak trochu doufají, že to bude snadná odpočinková šichta za noční příplatek. Ale nebude, během noci musejí čelit armádě duchů, jejich vůdci, nesčetným mučícím nástrojům i vlastní slabosti. Nádherná a originální grafická úprava, geniálně našroubováno na podobu IKEA katalogu. Uvnitř najdete dodací listy, faktury i hodnocení zaměstnanců. Ano, forma tu jednoznačně vítězí nad obsahem, ale což. Mě to bavilo moc. Nákup v IKEA už pro mě nikdy nebude procházkou růžovým sadem a od svého přání zůstat tam přes noc omylem zamčená už jsem z pochopitelných důvodů upustila :-)

rarášek
11.03.2018 3 z 5

Bylo to docela dobré čtení knihy, na kterou mě nalákala obálka, která vypadá přesně, jako by z oka vypadla katalogu IKEA. Mimochodem, slovo IKEA se tam objeví opravdu mockrát, tak akorát, aby nám připomněli, kým se IRSK inspiroval, že? :D Co musím na knížce vyzdvihnout, je její grafické zpracování - obálka, letáky, ukázky zboží na začátku každé kapitoly a jejich stručný popis, kupóny a dodatky na začátku i na konci příběhu a to poděkování na konci. Když se podívám na příběhové zpracování, tak vlastně nebylo tak zlé, jak jsem očekávala, že možná bude. Párkrát jsem se opravdu vyděsila. :)
Netuším, zda se někdy v budoucnu ke knize vrátím, ale na IKEU už se nikdy nebudu dívat stejným pohledem. :D

kaja3190
07.03.2018 3 z 5

Bylo to neobvyklé, ale líbilo se mi to.

Marčullkas
03.03.2018 2 z 5

Můj šálek kávy to zrovna není, ale občas je fajn vybočit ze zajetých kolejí :)
Přebal knihy je nápaditý!

Edlik
27.02.2018 3 z 5

Design tady rozhodně vítězí nad obsahem. Ale jako taková jednohubka je kniha dobrá. Má i docela strašidelné části, u kterých se budete bát. Návštěva IKEA už nikdy nebude jako dřív :-) !

Lucieda
26.02.2018 3 z 5

Neodolala jsem designu knižky, dopracovanému do všech detailů. Navíc za symbolickou cenu v LK. Horor není můj šálek kávy, trochu jsem se do čtení musela nutit, nerada odkládám knihy nedočtené. Na knihu si ale určitě vzpomenu při každé návštěvě Ikei.

Monačte
18.02.2018 4 z 5

Tento hororový katalog z Ikei jsem si koupila hlavně kvůli originálnímu designu. Nečekala jsem od toho nic, ještě navíc když hororům vůbec neholduji. O to větší překvapení bylo, když jsem se po pár stránkách začala opravdu bát a celou hororstory přečetla za 48 hodin! Takže díky skvělému designu a letošní výzvě (kniha žánru, který běžně nečtete) se ještě stanu hororovým fandou!

leleia
14.02.2018 5 z 5

Úžasně originální po grafické stránce, napínavý příběh. Kniha se četla skoro sama, jen mohla být o něco delší. Měla jsem pocit, že by neškodilo nějakých dalších padesát stránek na lepší seznámení s postavami.

Alex.rrr
01.02.2018 5 z 5

Tato kniha opravdu příjemně překvapila. Viděla jsem jí na netu a přišla mi vtipná. Po zjištění, že tento úlovek je z LK za 19,- jsem si říkala, že nemohu nic ztratit. Katalogové zpracování na motivy Ikey je skvělé. Příběh je napínavý, ve správnou dobu strašidelný a děsivý. Říkala jsem si, jaké bude zakončení a překvapilo! Skvělá kniha! Rozhodně večer už nebudu jezdit do Ikey a doporučuji nečíst večer sama doma u Lacku nebo na sedačce Norsborgu…:D

Annkag
20.01.2018 5 z 5

Obálka knihy bola nadmieru prekvapivá a originálna.Priatel sa smial či som si v práci kúpila katalog.Spočiatku som si myslela že pojde o nejakú klasickú ducharinu ktorá nás má udržiavat v napatí a máme čakat čo sa vyrúti spoza najbližšieho rohu....Ked som však dalej čítala že na mieste Orsku stála niekedy veznica už som tušila že pojde o nejakého vypadlaného šialenca...možná dvoch-troch bývalých veznoch ale priamo pán riaditel?No dobré!
Pak už to šlo samo a konečných 60strán som prečítala sa hodinku a štvrt.
Odporúčam.

Ketrin.TR
17.01.2018 5 z 5

Tohle nebylo vůbec špatné! Co si budeme povídat; asi jako většinu tak i mě knížka zaujala svoji origální vazbou, ilustracemi a místem ve kterém se celý děj odehrává. Po obsahové stránce jsem do tohodle "katalogu" nevkládala moc velké naděje a o to víc jsem byla z knížky nadšená! Zpočátku lehký humor vystřídalo něco, co mě drželo napnutou jak gumu od trenek až do samotného konce. Strach, ďas, temno a hrůza se plížily ze stránek a nenechaly mě při čtení na chvíli v klidu. Přestože zápletka není bůhvíjak překvapivá, líbilo se mi prostředí a autorův styl psaní a popisování.
Po přečtení jedno vím naprosto jasně - Ikea pro mě už nikdy nebude taková jako dřív a při příští návštěvě budu jen napnutě čekat, co na mě vyleze z DOMBÅSu nebo co bude schované za KIVIKem...

Izu
17.10.2017 4 z 5

Obálka knihy chytala mé okolí, aby si v ní zalistovali v touze po novém katalogu Ikea :-)
Nápad, že se děj bude odehrávat v prázdném nákupním středisku je výborný, stejně jako ironicky popsaná práce a zobrazení konzumu.První polovina mě bavila více, takže čistě bych dala tři a půl hvězdy.

denydean
14.10.2017 4 z 5

Zajímavé na knize je prostředí ve kterém se děj odehrává, svým způsobem se dá nazvat, že kniha je originální a zajímavá i po grafické stránce. Kniha se četla rychle a plynule. Klidně se dá přečíst za pár hodin.

Bruno21
25.02.2016 3 z 5

Takový lehký náčrtek strašidelné fantazie. Stojí za lehké přečtení a lehké zajásání nad obsahovými i grafickými nápady.

LordSnape
31.01.2016 1 z 5

Každý správný horor by měl strašit a mít aspoň trochu té atmosféry. Tohle nemá nic. Trochu se i bojím to nazývat knihou, což je asi jediný strach, který ve mně Horrorstör vyvolal. Zápletka je směšná a přímočará. Postavy nezáživné a mdlé. To, že to vypadá jako katalog z Ikea mě osobně lezlo na nervy, protože jsem sám pracoval čas v Jysku. Vy všichni, jak se tady smějete nad tím, jak jsou prodavači v knize vázáni vnitřními pravidly, tréninky mysli, pronákupních strategií a manuály o jednotě a rodinném podniku, tak vězte, že je to na 95% reálné. Možná i sám Hendrix si prošel podobnou situací, ale narozdíl od něj, já na tohle téma nepíšu knihy a nedělám si z toho legraci, páč mi to přijde jako vážná a nevkusná věc. Stejně jako vymývání mozků v armádním tréninku kadetů.

zuzi1162
11.01.2016 4 z 5

Úžasné podání knihy, občas jsem se bála, občas smála, a občas podivovala nad těmi zrhlostmi, ale donutilo mě to to dočíst.

Clara del Valle
20.10.2015 3 z 5

Úžasné grafické zpracování knihy. Miluji postavu Basila, který i tváří v tvář zombíkům jede podle interního manuálu :-) Přesto mi ke spokojenosti něco malinko chybělo.

zombie horory obchodování, prodej

Grady Hendrix